Kwietniowe nowości (7.04.2017)

Kwietniowe nowości (7.04.2017)

Nowy tydzień przyniósł kilka ciekawych propozycji of figurkowych producentów. Zapraszam do zapoznania się z nowościami początku kwietnia.

Valkiria

Slavic Shieldmaiden to figurka w skali 70 mm. Miniatura odlewana jest z żywicy i posiada ładnie przygotowane detale. Pomysł prosty, a taki inny od tego do czego przywykliśmy. Z pewnością urozmaici kolekcję różnego sortu rycerzy, żołnierzy i innych wojowników nie odbiegając nazbyt od nurtu militarnego.

Slavic Shieldmaiden Slavic Shieldmaiden Slavic Shieldmaiden

Scale 75

W skali 35 mm hiszpańska firma ogłosiła dwie nowości. Są to The Witch Hunter i The White Butcher. Skalę 75 mm zasilą figurki Biokinetic oraz Falberg. Skalę 1/35 reprezentuje Landser. Wszystkie miniatury odlewane są z żywicy. Natomiast jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę nt. malowania figurek Scale 75 wypuściło poradnik Easy Painting Processes. Na 144 stronach pokazuje jak malować skórę, metal, ciało itd. Co ciekawe, w książce znajduje się opisy jednocześnie po angielsku, włosku, francusku i hiszpańsku.

Witch Hunter Witch Hunter Witch Hunter

White Butcher White Butcher White Butcher

Biokinetic Biokinetic Biokinetic

Falberg Falberg Falberg

Landser Landser Landser

Easy Painting Processes Easy Painting Processes Easy Painting Processes

Easy Painting Processes Easy Painting Processes Easy Painting Processes

Easy Painting Processes Easy Painting Processes

Alpine Miniatures

Taesung Harmms przygotował nowe miniatury w  skali 1/35. SS NCO „KG Hansen” #1 oraz SS NCO „KG Hansen” #2 zawierają oczywiście po dwie główki i jak zwykle można je również nabyć w zestawie KG Hansen at Poteau Set #2.

KG Hansen KG Hansen KG Hansen

KG Hansen KG Hansen KG Hansen

Legend Productions

Legend wypuścił nową figurkę w skali 1/35. US NAVY SEAL #2 (Mk.48 MG Gunner) został zaprojektowany cyfrowo i odlewany jest z żywicy. W zestawie znajduje się aż czterdzieści jeden elementów.

US NAVY SEAL US NAVY SEAL

US NAVY SEAL US NAVY SEAL

Sago Miniatures

A może by tak poszerzyć kolekcję o knura w zbroi? Jeżeli wpadliście na taki pomysł to Sago ma już gotową odpowiedź. Brutus, Black Leg Warrior został wyrzeźbiony przez Antonio Fernandez Lizaso w skali 54 mm i odlewany jest z żywicy.

 Brutus  Brutus

 Brutus  Brutus

WoS Figures

WoS Figures to nowa marka pod którą kryje się współpraca Stuarta Hale’a i Grega Giraulta. Pierwszy owocem tej współpracy jest French Foreign légion WW2. Popiersie odlewane będzie z żywicy w skali 1/12.

French Foreign

Troop 54

Troop 54 zapowiedział dwie nowe figurki przygotowane przez Antonio Meseguer, obie oczywiście w skali 54 mm. Są to British Grenadier Guards, Battle of Inkerman 1854 oraz Pioneer of the Coldstream Guards, Hougoumont (June 18, 1815). Miniatury powinny trafić do sprzedaży do połowy maja.

Inkerman 1854 troop54_7drr4q

AC Models

Także nowość z AC Models ma status zapowiedzi i ukaże się za kilka tygodni. Russian soldiers in Chechnya reprezentuje skalę 75 mm i odlewany będzie z żywicy. Wygląda bardzo zachęcająco.

Russian soldiers in Chechnya Russian soldiers in Chechnya Russian soldiers in Chechnya

Nuts Planet

Nuts Planet wypuszcza nowe popiersie z serii Ghost Company zatytułowane Exo Suit PMC. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/10 przez Ki Yeol Yoon.

Exo Suit PMC Exo Suit PMC Exo Suit PMC Exo Suit PMC

Exo Suit PMC Exo Suit PMC Exo Suit PMC

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *