Jeszcze więcej figurkowych nowości

Jeszcze więcej figurkowych nowości

W ostatnim tygodniu, wbrew oczekiwaniom wielu, nie nastąpił zalew miniatur mających nawiązywać do 70-tej rocznicy lądowania w Normandii. Takowe można policzyć na palcach jednej ręki. Za to przekrój tematyczny jest dość bogaty i powinien pozwolić na swobodny wybór tematyki, którą jesteście szczególnie zainteresowani.

Mitches Military Models

Z okazji rocznicy lądowania w Normandii MMM przygotował figurkę spadochroniarza w skali 200 mm. 101st Airborne Paratrooper nie jest zupełnie nowym zestawem został on przerobiony z wcześniej dostępnej figurki autorstwa Maurica Corry. Mnóstwo wysokiej jakości detali zmusi Was do wytężonej pracy malarskiej. W zamian otrzymacie kolejną interesującą miniaturę w kolekcji.

101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper

101st Airborne Paratrooper OLYMPUS DIGITAL CAMERA 101st Airborne Paratrooper

United Empire Miniatures

Najnowsze popiersie z UEM to Sargeant Major 85th Reg. of Foot, 1810, w skali 1/16. Detale wyglądają dość dobrze, ale to co mi się najbardziej podoba w tej miniaturze to twarz.

Sargeant Major Sargeant Major Sargeant Major

MJ Miniatures

Także popiersie, ale w skali 1/12 zaprezentowało MJ Miniatures. Viking Warrior, 9th c. składa się 15 elementów żywicznych. Po ich złożeniu powinniśmy otrzymać świetnie wyglądają miniaturę. Chyba jedynym problemem jaki może napotkać w tym zestawie, jest strona popiersia którą powinniście ustawić przodem, gdyż z każdej wygląda rewelacyjnie.

Viking Warrior Viking Warrior Viking Warrior

Viking Warrior Viking Warrior MJDG12-001 (1)

Draconia

Najnowszy zestaw Draconii nosi tytuł Shanna. Jest zestaw odlany w metalu, w skali 54 mm. Co typowe dla kobiecych figurek fantasy, wojowniczka odziana jest dość skromnie, mimo niesprzyjającego klimatu, który został zaprezentowany na Box arcie. Jeżeli chodzi o detale, to wszelkie zdobienia prezentują się dobrze i stanowią ładną ozdobę miniatury.

Shanna Shanna

Ares Mythologic

Dhorian’s King to metalowa figurka w skali 75 mm. Miniatura reprezentuje serię fantasy i tak należy ją postrzegać. Daje spore pole do wykorzystania naszej wyobraźni i nie sugerowanie się w żadnym stopniu wizją producenta zaprezentowaną na pudełku.

Dhorian's King Dhorian's King

Dark Storm

Dwie nowości sygnowane znakiem Dark Storm to Annika Hunter oraz Krygher Vamp. Obie figurki zostały odlane w metalu, w skali 35 mm. Obie prezentują się dość interesująco i powinny trafić w gusta miłośników tego gatunku.

hunter hunter

vamp vamp

El Greco Miniatures

Zachęcająco wygląda najnowsze popiersie El Greco. Germanic Foederatus został odlany w żywicy, w skali 1/12. Z uwagi na niewielki „wycinek” woja malowanie musi perfekcyjne. Tak więc jest to produkt raczej dla zaawansowanych modelarzy.

Germanic Foederatus Germanic Foederatus Germanic Foederatus Germanic Foederatus

Nuts Planet

Popiersie U.S. 101 Airborne to najnowsza propozycja Nuts Planet. W pudełku znajdują się 23 elementy żywiczne (w tym opcjonalna główka) oraz kawałek drucika. Detale zostały przygotowane na wysokim poziomie. Ułatwiając zadanie modelarzowi naszywka została odlana na rękawie. Nie można również nie zauważyć podobieństwa do Damiana Lewisa, odtwarzającego rolę kpt. Wintersa w Kompanii Braci.

101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper

101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper

101st Airborne Paratrooper 101st Airborne Paratrooper

Master Box

French Hussar to najnowsza propozycja producenta zestawów plastikowych. Miniatura w skali 1/32 została przygotowana w sposób umożliwiający wybór między kilkoma opcjami. Spasowanie elementów plastikowych na pewno będzie wymagało nakładu pracy, ale za to modelarz otrzymuje przyzwoity zestaw za bardzo atrakcyjną cenę, nie osiągalną dla zestawów żywicznych.

French Hussar French Hussar French Hussar

3208_5 3208_7 3208_2

Scale 75

Najnowsza propozycja Scale 75 nie powala na kolana. Hernan Cortes niby wygląda poprawnie, ale to zdecydowanie za mało. Brak jest e tej figurce tego czegoś co przyciągało by uwagę.

Hernan Cortes Hernan Cortes Hernan Cortes

Minisoldiers

Minisoldiers idzie utartą przez siebie ścieżką i wypuszcza kolejną figurkę z okresu Wojny Secesyjnej w skali dość nietypowej jak dla tego typu figurek. Otóż podobnie jak poprzednie, tak i Union Infantryman odlany jest w skali 1/35. Detale prezentują się dobrze, a do pozy nie można mieć żadnych zarzutów. Pytanie tylko, czy kolekcjonerzy figurek 54 mm będą chcieli mieć w kolekcji figurkę 1/35.

Union Infantryman

Ave Miniatures

Ave zapowiedziało zestaw Zouave & Hetera. Reprezentuje on skalę 54 mm. Do tancerki nie można mieć zarzutów, ale jak się wydaje żuaw wymaga jeszcze nieco poprawek, a zwłaszcza jego lewa dłoń.

Zouave & Hetera Zouave & Hetera Zouave & Hetera

Zouave & Hetera Zouave & Hetera Zouave & Hetera

Model Cellar

Kolejny zestaw reprezentujący okres Wojny Krymskiej. Tym razem jest popiersie 4th Light Dragoons Trumpeter Crimea 1854, w skali 1/16. Z pewnością miniatura ta nie zachwyca. Wygląda dobrze, ale specjalnie nie przyciąga uwagi, więc chyba raczej dla największych fanów tej tematyki.

Trumpeter Trumpeter

Stormtroopers

Po dłuższym czasie ciszy wokół Stormtroopers, w tym tygodniu zaległości zostały nadrobione. Aż 4 nowe popiersia pojawiły się w ofercie tej firmy. Bugler 68th Light Infantry, Inkerman Crimea 1854 oraz Grenadier,9th Foot 1750’s reprezentują skalę 1/16. SS Unterscharfuhrer Paul Klose, Kharkov 1943 i Officer, Royal Horse Guards, 1830’s to z kolei skala 1/10. Wszystkie łączy natomiast wysoka jakość detali.

Bugler Grenadier Unterscharfuhrer Officer

Black Dog

Dwa zestawy winietek instant przygotował Black Dog. Dla tych którzy lubią prezentować swoje figurki z jakimś tłem, ale nie chce im się budować podstawek samemu czeska firma przychodzi z pomocą wypuszczając kolejne dwa zestawy: Ruined wall N°3 base i Ruined wall N°3 base. Zestawy reprezentują skalę 1/35, ale z pewności mogą być bez problemu stosowane z figurkami 54 mm.

Ruined wall Ruined wall

Ruined wall Ruined wall

Bravo – 6

Kolejny zestaw Bravo – 6 nie wymaga żadnych komentarzy. US GI’s Delta Blues to żywiczny zestaw w skali 1/35 i wygląda rewelacyjnie pod każdym względem.

US GI's Delta Blues US GI's Delta Blues US GI's Delta Blues

Evolution

Wydarzenia ostatnich miesięcy na Ukrainie mogą stać się inspiracją dla modelarzy. Dlatego kolejna firma wypuściła zestaw rosyjskich żołnierzy, którzy będą pasować do scenki obrazującej ostatnie wydarzenia. W zestawie Modern Russian Soldiers, 2014 znajdują się dwie figurki żywiczne w skali 1/35.

Modern Russian Soldiers, 2014 Modern Russian Soldiers, 2014

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *