Jeszcze więcej figurkowych nowości

Jeszcze więcej figurkowych nowości

Kolejny zestawienie figurkowych nowości przynosi kilka interesujących pozycji. Wśród zapowiedzi wyróżnia się Celt z Pegaso oraz załoga bombowca z AC Models. Z nowości najciekawszą propozycje ma chyba Art Girona. Tak można ogólnie opisać ostatni tydzień z figurkowymi nowościami. A jak przedstawiają się szczegóły?

Mitches Military Models

Najnowsza propozycja MMM to Parachute Regiment Northern Ireland, w skali 75 mm. Autorem tej żywicznej miniatury jest Maurice Corry. Pod względem detali figurka prezentuje się dobrze. Pewne wątpliwości budzi poza figurki. Generalnie jest ona poprawna, ale dla lepszej prezentacji potrzebne jest dorobienie scenki.

Parachute Regiment Parachute Regiment Parachute Regiment

Pegaso Models

Wśród zapowiedzi natrafiliśmy na informację o kolejnej z figurek włoskiego Pegaso Models. Celtic Warrior będzie metalową figurką w skali 75 mm. Autorem tej figurki jest Andrea Jula. Figurka wygląda znakomicie. Ma mnóstwo świetnie przygotowanych detali i naturalną pozę. Kolejny produkt Pegaso godny polecenia pod każdym względem.

Celtic Warrior Celtic Warrior Celtic Warrior

Art Girona

Trzy nowe figurki zapowiedziało Art Girona. Hiszpańska firma przygotowała dwie figurki w skali 75 mm i jedną w skali 54 mm, a wszystkie odlane w metalu. Mniejsza figurka to Romulus, First King of Rome, 753b.C., której autorem jest Adriano Laruccia. Dwie większe to 15th Light Dragoons Officer, c.1760  (autorstwa Antonio Zapatero) oraz The Viking, IX century (autorstwa Raula García Latorre). Wszystkie z figurek prezentują najwyższy poziom, zarówno pod względem detali jak i prezentacji.

Romulus 15th Light Dragoons Officer Viking

The Fusilier

W tym tygodniu The Fusilier zapowiedział poszerzenie oferty o popiersie zatytułowane Trooper Indian ‚Deccan Horse’ Lancer, The Somme 1916. Żywiczne popiersie zostało przygotowane w skali 1/12. Jak się wydaje niektóre z elementów miniatury mogą wymagać niewielkiego nakładu pracy przed malowaniem, ale na ocenę będzie trzeba poczekać do czasu zobaczenia zawartości serii produkcyjnej.

Trooper Indian

AC Models

Czy macie jakiś bombowiec B-25 w skali 1/32, który domaga się załogi? Nawet jeżeli nie to na pewno możecie zaprezentować w swojej gablocie samą załogę tego bombowca dzięki AC Models. Mitchell Crew to zestaw sześciu żywicznych figurek 54 mm, które wkrótce powinny pojawić się w sprzedaży. Zapowiada się bardzo interesująco.

Mitchell Crew Mitchell Crew

Kellerkind Miniatures

Kellerkind wypuścił natomiast figurkę RFC Pilot in Sidcot Flying Suit. Miniatura odlana jest w żywicy, w skali 1/32. Figurka ta jest raczej skierowana do modelarzy lotniczych, niemniej możecie się spokojnie pokusić o dodanie jej do kolekcji.

RFC Pilot RFC Pilot RFC Pilot

Tartar Miniatures

Dwie nowe figurki zapowiedział Tartar Minaitures, obie w skali 75 mm. Jaeger of Russian army during the Crimean War składa się z 16 elementów żywicznych. Do budowy miniatury Staff Officer of infantry regiments otrzymujemy z kolei 14 elementów, w tym dwie główki do wyboru.

  Jaeger of Russian army 1 (1) Jaeger of Russian army

Jaeger of Russian army Jaeger of Russian army Staff Officer

Staff Officer Staff Officer Staff Officer

Staff Officer Staff Officer Staff Officer

CGS Military Figures

French Napoleonic Foot Dragoon to popiersie w skali 1/9, którego autorem jest Carl Reid. Tradycyjnie już popiersie przygotowane przez tego autora jest na najwyższym poziomie. Detale są ostre i dopracowane, a do anatomii nie można mieć żadnych zarzutów.

French Napoleonic Foot Dragoon

Model Cellar

Dopracowania natomiast zdaje się potrzebować najnowsze popiersie z Model Cellar. General Pershing to żywiczne popiersie w skali 200 mm. O ile podobieństwo do pierwowzoru jest duże, to wygląd detali na twarzy pozostawia wrażenie niedokończonej pracy rzeźbiarza.

General Pershing

Hawk Miniatures

Najnowsza miniatura autorstwa Alana Balla nie będzie zapewne bliska naszym sercom, bo przedstawia postać Polakom raczej nie znaną, ale na pewno warto zwrócić na nią uwagę. Battle of Assaye – Captain John Blakiston, Royal Engineers to żywiczna figurka w skali 75 mm. Miniatura prezentuje się dobrze. Poza wygląda naturalnie, a odwzorowanie detali nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Captain John Blakiston Captain John Blakiston Captain John Blakiston Captain John Blakiston

Captain John Blakiston Captain John Blakiston

Dolman Miniatures

Jeżeli natomiast interesuje Was tematyka brytyjska, ale w wydaniu afrykańskim to Dolman ma coś dla Was. Tea Time in Zululand, 1879 to zestaw w skali 75 mm, w skład którego wchodzi dziewięć elementów odlanych w metalu. Niestety czegoś tej miniaturze brakuje i do tego poza wygląda odrobinę nienaturalnie.

Tea Time Tea Time Tea Time Tea Time

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *