Kolejna porcja figurkowych nowości

Kolejna porcja figurkowych nowości

Ukraiński Redfox oraz włoska La Meridiana przygotowały chyba najciekawsze propozycje w tym tygodniu. Ale inni jak choćby Dolman, czy Nocturna także dodały do swoich ofert bardzo interesujące zestawy. A waszym zdaniem który z poniższych zestawów powinien znaleźć się na Waszym biurku?

Dolman Miniatures

Popiersie French Carabinier właśnie trafia do sprzedaży. Jego autorem jest Przemysław Szymczyk, którego zapewne znacie chociażby z figurki Wielka Ucieczka. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/12. W zestawie znajduje się 9 elementów żywicznych i metalowych, w tym opcjonalny pistolet. Popiersie na pewno stanowi ciekawą propozycję, zwłaszcza dla modelarzy lubujących się w dynamicznie prezentujących się miniaturach.

French Carabinier French Carabinier

French Carabinier French Carabinier

Nocturna Models

Tematykę fantasy reprezentuje w tym tygodniu Lilith. Żywiczna miniatura przygotowana została w skali 70 mm, a jej całkowita wysokość to ok. 110 mm. Detale są ładnie przygotowane, a szczególną uwagę zwracają marszczenia na sukience.

Lilith

La Meridiana

Włoska firma przygotowała dość imponującą listę nowości na ten tydzień. Jako pierwsza światu została ogłoszone popiersie Maharajah, 1903. Popiersie odlane jest oczywiście w żywicy i reprezentuje skalę 200 mm. Kolejne dwie nowości to figurki w skali 75 mm. Zestaw Just Change odlany jest w żywicy, a Mercenario Rinascimentale w metalu. Oprócz skali, figurki te łączy też osoba autora,  czyli Antonio Zapatero Guardini. Trzecia z figurek tj. Blackfoot Trader, XIX sec. również jest dziełem tego rzeźbiarza, ale została przygotowana w skali 54 mm. Wszystkie z wymienionych zestawów charakteryzują się wysoką jakością i powinny znaleźć uznanie wśród modelarzy.

Maharajah, 1903 Maharajah, 1903 Maharajah, 1903 Maharajah, 1903

Just Change Just Change

Just Change Just Change

meridiana Mercenario Rinascimentale Mercenario Rinascimentale Mercenario Rinascimentale

Blackfoot Trader Blackfoot Trader Blackfoot Trader

Redfox Miniatures

RedFox po dwóch popiersiach tematycznie polskich zapowiedziało popiersie Cossack Colonel, XVII century. Popiersie przygotowane zostało w skali 200 mm przez Anastazję Podorozną. Wydaje się, że nie ma co się długo zastanawiać, tylko należy poszukać najbliższego dystrybutora i zamówić popiersie od Refox.

Cossack Colonel

Mitches Military Models

Najnowsza figurka MMM reprezentuje skalę 120 mm. Za jej wygląd odpowiada Maurice Corry. Trooper, 21st Lancers, 1898 posiada stateczną pozę i raczej nie porywa na pierwszy rzut oka. Wzbudzi on zainteresowanie modelarzy faworyzujących podobną tematykę.

Trooper Trooper Trooper

Trooper Trooper

Nuts Planet

Najnowsza zapowiedź Nuts Planet budzi pewne niejasności. Na fotografii zatytułowanej Claus Von Stauffenberg widnieją dwa popiersia. Pierwsze przypomina Toma Cruisa, czyli odtwórcę roli pułkownika w jednej z hollywodzkich produkcji, oraz drugie odwzorowujące rzeczywisty wygląd wykonawcy nieudanego zamachu na Hitlera. Miejmy nadzieję, że niejasności wokół tego zestawu w skali 1/12 zostaną wkrótce rozwiane.

Claus Von Stauffenberg

Heroes and Villains Miniatures

Trzy nowe zestawy przygotowało H&V. Dwa z nich to żywiczne figurki 75 mm, czyli MG-42 Gunner, 1944 oraz Lieutenant, French Chasseurs Alpins, „Diables Bleus”, 1918. Ta druga wygląda znacznie ciekawiej, i to nie tylko dlatego, że porusza tematykę niezwykle rzadko poruszaną. Trzecia z nowości to popiersie Viet Cong Guerrilla Fighter, Tet Offensive, 1968, w skali 1/12. Być może to tylko kwestia malowania, ale twarz wojowniczki nie wygląda dobrze. Rysy są ciężkie do określenia i nie bardzo pasują do Wietnamki.

MG-42 Gunner French Chasseurs Alpins Viet Cong Guerrilla

Bestsoldiers

Najnowsze popiersie spod szyldu Bestsoldiers nosi tytuł European Knight. Popiersie odlane jest w żywicy, w skali 1/10 i zawiera opcjonalne prawe ramię, które może być wyposażone w miecz lub hełm. Popiersie nie zachwyca, ale możliwość wyboru między hełmem i mieczem wydaje się interesującym pomysłem.

European Knight European Knight

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *