Kilka pomysłów na walentynkowy prezent

Kilka pomysłów na walentynkowy prezent

Mimo, że trwające targi w Norymberdze dla modelarzy figurkowych nie mają tak dużego znaczenia jak wrześniowa wystawa Euro Militaire to nie można o niej nie wspomnieć. Wśród prezentowanych tam nowości znajdą się tam również ciekawe pozycje figurkowe. A co w tym tygodniu przygotowali producenci? Czy któraś z nowości może stać się prezentem na Walentynki?

Andrea Miniatures

Jak co miesiąc Andrea Miniatures zaprezentowała swoje nowe propozycje. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu walentynkowego, ale podanego w charakterystyczny dla Andrei, lekki sposób. Otóż chodzi o figurkę Valentine’s Day z serii Pin-Up. Metalowa figurka w skali 80 mm prezentująca półnagą panią, która prezentując właśnie wycięte dla ukochanego serce zasłania atuty kobiecości pozwala w humorystyczny sposób uczcić święto zakochanych.

Druga nowość to Buccaneer z Portobello z 1668 roku. Figurka korsarza składa się z 5 metalowych elementów i mimo, że reprezentuje  skalę 54 mm to charakteryzuje się bogactwem detali. Dodatkowym atutem tego zestawu jest naturalna poza figurki.  To właśnie ta figurka moim zdaniem jest najlepszą propozycją w tym tygodniu.

Valentine's DayValentine's Day

Buccaneerbuccaneerbuccaneerbuccaneer

United Empire Miniatures

W ostatnim komunikacie od United Empire Miniatures pojawiła się jedna nowa pozycja, ale za to z polskim akcentem. Chodzi o popiersie brytyjskiego żołnierza z Trzeciego Regimentu Dragonów z okresu walk w Hiszpanii w 1811 r. Popiersie składa się z trzech elementów (bikorn, popiersie oraz podstawka), a odlane jest w żywicy w skali 1/10. Wyrzeźbieniem tego popiersia zajmował się Roman Rux.

3rd Dragoon Guard3rd Dragoon Guard

Aurea Domus Miniatures

Będąc przy temacie popiersi należy wspomnieć o nowej firmie  Aurea Domus Miniatures. Jej pierwszym produktem jest popiersie szkockiego górala – oficera z 42nd Highlanders z okresu walk na Krymie. Miniatura odlana jest w żywicy w skali 200 mm.

42nd Highlander Officer42nd Highlander Officer42nd Highlander Officer

Alpine Miniatures

Alpine Miniatures poszedł utartą ścieżką i wypuścił dwie figurki Grenadierów z Waffen SS w skali 1/35. Pierwsza to żołnierz, druga to podoficer, obie w zimowych mundurach. Tradycyjnie już każda z figurek zawiera dwie główki, a figurki można nabyć osobno lub w zestawie. Figurki prezentują się bardzo dobrze pod względem merytorycznym. Pozy również nie pozwalają na żadną krytykę, tak więc jeżeli odpowiada Wam tematyka i skala to na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Waffen SS GrenadierWaffen SS Grenadier NCO

Waffen SS GrenadiersWaffen SS Grenadiers

Add On Parts

Na zakończenie coś dla tych, którzy potrzebują przeróżnych elementów do budowy dioram. Otóż firma Add On Part zapowiedziała na luty wypuszczenie kilku przydatnych zestawów. W zależności od produktu są to elementy ceramiczne lub żywiczne. Ponieważ skala 1/72 jest praktycznie poza zainteresowaniem modelarzy figurkowych, to przedstawiamy tylko listę zestawów w skali 1/35.

35-0057 French Village Gate
35-0055 Sidewalks Type 3, 2pcs.
35-0054 Vignet Base Square (large, 17 x 17 cm)
35-0044 Railway Sleepers, 12 pcs.
35-0045 Railway Tracks, 6 pcs.
35-0036 Ardennes Village Wall

French gateSidewalksVignette base

Railway sleepersRailway tracksArdennes Village Wall

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *