Kolejna porcja grudniowych nowości figurkowych

Kolejna porcja grudniowych nowości figurkowych

Przedświąteczny sezon w pełni. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście „Last Christmas” w jednej z wielu wersji to macie ogromne szczęście. Oczywiście po zakończeniu tej gorączki przyjdą upragnione Święta, a jako jeden z elementów oczywiście podarki od św. Mikołaja. Jeżeli figurka z jest jednym z pomysłów na prezent to dzięki kolejnej partii informacji z figurkowego rynku nie powinno zabraknąć Wam inspiracji.

Irbis Miniatures

Kolejna nowość rodem z Rosji to Rurik – Prince of Novgorod, w skali 75 mm. W zestawie znajduje się 12 elementów żywicznych, w tym dwie główki. Autorem figurki jest Igor Kordyukov.  Miniatura prezentuje się znakomicie. Detale są bardzo ładne, a poza wygląda naturalnie.

Rurik - Prince of Novgorod Rurik - Prince of Novgorod Rurik - Prince of Novgorod

Rurik - Prince of Novgorod Rurik - Prince of Novgorod

Mitches Military Models

Dwie nowości przedstawiło MMM. Pierwsza z nich to popiersie Captain RN Arctic Convoys , w skali 200 mm. Niezbyt często poruszana tematyka, to na pewno atut tej propozycji. Jeżeli chodzi zaś o wykonanie to wydaje się, że może być koniecznie dopieszczenie niektórych powierzchni. Autorem popiersia jest Steve Leadley. Druga z nowości porusza tematykę dość często poruszaną, ale niezbyt często w skali 200 mm. Fallschirmjager, Monte Casino 1944, to figurka autorstwa Maurica Corry. Detale wyglądają dobrze, poza wydaje się być naturalna, chociaż brak jest innych fotografii.

Captain RN Arctic Convoys Captain RN Arctic Convoys Captain RN Arctic Convoys Fallschirmjager

Dolman Miniatures

Smoke in the Eye to popiersie w skali 1/9. Jest dość ciekawa propozycja z uwagi na bardzo dobrze prezentujące się rysy twarzy. Popiersie to składa się z trzech elementów żywicznych. Po niewielkich przeróbkach można pokusić się odtworzenie rybaka w sztormiaku.

Smoke in the Eye Smoke in the Eye Smoke in the Eye

Miniaturas Fortes

Kolejną miniaturę w skali 75 mm zapowiedział Miniaturas Fortes. Midshipman to figurka, o której nie można powiedzieć nic złego. Detale wyglądają ładnie, a poza została odwzorowana poprawnie.

Midshipman Midshipman Midshipman

Scale 75

Dwie nowe pozycje pojawiły się w katalogu Scale 75. Pierwsza z nich to Gannicus. Odlana w metalu, w skali 75 mm jakoś mnie nie zachwyciła, mimo że wszystko wygląda prawidłowo. Detale są ładne, do budowy anatomicznej nie można mieć zastrzeżeń. Druga z pozycja to zestaw Scalecolor Collection, w którym znajdują się 63 buteleczki (po 17 ml każda) z farbami akrylowymi.

Gannicus Gannicus Gannicus

Scalecolor Collection Scalecolor Collection Scalecolor Collection

Kellerkind Miniatures

Również na liście niemieckiej firmy znajdują się dwie nowości. Pierwsza z nich to WWI RFC Pilot with Mascot. Żywiczna figurka została odlana w żywicy, w skali 54 mm. Świetny pomysł i wykonanie. I wcale nie potrzebujecie samolotu, żeby ta miniatura dobrze się prezentowała w Waszej kolekcji. Druga nowość to żywiczna podstawka Public Lavatory. Tutaj również mamy do czynienia ze skalą 54 mm, składa się z trzech elementów.

WWI RFC Pilot with Mascot WWI RFC Pilot with Mascot

Public Lavatory Public Lavatory Public Lavatory

Corsar Rex

Ponownie dwie nowości. Pierwsza to reedycja figurki firmy Evolution. Roman Gladiator to metalowa miniatura w skali 54 mm. Druga nowość to żywiczna figurka German Officer Waffen SS, w skali 1/16. Osobiście, żadna z figurek nie przypadła mi do gustu. Wyglądają poprawnie, ale brak jest im tego czegoś.

Roman Gladiator German Officer

Alive History Miniatures

Trzy nowe figurki w czterech zestawach przygotowało Alive History Miniatures. Wszystkie zostały przygotowane w skali 54 mm i odlane w metalu. Kompletnie obce mi tematycznie przyciągają wzrok. Pozy są dynamiczne, a detale pięknie odwzorowane. Na pewno są to propozycje godne rozważenia.

Scythian warrior 7-6 c. b. c. (AH-0130)

Liby-phoenician infantryman 3 c. b. c. (AH-0021)

Liby-phoenician infantryman 3 c. b. c. (AH-0018)

Liby-phoenician infantrymen (AH-0025)

Scythian warrior Scythian warrior Scythian warrior

Scythian warrior Liby-phoenician infantryman Liby-phoenician infantryman

Liby-phoenician infantryman Liby-phoenician infantryman Liby-phoenician infantryman

Liby-phoenician infantryman Liby-phoenician infantryman Liby-phoenician infantryman

SK Miniatures

Kolejne popiersie autorstwa Carla Reida zostało przygotowane przez SK Miniatures. ACW Tiger Zouave przygotowano w skali 1/9. Tradycyjnie dla prac Carla Reida, detale wyglądają świetnie, a przedstawiona poza jest naturalna.

ACW Tiger Zouave

Michel Roberts Ltd.

Będąc przy pracach Carla Reida, to figurka jego autorstwa, Texas Cavalryman, 1864 została wypuszczona przez Michael Roberts Ltd. Żywiczna miniatura w skali 75 mm posiada w zestawie aż trzy główki do wyboru. Poza tym ciekawa poza i ładnie przygotowane detale stanowią o wartości tej miniatury.

Texas Cavalryman, 1864 Texas Cavalryman, 1864

MJ Miniatures

MJ minaitures ogłosiło listę nowości, na której znajdują się również wznowienia spod znaku ST Models. Jest mieszanka tematów  z różnych epok. Łączy je doskonała rzeźba i świetne wykonanie. The Battle of Hastings to popiersie w skali 1/10. W zestawie znajduje się 19 elementów, w tym miedziany  i plastikowy pręcik. 79th Cameron Highlander, Waterloo to również żywiczne popiersie w skali 1/10, ale składające się z 13 elementów. „I’ll Be Home Soon Son”, The Royal Warwickshire Regiment in WW1 (The Birmingham Pals) to także skala 1/10, a pudełku znajduje się 17 części. German Officer in WW2 to jedyna pełna figurka na tej liście. Żywiczna miniatura w skali 90 mm składa się 9 części.

The Battle of Hastings The Battle of Hastings The Battle of Hastings

The Battle of Hastings 79th Cameron Highlander I'll Be Home Soon Son German Officer

Dark Storm

Steam Punkowa odnoga Ares Mythologic zapowiedziała miniaturę Cloepunk. Figurka w skali 35 mm powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych miłośników tematu z uwagi na świetne detale i rewelacyjną pozę.

Cloepunk

 Chronos Miniatures

Na zakończenie odrobinę hollywoodzko wyglądający Havildar (sergeant) with Machine Gun, Indian Infantry Regiment, 1916-1918. Miniatura w skali 54 mm, składa się z 9 elementów żywicznych. Jest dość ciekawie wyglądająca figurka. Detale prezentują się dobrze, a i tematyka należy do dość interesujących i niezwykłych.

Havildar (sergeant) with Machine Gun Havildar (sergeant) with Machine Gun

Havildar (sergeant) with Machine Gun Havildar (sergeant) with Machine Gun

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *