Kwietniowe nowości (1.04.2016)

Kwietniowe nowości (1.04.2016)

Pierwsze kwietniowe zestawienie figurkowych nowości wygląda całkiem okazale i mamy nadzieję, że żadna z zaprezentowanych nowości nie jest żartem prima aprylisowym. Nie zabrakło miniatur historycznych i tych o nieco luźniejszej tematyce. Oto szczegóły:

Atelier Maket

Louis Nicolas Davout Empire Marshal Duke Auersted, Colonel General of the foot grenadiers of the Imperial Guard to pierwsza z kwietniowych nowości. Miniaturę wyrzeźbił Benoit Cauchies w skali 75 mm. Figurka odlewana jest w metalu.

Louis Nicolas Davout Louis Nicolas Davout Louis Nicolas Davout

Louis Nicolas Davout Louis Nicolas Davout

Irbis Miniatures

Dimitrij Szewcow jest autorem najnowszej figurki Irbisa. Knight Hospitaller reprezentuje skalę 75 mm i odlewany jest w żywicy. Poza jest dynamiczna i ładnie odwzorowana. Do tego dochodzi możliwość wyboru między dwiema główkami.

Knight Hospitaller Knight Hospitaller Knight Hospitaller

Knight Hospitaller Knight Hospitaller Knight Hospitaller

Michael Kontraros Collectibles

Michael Kontraros przygotował nową figurkę w skali 54 mm. Mummy Queen składa się z pięciu elementów żywicznych. Miniatura wygląda dość interesująco i powinna się spodobać miłośnikom luźniejszej tematyki.

Mummy Queen Mummy Queen Mummy Queen

Mummy Queen Mummy Queen

Mummy Queen Mummy Queen

Chronos Miniatures

Pacyficzna część II Wojny Światowej, zwłaszcza strona japońska nie jest zbyt często pojawiającym się tematem. Tym cieplej powinna zostać powitana najnowsza propozycja od Chronos. Japanese Paratrooper of Kaoru Airborne Raiding Detachment, 1944 został wyrzeźbiony przez Aleksandra Derjabina. Figurka odlewana jest w metalu, w skali 54 mm. Miniatura wzorowana jest na fotografiach.

 Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper

 Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper  Japanese Paratrooper

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało bardzo ciekawą miniaturę. Iroquois wyszedł spod dłuta Carla Reida. Figurka ma być odlewana w żywicy i nosić oznaczenie 120 mm. Jak zwykle, to co przygotuje Carl Reid wygląda pierwszorzędnie i nie inaczej jest w tym przypadku.

Iroquois Iroquois

Pathos Miniatures

Przez kilka miesięcy nie mieliśmy żadnych wieści z firmy Pathos. W tym tygodniu ogłosili przedsprzedaż nowego zestawu. Mowa jest o Dragon Slayer. Zestaw ma zostać wypuszczony w dwóch skalach – 35 mm oraz 75 mm. A tym czasem możemy pooglądać cyfrowy projekt.

Dragon Slayer

Stormtroopers

Nowe popiersie zostało zapowiedziane przez brytyjskiego Stormtroopers. Miniaturę Mahdist Amir, Sudan 1885 przygotował Stuart Hale w skali 1/9. Odlew naturalnie żywiczny.

Mahdist Amir Mahdist Amir

Bent Bristle Miniatures

Bent Bristle przedstawiło swoją trzecią figurkę. Wolf of the Woods składa się z dziesięciu części żywicznych (w tym dwóch główek) i powinien trafić do sprzedaży w połowie maja. Miniatura w skali 75 mm może reprezentować trapera lub wojownika kanadyjskiej lub francuskiej milicji z XVIII wieku. Figurkę wyrzeźbił Oriol Quin.

Wolf of the Woods Wolf of the Woods Wolf of the Woods

Wolf of the Woods cbGUebp Wolf of the Woods

Wolf of the Woods Wolf of the Woods Wolf of the Woods

Wolf of the Woods Wolf of the Woods

BestSoldiers

BestSoldiers ma coś co zachwyci miłośników Gry o tron. Autorem miniatury The Knight of the North jest Antonio Zapatero. Jak przystało na włoską firmę, figurka reprezentuje skalę 75 mm i odlewana jest w metalu.

The Knight of the North The Knight of the North

The Knight of the North The Knight of the North The Knight of the North

The Knight of the North The Knight of the North

Ellie’s Miniatures

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o popiersiu autorstwa Maurica Corry Charles du Pin 1866. Dziś poznaliśmy wygląd box arta tego zestawu. Dla porządku dodam, że jest to skala 1/10.

Charles du Pin Charles du Pin

Charles du Pin Charles du Pin

Battlegate Games

Tydzień temu pokazywaliśmy pierwszego z Terminatorów, a dziś prezentujemy drugiego. Liquid Man reprezentuje skalę 1/10 i jak na tę skalę detale powinny być nieco lepsze (zwłaszcza odznaka nie prezentuje się specjalnie). Podobieństwo do pierwowzoru jest za to nie najgorsze.

Liquid Man Liquid Man Liquid Man Liquid Man

Alpine Miniatures

Nowe zestawy w skali 1/35 od Alpine to: S0005 – „The Battle of Hurtgen Forest” Set (4 Figures); 35211 – SS MG Schutze KG Hansen; 35212 – SS Greandier KG Hansen oraz komplet dwóch ostatnich, czyli KG Hansen at Poteau Set #1. Wszystkie figurki wyrzeźbił Taesung Harmms.

The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest

The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest The Battle of Hurtgen Forest

The Battle of Hurtgen Forest  KG Hansen

 KG Hansen  KG Hansen  KG Hansen  KG Hansen

MJ Miniatures

W tym tygodniu kończymy zapowiedzią od MJ Miniatures. British Army, 24th Regiment of Foot (Chillianwallah) przygotował Carl Reid w skali 1/10. W pudełku znajduje się osiem części odlewanych z żywicy. Piękne detale.

British Army British Army British Army

British Army British Army

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *