Lipcowe nowości (8.07.2016)

Lipcowe nowości (8.07.2016)

Nie bez niewielkich problemów związanych z awarią energetyczną spieszymy donieść o najnowszych propozycjach figurkowych. Co nowego w tym tygodniu? Ponownie lista producentów poszerzyła się o nowego wytwórcę miniatur żywicznych. Poza tym kilka nowości historycznych i kilka o nieco lżejszej tematyce. Zapraszamy do lektury.

Scale 75

Nakładem hiszpańskiej firmy pojawił się nowy zestaw zatytułowany The Steampunkzer. W zestawie znajduje się czołg i trzy figurki, wszystko w skali 35 mm. Poszczególne elementy odlewane są w żywicy. Kompletnie nie moja bajka.

The SteampunkzerThe Steampunkzer

The Steampunkzer The Steampunkzer

Altores Studio

Kolejną nowość zapowiedział Altores. Tym razem jest to British Infantryman, Second Opium War. Figurka opisana jest jako skala 1/30 (54 mm). Jej autorem jest Alexander Deryabin. Figurka składa się z ośmiu elementów żywicznych.

British Infantryman British Infantryman British Infantryman

Atelier Maket

Kolejną nowość ogłosiło Atelier Maket. Tym razem za wygląd figurki odpowiada Antonio Zapatero. Bonaparte at Arcola 1796 reprezentuje skalę 75 mm, a w pudełku znajdują się elementy odlewane z metalu i żywicy.

Bonaparte Bonaparte Bonaparte

Bonaparte Bonaparte

N-S Prod

Najnowsza propozycja od duetu Nelly Auffret i Samy Thual jest o zdecydowanie lżejszej tematyce. Chodzi o zestaw Goblin jumper. Pudełko zostało oznaczone skalą 40 mm, a w jego wnętrzu znajdziecie trzydzieści pięć części żywicznych.

Goblin jumper Goblin jumper Goblin jumper

Goblin jumper Goblin jumper Goblin jumper

Goblin jumperGoblin jumper

Mitches Military Models

Maurice Corry przygotował dla MMM nową figurkę w skali 120 mm. Jest to French Line Lancer Officer 1807 – 1815. Poza miniatury wydaje się nieco dziwna, stąd pewnie potrzeba podparcia jej o barierkę.

Lancer Lancer Lancer Lancer

Models Art

W zestawieniu mamy debiutanta w postaci Models Art. Ich pierwszy zestaw to Landskcnecht Germany 1550. Figurkę w skali 75 mm przygotował Vincenzo „GEO” Alberici i odlewana jest z metalu. Cieszy kolejny debiut, zwłaszcza tak udany.

Landskcnecht

Model Cellar

Kolejne figurki lotników z okresu Wielkiej Wojny wypuścił Model Cellar. Figurki można nabywać pojedynczo jako WWI British RFC Pilot i WWI British RFC Mechanic albo w zestawie WWI British RFC Pilot & Mechanic (combo set). Autorem miniatur jest oczywiście Mike Good, a same figurki odlewane są w żywicy, w skali 1/32.

Pilot Mechanic Pilot & Mechanic

Chronos Miniatures

Od czasu do czasu Chronos odchodzi od swojej ulubionej tematyki, czyli oręża rosyjskiego. Tym razem odskocznią jest Robinson Crusoe: In hope for rescue, 1659-87. Figurkę w skali 54 mm przygotował Władimir Syczew, a jest ona odlewana z metalu. Miniatura niczym szczególnym się nie wyróżnia i nie wzbudza specjalnego zachwytu.

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Robinson Crusoe Robinson Crusoe

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Robinson Crusoe Robinson Crusoe

Scibor Miniatures

Kolejny zestaw w skali 28 mm przygotowała polska firma. Figurka nosi tytuł Dwarf Wild Chieftain i odlewana jest w żywicy. Podobnie jak inne zestawy tego producenta wygląda on zachęcają.

Dwarf

DG Artwork

Ostatnią z nowości w tym tygodniu jest Roman Optio, 1st century AD. Figurkę w skali 75 mm wyrzeźbił Kim Dae Hyeong. Pudełko zawiera osiem elementów żywicznych. Miniatura wygląda znakomicie. Detale są bardzo ładne, a poza dynamiczna i naturalna.

Roman Optio Roman Optio Roman Optio

Roman Optio Roman Optio

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *