Kolejna porcja figurkowych nowości (30.01.2015)

Kolejna porcja figurkowych nowości (30.01.2015)

W tym tygodniu sporo nowości pojawiło się w skali 1/35. Oprócz figurek w tej skali, producenci przygotowali także podstawki i elementy dioram. Inne skale są nieco skromniej reprezentowane, niemniej w tym tygodniu na brak nowości nie można narzekać.

Chronos Miniatures

Jeżeli najnowsze popiersie od Chronos Miniatures wydaje się Wam znajome to wszystko w porządku. Opiera się ono na jednej z fotografii, którą być może widzieliście. Poza tym niedawno podobne popiersie wypuścił Pathos. German Stormtrooper, 1916-18 odlany jest z żywicy w skali 1/9. Detale wyglądają na dobrze przygotowane, a ze spasowaniem części nie powinno być większych problemów.

German Stormtrooper German Stormtrooper German Stormtrooper

German Stormtrooper German Stormtrooper German Stormtrooper

Pathos Miniatures

Wywołany przed chwileczką Pathos przygotował tym razem podstawkę w skali 1/35 – 1/32. Machinegun Nest odlany jest z żywicy i powinien być pomocnym tym, którzy nie przepadają za przygotowywaniem podstawek, uznają wyższość figurek prezentowanych przy ich pomocy.

Machinegun Nest

Black Army Models

BAM przygotował trzy zestawy żywiczne do dioram, również do skali 1/35 – 1/32. Są to Medieval Church Corner, Modular Fence Wall #1 oraz Modular Fence Wall #2.

Medieval Church Corner Medieval Church Corner

Wall Wall

Galapagos Miniatures

Kolejne popiersie tej stosunkowo młodej firmy przedstawia Amaryne -The protector of the east moon river. Zestaw został przygotowany w skali 1/10 i prezentuje się pierwszorzędnie. Detale są ostre, a poza naturalna. Jedynie do sposobu trzymania strzały można mieć pewne zastrzeżenia, ale z pewnością nie dyskwalifikuje to tego zestawu.

Amaryne Amaryne

Amaryne Amaryne

Minisoldiers

Kolejna figurka z okresu w Wojny Secesyjnej w skali 1/35 ukazała się nakładem Minisoldiers. Tym razem jest to Union Standard Bearer. Detale są ładne, a poza naturalna.

Union Standard Bearer

Andrea Miniatures

Na luty Andrea zapowiedziała dwie nowości. Pierwsza z nich to figurka Dragaloth Morben, Master of Gems. Miniatura reprezentuje skalę 54 mm i składa się 10 elementów metalowych. Niestety mam wrażenie, że można znaleźć ciekawsze figurki fantasy. Druga z nowości to zestaw Fantasy Paint Set (PS-05). W jego skład wchodzą figurka 54 mm, oczywiście farbki, pędzel oraz instrukcja w kilku językach (w tym w języku polskim).

Dragaloth Morben Dragaloth Morben Dragaloth Morben Dragaloth Morben

Fantasy Paint Set

Metal Modeles

Pod marką Metal Modeles pojawiły się figurki 54 mm Général d’Ornano, Général Krasinki, Marechal Lannes, Général E. de Colbert. Figurki znane są już modelarzom z wcześniejszych publikacji, a ich autorem jest Bruno Leibovitz.

de-colbert general-krasinski marechal-lannes Général d'Ornano

Tomm’y War

Dwie miniatury Anglików z okresy I Wojny Światowej przygotowało Tommy’s War. Są to TW54025 – Driver, Army Service Corps, Belgium 1915 oraz TW54026 – Driver, Royal Flying Corps, Belgium 1915. Za ich wygląd odpowiada Nino Pizzichemi i jak zwykle jego praca jest bez zarzutu.  Skala to oczywiście 54 mm.

Drivers Driver Driver

ICM

Plastikowe figurki w skali 1/24 przygotował ICM. Zestaw nosi tytuł Henry Ford & Co, a w jego skład wchodzą 3 figurki: Henrego Forda, inżyniera i robotnika. Oryginalne.

Henry Ford & Co

D-Day Miniature Studio

Nowe zestawy z D-Day to Waffen SS Soldier Eating Ardennes 1944, Waffen SS Tanker Ardennes 1944 (dostępni w zestawie Waffen SS Soldiers at Rest Ardennes 1944), Waffen SS Jeep Driver Ardennes 1944, Waffen SS Jeep Passenger Ardennes 1944 (także dostępni w zestawie Waffen SS Jeep Crew Ardennes 1944).  Zestawy powinny znaleźć uznanie wśród modelarzy. Skala to oczywiście 1/35.

Waffen SS Soldier Waffen SS Soldier Waffen SS Soldier

Waffen SS Soldier Waffen SS Soldier Waffen SS Soldier Waffen SS Soldiers

Waffen SS Soldier Waffen SS Soldier Waffen SS Soldiers

ToRo Model

W serii Wrzesień 1939, ToRo przygotowało dwie nowe figurki w skali 1/35. Są to Żołnierz Batalionu Obrony Narodowej oraz Oficer Piechoty.

Żołnierz Oficer Wrzesień 1939

Evolution Miniatures

Girls to zestaw dwóch figurek kobiet cywili, które wzbogacą nie jedną scenkę z udziałem chociażby rozprzestrzeniających się prawie jak wirus Eboli „zielonych ludzików” lub staną się bohaterkami prezentacji solo. Świetny sposób żeby dodać koloru kolekcji i przykuć uwagę. Skala 1/35.

Girls Girls

Paracel Miniatures

Znana raczej z figurek postapokaliptycznych firma postanowiła poszerzyć ofertę o figurki z Wojny w Wietnamie. W skali 1/35 ukazały się: NVA Tank Officer, NVA Tank Crew (3 figures), Vietnamese Civilians, Vietnamese Civilians (2 figures), Vietnamese Civilians (3 figures), Viet Minh Infantry.

Vietnamese Tankers Vietnamese Officer Vietnamese Civilian

Vietnamese Civilian Vietnamese Civilian Vietnamese

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *