Listopadowe wiadomości figurkowe (5.11.2015)

Listopadowe wiadomości figurkowe (5.11.2015)

Jak co tydzień, serwis Figus.pl przedstawia informacje o nowościach z rynku figurek dla modelarzy.

Historia Miniatures

Alexander the Great to popiersie w skali 1/12. W pudełku znajdują się dwie główki do wyboru. Detale wyglądają nieźle, ale twarz żywcem wzięta z antycznej ceramiki nie wzbudza zachwytu. No chyba, że akurat takiego efektu akurat poszykujecie.

Alexander the Great Alexander the Great Alexander the Great

Model Cellar

Tym razem nie figurka, lecz popiersie, ale oczywiście w tematyce pierwszowojennej. WWI Italian Alpini został przygotowany przez Steve’a Leadleya w skali 1/9. Patrząc na to popiersie mam wrażenie, że zakończenie ramion nie zostało dobrane idealnie. Poza tym OK.

WWI Italian Alpini WWI Italian Alpini WWI Italian Alpini WWI Italian Alpini

Nuts Palnet

Nuts Palnet przedstawiło dwa zestawy, które powinny ukazać się w listopadzie. Są to Carthaginian Soldier in Hannibal Army oraz Celtic Warrior with the Trophy, obie miniatury w skali 75 mm. Pierwszą z figurek przygotował Oleg Pogosjan, a autorem drugiej jest Oriol Quin. Kartagińczyk składa się z 10 elementów żywicznych i jedynie ułożenie lewej dłoni może budzić pewne wątpliwości. Wojownik celtycki zawiera 8 części i w tym wypadku wszystkie elementy wyglądają bardzo dobrze.

Carthaginian Soldier Carthaginian Soldier Carthaginian Soldier

Carthaginian Soldier Carthaginian Soldier Carthaginian Soldier

Celtic Warrior Celtic Warrior Celtic Warrior Celtic Warrior

Atelier Maket

Antonio Zapatero jest odpowiedzialny za wygląd najnowsze propozycji Ataler Maket. Desvaux de Saint Maurice 1775 – 1815 jest metalową miniaturą  w skali 75 mm. Uwagę przykuwają zdobienia munduru, tak charakterystyczne dla epoki napoleońskiej.

Desvaux de Saint Maurice Desvaux de Saint Maurice Desvaux de Saint Maurice Desvaux de Saint Maurice

FeR Miniatures

Firma Fernando Ruiza zapowiedziała pojawienie się nowych popiersi w listopadzie. The Last of the Immortals został przygotowany przez Jonatána Monerrisa w skali 1/16. Raffael Pica przygotował natomiast Sha’un, Ram Tribe Warrior (skala 1/10) oraz Einar Erikson, Norse Prince (skala 1/16). Eduard Perez wyrzeźbił dla FeR Polish Lancer, 1780. Popiersie w skali 1/12 składa się z 12 elementów. Każde z popiersi zostało przygotowane z dużą dbałością o szczegóły, co z pewnością docenicie podczas malowania.

The Last of the Immortals The Last of the Immortals The Last of the Immortals The Last of the Immortals

 Sha'un Sha'un Sha'un Sha'un

Einar Erikson Einar Erikson Einar Erikson Einar Erikson

Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer

Scale 75

Hiszpanie ze Scale 75 wypuścili popiersie Napoleork. Żywiczna miniatura reprezentuje skalę 1/12. Osobiście nie przypadł mi ten pomysł do gustu, ale żadnych konkretnych zarzutów nie zgłaszam. A co Wy sądzicie o krzyżówce orka i francuskiego przywódcy?

Napoleork Napoleork Napoleork

Chronos Miniatures

Rosyjki producent figurek zapowiedział dodanie do oferty figurek azteckich wojowników. Aztec „Jaguar” warrior, XIV-XVI century i Aztec „Eagle” warrior, XIV-XVI century przygotował w skali 54 mm Dmitrij Anischenko. W każdym z zestawów znajdziecie 9 elementów żywicznych.

Aztec warrior Aztec warrior Aztec warrior

Aztec warrior Aztec warrior Aztec warrior

Aztec warrior Aztec warrior Aztec warrior

Aztec warrior Aztec warrior Aztec warrior

Aztec warrior Aztec warrior Aztec warrior

Mitches Military Models

MMM zapowiedział figurkę autorstwa Maurica Corry. Confederate Infantryman będzie odlewem żywicznym w skali 120 mm. Detale wyglądają ładnie, ale sposób uchwycenia pozy nie do końca mi się podoba.

Confederate Infantryman Confederate Infantryman Confederate Infantryman

Confederate Infantryman Confederate Infantryman

Tin Berlin

Niemiecka firma jest dość aktywna w ostatnich tygodniach, prezentując przynajmniej jedną nowość tygodniowo. W tym zaprezentowano popiersie Pirate. Jak na skalę 250 mm, jakość detali nie powala. Poza tym fragment koła sterowego wygląda raczej kiepsko. Zdecydowanie lepiej popiersie wyglądało by z jego nieco większym fragmentem.

Pirate Pirate

Pirate Pirate

Andrea Miniatures

Andrea wypuściła zestaw U.S. Sniper. Jest metalowa miniatura, składająca się 13 elementów, w tym aż trzech główek. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że pierwowzorem jest Chris Kyle, najskuteczniejszy snajper w historii amerykańskiej wojskowości.

U.S. Sniper U.S. Sniper U.S. Sniper U.S. Sniper

Master Box

Ukraińska firma przedstawiła kolejne figurki z serii Pin Up w skali 1/24:

24004 “Pin-up series, Kit No. 4. Suzie

24005 “Pin-up series, Kit No. 5. Patty

24006 “Pin-up series, Kit No. 6. Samantha

Suzie Suzie Suzie

Patty Patty Patty

Samantha Samantha Samantha

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *