Jeszcze więcej modeli figurek!

Jeszcze więcej modeli figurek!

Najnowsze zestawienie figurkowych nowości wygląda naprawdę imponująco. Już dawno nie obserwowaliśmy tylu nowości, i to tak zróżnicowanych. Praktycznie każdy powinien znaleźć coś co go zainteresuje. Zatem pomińmy długie wstępy i od razu przejdźmy do rzeczy.

Young Miniatures

Dzisiejszy przegląd rozpoczynamy od popiersia niemieckiego spadochroniarza z Monte Cassino. Jak zwykle wszystkie detale zostały pięknie dopracowane i nie można temu produktowi nic zarzucić. Wszelkie elementy ze sobą dobrze współgrają, chociaż osobiście wolałbym jakby autor pozostawił nieco więcej lewej ręki. Uwagę zwraca między innymi ładnie odwzorowany fragment karabinu MG-34 i pistolet Walther. Popiersie składa się z 22 żywicznych elementów.

Fallschirmjaeger Monte CassinoFallschirmjaeger Monte CassinoFallschirmjaeger Monte Cassino

Alexandros Models

Kompletnie odmienna tematyka jest podstawą najnowszego produktu Alexandros Models. Kurtyzana Koi w ogrodzie Katsoura to metalowa figurka w skali 75 mm. Interesująca i jakże odmienna tematyka pozwoli modelarzowi na sprawdzenie swoich umiejętności, pozwalając jednocześnie na szeroką interpretację tematu. Jeśli podejmiecie wyzwanie to na pewno ta figurka będzie się wyróżniać w Waszej gablotce.

KurtyzanaKurtyzanaKurtyzanaKurtyzana

Ares Mythologic

Ares z kolei podjął tematykę dość często poruszaną przez innych producentów. Pirat z Karaibów to najnowsza metalowa figurka w skali 75 mm tej firmy. Figurka ma przedstawiać jak się wydaje Jacka Sparrowa i faktycznie przypomina (chociaż zdarzały się figurki z większym podobieństwem). Co do detali, to nie można mieć żadnych zarzutów.  Wszystkie fałdki i ułożenie tkanin wygląda naturalnie, tak więc nie będzie potrzeby żadnych poprawek.

PiratPirat

Scale 75

Dwie nowe figurki 75 mm i nowy zestaw farb to nowe pozycje w katalogu hiszpańskiej firmy. Pierwsza z nowości to Dr Watson, czyli jak się zdaje, do niedawna (a dokładniej do pojawienia się doktora House’a) najbardziej znany lekarz na świecie, partner Sherloka Holmesa, postaci stworzonych przez Artura Conan Doyle’a. Miniatura uchwycona w ruchu dodaje dynamiki figurce i ją ożywia. A detale, jak zwykle w Scale 75 prezentują się bardzo dobrze. Druga nowa figurka to kontynuacja serii Fallen Frontiers, czyli Operator 31 „Bitsie”. Seria jest ciekawa i dotychczasowe figurki w zasadzie nie budziły zastrzeżeń, ale przy tej figurce zastanawiające jest czemu pancerz bohaterki nie zakrywa pośladków, tylko ma formę stringów. Nie jest to może szczegół dyskwalifikujący ten produkt, ale zdecydowanie obniża jego walory. Ostatnią nowością jest zestaw farb akrylowych do malowania elementów ze skóry i drewna. Wood and Leather Paint Set zawiera osiem buteleczek z różnymi odcieniami, po 17 ml każda oraz krótką instrukcję malowania.

Dr WatsonDr WatsonDr Watson

Dr WatsonBitsieBitsie

BitsiePaint setPaint set

Imperial Gallery

Najnowsza figurka Imperial Gallery to niemiecki żołnierz spod Verdun. Miniatura odlana jest w żywicy i metalu, a reprezentuje skalę 120 mm. Ogólnie detale wyglądają dobrze, a całość robi dobre wrażenie. Na pewno atutem będzie również fakt, iż na rynku figurki poruszające tematykę I Wojny Światowej pojawiają się rzadko.

VerdunVerdunVerdun

Michael Kontraros Collectibles

Pierwszy zestaw nowego wytwórcy to Elficki książę w skali 90 mm. Miniatura odlana jest w żywicy i składa się z siedmiu elementów. W zestawie znajduje się elf, smok oraz podstawka. Jest to ciekawa propozycja, i jak się wydaje oferuje dobrą jakość detali, a niewielkie wątpliwości budzi tylko ułożenie niektórych fałd na pelerynie.

Elf PrinceElf PrinceElf Prince

Elf PrinceElf PrinceElf Prince

Alive History Miniatures

Kolejna nowość z tej firmy to Asyryjski łucznik w skali 54 mm. Miniatura została odlana w metalu i prezentuje się bardzo interesująco. Detale są ostre i wyglądają naturalnie, a i do pozy nie mam żadnych uwag. Jedynie cena może odrobinkę odstraszać.

Assyrian ArcherAssyrian ArcherAssyrian Archer

Mitches Military Models

Po figurce w skali 200 mm (o której wspominaliśmy tutaj), MMM wypuszcza miniaturę Guya Gibsona, dowódcy 617 Dywizjonu RAF – Niszczycieli tam, w skali 120 mm. Autorem figurki jest Maurice Corry, a więc należy się spodziewać produktu najwyższej jakości. Detale wyglądają wspaniale, i tylko poza w figurce 200 mm bardziej mi się podobała.

Guy Gibson

Miniaturas Fortes

Dla tych, którzy z różnych względów chcieliby wymienić główkę w swojej figurce 75 mm, firma Miniaturas Fortes przygotowała zestaw pięciu główek Niemców z okresu II Wojny Światowej. Główki, poza nakryciami głowy (lub ich brakiem) nie wiele się od siebie różnią, niemniej zawsze lepiej jest mieć możliwość zmiany.

Główki Niemców

La Meridiana

Tematem najnowszej miniatury La Meridiany jest włoski kierowca wyścigowy, przez wielu uznawany, za najlepszego kierowcę rajdowego okresu przedwojennego, Tazio Nuvolari. Figurka odlana została w żywicy, w skali 54 mm. Rzeźba wygląda fantastycznie, tak więc dla wszystkich znudzonych sztywnymi regułami modelarstwa wojskowego, ta figurka będzie miłym przerywnikiem, który powinien świetnie prezentować się na Waszej półce.

Tazio NuvolariTazio NuvolariTazio Nuvolari

Stormtroopers

Dwie nowe figurki, obie autorstwa Maurica Corry zapowiedział brytyjski Stormtroopers. Pierwsza to szeregowiec z 42nd Black Watch w skali 75 mm. Miniatura przedstawia Szkota z okresu bitwy pod Quatre Bras z 1815 roku, no i oczywiście wygląda bardzo interesująco. Druga, równie piękna miniatura to Officer Scots Fusilier Guards, Crimea, 1854. Ta żywiczna figurka w skali 120 mm również posiada same zalety i powinna być trafionym zakupem dla większości modelarzy figurkowych zainteresowanych tym okresem historycznym.

Black WatchFusiller

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *