Listopadowe niusy figurkowe (6.11.2014)

Listopadowe niusy figurkowe (6.11.2014)

Początek listopada przyniósł sporo nowości figurkowych. Ich przekrój tematyczny pozwoli zapewne zadowolić każdego modelarza. Jak się zatem przedstawia lista pierwszych nowości listopadowych? Odpowiedź oczywiście znajdziecie poniżej.

Andrea Miniatures

Hiszpańska firma przygotowała cztery nowości na listopad. Pierwsza z nich to Strange Love, w skali 54 mm. W zestawie znajduje się sześć elementów metalowych i cztery żywiczne. Po złożeniu zestaw będzie miał 14 cm wysokości, 11,5 cm szerokości i 15 cm długości. Waga to imponujące 1,1 kg! Druga z nowości to US Cavalry Trooper, 1876. Ten zestaw także reprezentuje skalę 54 mm, a składa się z 22 elementów metalowych. Pozostałe dwie nowości wyglądją nieco skromniej, chociaż są w tej samej skali. Longhorn oraz Calf składają się odpowiednio z czterech i trzech elementów metalowych.

Strange Love Strange Love Strange Love

Strange Love US Cavalry Trooper, 1876 US Cavalry Trooper, 1876

US Cavalry Trooper, 1876 US Cavalry Trooper, 1876 Longhorn

Longhorn Longhorn Longhorn

Calf Calf Calf

Chronos Miniatures

Dwie nowe miniatury w skali 54 mm przygotowała firma Chronos. Pierwsza to Grenadier, Kingdom of Sardinia. 1741-47. Figurka ta składa się z 13 elementów żywicznych. Drugą nowością jest Landsknecht with a jug, 1550. Ten zestaw składa się z kolei z 11 części. Obie figurki posiadają ładne detale i naturalne pozy.

Grenadier Grenadier Grenadier

Grenadier Grenadier Grenadier

Grenadier Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht

 

 

Alive History Miniatures

Kontynuując przegląd figurek w skali 54 mm natrafiamy na nowości od AHM. Wszystkie figurki noszą ten sam tytuł, tj. Persian Warrior 5 c.b.c, a różnią się tylko numerami katalogowymi. Jeździec składa się z 14 elementów metalowych, a piechurzy z 9. O ile żołnierzom nie można nic zarzucić, o tyle miniatura konia została uchwycona w dość dziwnej pozycji.

Persian Warrior Persian Warrior Persian Warrior

Persian Warrior Persian Warrior Persian Warrior

ahm111 Persian Warrior Persian Warrior

Persian Warrior Persian Warrior Persian Warrior

Persian Warrior Persian Warrior

 

Getorix

Getorix to nowa firma debiutująca popiersiem 54th Massachusetts. Popiersie w skali 1/10 zostało przygotowane przez Victora Marina. Detale wyglądają bardzo ładnie, a i sam pomysł wart jest zwrócenia uwagi na ten produkt.

54th Massachusetts 54th Massachusetts 54th Massachusetts 54th Massachusetts

N-S Prod

Francuska firma przygotowała kolejną mini scenkę w skali 75 mm. The master of dogs składa się z 29 elementów żywicznych. Za jej wygląd odpowiada Nelly Auffret i tak jak poprzednie, tak i ten zestaw wyróżnia się świetnymi detalami, interesującą tematyką i oryginalnością.

The master of dogs The master of dogs The master of dogs

Stormtroopers

Angielska firma przygotowała aż trzy nowości. Pierwsza z nich to figurka Officer, Light Company, 1st Foot Guards. Miniatura reprezentuje skalę 75 mm i odlana jest z żywicy. Jej autorem jest Carl Reid i można się o niej wypowiadać w samych superlatywach. Pozostałe dwie nowości to popiersia w skali 1/16. Pierwsze z nich to SS Shutze Fall 41, którego autorem jest Stuart Hale. Drugie popiersie, czyli Officer, 42nd Black Watch Crimea 1854 to wynik współpracy Stuarta Hale’a i Maurica Cory.

Officer Officer Waffen ss Crimea

Phlegyas Art

Dość osobliwa miniatura została zaprezentowana przez Phlegyas Art. Figurka A Modern Day Sagittarian odlana jest z metalu, w skali 54 mm. Tylko dla najbardziej zagorzałych fanów tego typu tematyki.

A Modern Day Sagittarian A Modern Day Sagittarian

Model Cellar

Popiersie Milanese Condottiero 15th Century to najnowsza propozycja od Model Cellar. Zestaw odlany jest z żywicy, w skali 200 mm, a jego autorem jest Dimitry Podorozhny.

Condottiero

Miniaturas Fortes

Żywiczna figurka German Officer, 1914 przygotowana została w skali 75 mm. Do jej budowy producent dostarcza 11 elementów. Detale wyglądają dobrze, a poza wydaje się być naturalna.

German Officer German Officer German Officer

German Officer German Officer

Scale 75

Hiszpanie podali listę nowości na listopad, a na niej znajduje się figurka Sphynx Harvester oraz popiersie Khalgrim Gunnarson. Ogłoszono również powstanie nowej serii zestawów farb akrylowych zatytułowanej Fantasy & Game. Jako pierwsze do sprzedaży trafiają zestawy Unnatural Flesh oraz Creatures from Hell. Podobnie jak w poprzednich, każdy z zestawów zawiera osiem farbek.

Khalgrim Khalgrim Khalgrim

Khalgrim Sphynx Harvester Fantasy & Game Fantasy & Game

Tommy’s War

Captain Dighton Probyn VC of the 2nd Punjab Cavalry to figurka 54 mm z serii Victoria’s Heros. Figurka posiada ładne detale, a poza jest naturalna. Private, 2nd Battalion Gloucestershire Regiment, Salonika 1915 to popiersie w skali 1/10. Również ta miniatura posiada ładnie przygotowane detale i warto rozważyć poszerzenie kolekcji właśnie on nią.

Captain Dighton Probyn Captain Dighton Probyn

Salonika 1915 Salonika 1915 Salonika 1915

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *