Lutowe niusy figurkowe

Lutowe niusy figurkowe

Najnowsze zestawienie figurkowych nowości wygląda dość okazale. Na pewno nie można narzekać na brak różnorodności, dzięki której każdy z Was powinien znaleźć coś dla siebie. Po raz kolejny prezentujemy również figurki plastikowe, które co do zasady większość modelarzy figurkowych omija szerokim łukiem. Z uwagi na rosnący standard i, jak to ma miejsce coraz częściej, oryginalność warto także nim poświęcić uwagę. Co zatem pojawiło się na liście lutowych nowości?

Andrea Miniatures

Dwa nowe zestawy zaproponowała Andrea. Pierwszy z nich to U.S. Cavalry Flag Bearer, 1876, w skali 54 mm. Miniatura składa się z 23 metalowych elementów. Zarówno ułożenie konia, jaki i jeźdźca wygląda naturalnie. Również detale wyglądają dobrze, chociaż wodze wydają się za szerokie. Druga z figurek reprezentuje serię Pin-Up. Mind the Crocodile! to miniatura w skali 80 mm. W zestawie znajduje się 10 elementów odlanych w metalu. Tematyka dość lekka i oczywiście trzeba ją traktować z przymrużeniem oka.

U.S. Cavalry Flag Bearer U.S. Cavalry Flag Bearer U.S. Cavalry Flag Bearer U.S. Cavalry Flag Bearer

Mind the Crocodile! Mind the Crocodile! Mind the Crocodile!

Mind the Crocodile! Mind the Crocodile!

Miniaturas Fortes

Najnowszy zestaw z Miniaturas Fortes to popiersie Caracalla. Przygotowane w skali 1/12 i odlane w żywicy popiersie powinno ucieszyć miłośników Cesarstwa Rzymskiego, a zwłaszcza miłośników jego władców. Detale wyglądają bardzo dobrze i powinny być dużym ułatwieniem podczas malowania tej miniatury.

Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla Caracalla

Michael Kontraros Collectibles

Vampire Queen to zestaw w skali 54 mm. W zestawie znajduje się 6 elementów żywicznych. Zostały one bardzo ładnie przygotowane i powinny zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych modelarzy. Jest to ciekawa propozycja, o chyba samych zaletach.

Vampire Queen Vampire Queen Vampire Queen

Vampire Queen Vampire Queen Vampire Queen

Vampire Queen Vampire Queen Vampire Queen

United Empire Miniatures

Najnowsze popiersie spod znaku UEM, dla nas nie będzie miało takiego wymiaru jak za oceanem. John Paul Jones, Father of U.S. NAVY to popiersie w skali 1/10. Jego autorem jest Carl Reid. Popiersie wygląda dobrze, ma świetnie przygotowane detale, ale brak mu jest tego czegoś, co posiada większość prac tego autora.

John Paul Jones John Paul Jones John Paul Jones

Irbis Miniatures

Najnowsza miniatura Irbis Miniatures została zainspirowana płótnem autorstwa Iljii Riepina i według zapowiedzi producenta pierwszą z figurek opartych na tym obrazie. Smiling Taras Boolba to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Figurka prezentuje się w miarę dobrze chociaż moim zdaniem ma zbyt szeroko, nienaturalnie rozstawione nogi.

Smiling Taras Boolba Smiling Taras Boolba Smiling Taras Boolba Smiling Taras Boolba

Kozacy

Chronos Miniatures

Rosyjska firma wypuściła kolejny zestaw w skali 54 mm. Westphalian Jager of Royal Guard, 1809-11 to żywiczna miniatura, do której budowy producent zapewnia 11 elementów. Wygląda na to, że figurka będzie wymagała trochę prac przygotowawczych, natomiast detale wydają się być na dobrym poziomie, choć niedoskonałym.

17.3  Westphalian Jager  Westphalian Jager  Westphalian Jager

 Westphalian Jager  Westphalian Jager  Westphalian Jager

Alexandros Models

Najnowsze propozycje Alexandros Models to dwa popiersia. Jedno klasyczne, a drugie dość nietypowe, ale o tym za chwilę. Klasyczne popiersie to Officier Des Carabiniers, 1812-1815, w skali 200 mm. Obiektywnie patrząc to temu zestawowi nic nie można zarzucić. Osobiście nie podoba mi się dolne zakończenie tego popiersia, ale jest to tylko moje osobiste odczucie. Powracając do wywołanego wcześniej nietypowego popiersia to chodzi o swojego rodzaju płaskorzeźbę zatytułowaną Girl Powdering Her Neck. Dość oryginalna i interesująca propozycja, która pozwoli Wam sprawdzić Wasze umiejętności malarskie.

Officier Des Carabiniers Officier Des Carabiniers Officier Des Carabiniers

Officier Des Carabiniers Officier Des Carabiniers Officier Des Carabiniers

Girl Powdering Her Neck Girl Powdering Her Neck

Alpine Miniatures

Najnowsze figurki z Alpine Miniatures to:

35169 – WW2 US BAR Gunner

35170 – WW2 US Infantry

35171 – WW2 US Infantry Set

Miniatury są typowymi figurkami z Alpine – zrelaksowane pozy i świetne detale. Te figurki nie potrzebują żadnej scenki, kontekstu, który mógłby ewentualnie pomóc w ich prezentacji. Zastanawia mnie tylko po co piechurowi „łódka” przypięta na plecach do ładownicy. Jedynym wytłumaczeniem sensownym wytłumaczeniem jest zapasowa, szybko dostępna amunicja dla znajdującego się z tyłu kolegi, bo jemu samemu ciężko byłoby się do niej dostać. Zatykanie dodatkowych łódek do oporządzenia (raczej z przodu) było dość częste, co potwierdzają fotografie.  Dla formalności dodam, że zestawy te reprezentują skalę 1/35, a każda z figurek ma dwie główki do wyboru.

US BAR Gunner US BAR Gunner US Infantry

US Infantry US Infantry US Infantry

US Infantry US Infantry Set US Infantry Set

Ścibor Miniatures

Ścibor poszerza ofertę figurek polskich żołnierzy w skali 1/35. Tym razem dzięki tej firmie otrzymujecie możliwość dodania do swojej kolekcji gen. Sosabowskiego oraz Czołgisty z 1920 roku. Obie figurki są jeszcze w zapowiedziach, ale wkrótce powinny być już dostępne.

Gen. Sosabowski Czołgista

The Fusilier

Kolejne figurki z okresu Wielkiej Wojny zaprezentował The Fusilier. ‚Going Up The Line’, 1917/18 to żywiczne miniatury w skali 54 mm prezentujące maszerujących Brytyjczyków. Figurki mają być dostępne jako zestaw lub pojedynczo.

'Going Up The Line', 1917/18 'Going Up The Line', 1917/18 'Going Up The Line', 1917/18

Scale 75

Trzy nowe produkty od hiszpańskiego producenta. Pierwsze z nich to Rescue from Hell. Jak się wydaję zestaw przygotowany został w skali 75 mm. Detale na mundurze prezentują się dobrze i jedynie na hełmie wydają się nieco nieostre. Druga z nowości to Khalgrim Gunnarson. Tutaj chyba też mamy do czynienia ze skalą 75 mm i dodatkowo z możliwością wyboru między dwiema główkami. Niestety podane informacje są dość skromne, stąd te przypuszczenia. Z pewnością trzeba przyznać, że figurki o szeroko rozumianej tematyce fantasy wychodzą Scale 75 bardzo dobrze. Trzecia nowość to kolejny już zestaw ośmiu farb akrylowych, tym razem o nieco tajemniczo brzmiącym tytule Metal ‚n Alchemy.

Rescue from Hell Rescue from Hell Rescue from Hell

 Khalgrim Gunnarson  Khalgrim Gunnarson  Khalgrim Gunnarson

 Khalgrim Gunnarson Metal 'n Alchemy Metal 'n Alchemy

Knight Models

Jeżeli jesteście miłośnikami komiksów i przy okazji macie doskonały wzrok to możecie się zainteresować listą nowości z Knight Models. Jest ona dość długa i różnorodna, a wszystkie pozycje znajdujące się na niej łączy skala 35 mm i metal jako tworzywo, z którego są wykonane.

Ironman

Wolverine

Joker’s Titan Clown

Deadshot

Copperhead

ironman wolverin titan deadshot copperhead

Master Box

Jeżeli jeszcze się nie przyzwyczailiście do tego, że Master Box tworzy nietuzinkowe zestawy to otrzymujecie kolejny przykład. Wśród kolejnych zapowiedzi uwagę zwracają dwa zestawy, które mogą zainteresować modelarzy figurkowych, oba o tematyce współczesnej.

35159 – It is Snickers, please, help yourself

35163 – The cargo is packed, send the transport

It is Snickers, please, help yourself It is Snickers, please, help yourself

35163_4 35163_5

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *