Lipcowe nowości (7.07.2017)

Lipcowe nowości (7.07.2017)

Zapraszamy do lektury przeglądu nowości figurkowych. Co nowego pojawiło się w sprzedaży? Nad czym pracują producenci, aby wkrótce Was uraczyć nowym zestawem? O tym dowiedzie się poniżej.

Sol Model

Sol zaprezentował nową figurkę żywiczną w skali 1/16. Female Russian Infantry jest ubrana i nie ma dekoltu do pępka. Niezły początek, prawda? Z resztą, czyli detalami też jest dobrze. Żołnierka uzbrojona jest w AKSU, ale można ją też zaprezentować bez niego lub wyposażyć ją w coś innego.

Female Russian Infantry Female Russian Infantry Female Russian Infantry

Corsar Rex

Greek Hoplite, 5th Century B.C. 480-323 to najnowsza propozycja od Corsar Rex. Miniatura reprezentuje skalę 54 mm i odlewana jest z metalu.

Greek Hoplite Greek Hoplite

Chronos Miniatures

Rosyjska firma wypuściła kolejną figurkę autorstwa Władimira Fokina. Private of grenadiers (or carabiniers) regiments, Russia 1855-57 co do zasady ma być odlewany z metalu, ale jako seria limitowana figurka jest dostępna także jako odlew żywiczny. W pudełku z oznaczeniem 54 mm znajduje się jedenaście części.

Private of grenadiers Private of grenadiers Private of grenadiers Private of grenadiers

Private of grenadiers Private of grenadiers Private of grenadiers

United Empire Miniatures

Nowe popiersie ukazało się nakładem UEM. Jacques Cathelineau, Generalissimo 1793, Kingdom of France został wyrzeźbiony przez Pavola Oveckę w skali 1/9, a odlewany jest z żywicy.

Jacques Cathelineau Jacques Cathelineau Jacques Cathelineau Jacques Cathelineau

Scale 75

Hiszpańska firma ogłosiła swoje lipcowe nowości. Wśród nich jest General Major w skali 1/35, Saracen Warrior, 13th century w skali 75 mm oraz dwie figurki Smog Riders w skali 35 mm: Sally Watson i Jenna Jungle.

General Major General Major General Major

General Major Saracen Warrior Saracen Warrior

Saracen Warrior Saracen Warrior Saracen Warrior

Sally Watson Sally Watson Sally Watson

Jenna Jungle Jenna Jungle Jenna Jungle

Mercury Models

Mercury zapowiedział miniaturę Swiss Crossbowman 15c. Figurkę wyrzeźbił w skali 75 mm Talant Soodanbecov i trzeba przyznać, że spisał się znakomicie. Poza wygląda naturalnie, a detale są przygotowane pierwszorzędnie.

 Swiss Crossbowman  Swiss Crossbowman  Swiss Crossbowman

 Swiss Crossbowman  Swiss Crossbowman

TIN Berlin

The Master of Snakes to najnowszy zestaw przygotowany przez Olega Pogosjana. Miniatura reprezentuje skalę 75mm i odlewana jest z żywicy. Na pewno zestaw godny uwagi.

The Master of Snakes The Master of Snakes

The Master of Snakes The Master of Snakes

Altores Studio

Dwa zestawy wypuścił Altores. The Scramble i The Scramble part II zostały wyrzeźbione przez Stepana Nikolaeva w skali 54 mm. Scenka wygląda dramatycznie ale i oryginalnie, od czasu do czasu trzeba zaprezentować coś poruszającego.

The Scramble The Scramble

CGS Military Figures

Maurice Corry przygotował dla CGS w skali 90 mm figurkę CSgt Rifles Regt, Crimea. Miniatura odlewana jest z żywicy. Figurka zdaje się mieć nieco zachwianą równowagę, skręcone ciało, no i ułożenie stóp trzeba będzie korygować podstawką, aby stykały sięz podłożem.

 CSgt Rifles Regt Crimea  CSgt Rifles Regt Crimea

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *