Kolejna porcja październikowych nowości (9.10.2014)

Kolejna porcja październikowych nowości (9.10.2014)

Kilka bardzo ciekawych nowości pojawiło się w ciągu ostatniego tygodnia. Na pewno uwagę zwracają figurki Adalbertus, Scale 75 oraz Evolution Miniatures. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Stormtroopers

King of Souvenirs, John Barney Hines 45th Battalion, AIF 1917 to najnowsze popiersie od Stormtroopers. Przygotował je w skali 1/10 Pavol Ovecka. Autor spisał się znakomicie odtwarzając detale miniatury. Jedynym mankamentem tego zestawu jest to, że w naszym kraju postać Hinesa jest nieznana.

King of Souvenirs

CGS Military Figures

CGS przygotowało dwa nowe zestawu w skali 200 mm. Pierwszy z nich to popiersie Coldstream Guard, 1815, które wyrzeźbił Carl Reid. Charakteryzuje się ono ładnymi detalami, ciekawą, dynamiczną pozą oraz dwiema główkami do wyboru. Druga z propozycji to Black Watch, 1815, autorstwa Maurica Corry. W tym zestawie oprócz elementów żywicznych, znajdują się również elementy metalowe.

Coldstream Guard, 1815 Coldstream Guard, 1815

Coldstream Guard, 1815 Coldstream Guard, 1815

Black Watch, 1815 Black Watch, 1815 Black Watch, 1815

Black Watch, 1815 Black Watch, 1815

51 Studio

Nowa firma o nazwie 51 Studio zapowiedziało swój pierwszy zestaw – Erwin Rommel, 1942. Oprócz figurki tytułowego bohatera, zestaw ma zawierać również grób niemieckiego żołnierza. Wszystko to odlane w żywicy, w skali 1/16. Na zaprezentowanych fotografiach figurka prezentuje się nie najgorzej, ale oczywiście na potwierdzenie trzeba będzie poczekać aż nabędziemy tę miniaturę lub napotkamy jaką recenzję.

Erwin Rommel Erwin Rommel

Erwin Rommel Erwin Rommel Erwin Rommel

United Empire Miniatures

Scythian Noblewoman, 4th Century BC, autorstwa Romana Ruxa to najnowsza propozycja od UEM. Popiersie reprezentuje skalę 1/9. Tematycznie jest ciekawe, ale stateczna poza nie przyciąga wzroku.

Scythian Noblewoman Scythian Noblewoman

Scale 75

Spanish Royal Guard to pierwsza z dwóch nowości z hiszpańskiej firmy. Jest to kolejna z figurek tego producenta oparta na obrazie. Uwagę przyciągają ładne detale i dynamiczna poza. Druga nowość reprezentuje serię Fallen Frontiers. Tarko Stahlen także wygląda zachęcająco mimo, że poza jest stateczna. Tradycjnie obie figurki odlane są w metalu, w skali 75 mm.

Spanish Royal Guard Spanish Royal Guard Spanish Royal Guard

Spanish Royal Guard Tarko Stahlen Tarko Stahlen

Tarko Stahlen Tarko Stahlen Tarko Stahlen

Tartar Miniatures

Jedyna w tym zestawieniu figurka 54 mm. European Infantryman, 15th Century odlana jest w żywicy, a za jej wygląd odpowiada Sergey Savenkov. Miniaturka prezentuje się bardzo dobrze, chociaż posiada chyba najczęściej stosowaną pozę.

European Infantryman European Infantryman European Infantryman

European Infantryman European Infantryman European Infantryman European Infantryman

Evolution Miniatures

Trzy nowe zestawy pojawiły się w ofercie Evolution Miniatures. Są to: Red Army Rifleman, German SS Officer oraz Modern Russian Soldier. Wszystkie odlane są w żywicy, w skali 1/35.

Red Army Rifleman SS Officer Modern Russian Soldier

Adalbertus

Na zakończenie dla porządku wspominamy o dwóch nowościach Adalbertus, o których zapewne już czytaliście w innych artykułach na figus.pl. Mowa jest oczywiście o popiersiu Bolesława Orlińskiego, w skali 200 mm oraz o figurce Rycerza zaciężnego. Pod tymi linkami znajdziecie więcej zdjęć.

Orliński Rycerz

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *