Lutowe nowości (3.02.2017)

Lutowe nowości (3.02.2017)

Kolejny tydzień dobiega końca, więc spieszy Wam donieść co słychać na figurkowym rynku. A trochę się dzieje. Kontrowersje wzbudza popiersie Scale 75. A czy Wam się ono podoba? O tym i innych spostrzeżeniach możecie napisać w komentarzach poniżej artykułu. Zapraszam do lektury.

Andrea Miniatures

Kolejna figurka zasiliła serię Eisernes Kreuz. Oberschütze, 1939 został zapowiedziany w aż czterech skalach: 1/16, 1/35, 1/48 i 1/72. W pudełku znajdują się elementy odlewane z żywicy i metalu. Ładne detale, dobrze uchwycony ruch i rewelacyjny box art zachęcają do zakupu. Zniechęca nieco wysoka cena.

Oberschütze Oberschütze Oberschütze

Oberschütze Oberschütze Oberschütze

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowy zestaw autorstwa Carla Reida – ‚The Clash’ – Waterloo 1815. Dynamiczna scenka uchwycona w skali 120 mm i odlana z żywicy. W tej samej skali przedstawiony został także British/Commonwealth Bren Gunner WW2. Za wygląd tej miniatury odpowiada Maurice Corry. Także i w tym wypadku mamy do czynienia z bardzo ładnymi detalami, ale poza jest bardziej stateczna.

'The Clash' 'The Clash'OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

'The Clash''The Clash' 'The Clash'

'The Clash' 'The Clash' 'The Clash''The Clash'

ICM Holding

Nowe figurki plastikowe w skali 1/16 pojawią się nakładem ukraińskiej firmy. Są to: U.S. Marines Sergeant; SWAT Team Leader; Yeoman Warder oraz . Tematycznie na pewno oryginalne. Jakościowo? Trzeba będzie poczekać na recenzję albo za zajrzeć do pudełka podczas wizyty w ulubionym sklepie.

U.S. Marines Sergeant SWAT icm_14husfz icm_12n7szy

Atelier Maket

Colonel Dupin 1814 – 1868 – Counter-guerrilla commander , War of Mexico to tytuł najnowszej propozycji Atelier Maket. Figurkę wyrzeźbił w skali 75 mm Nicolas Pougis, a odlewana jest z metalu. Detale wyglądają bardzo zachęcająco, a tematyka niezwykle oryginalna.

Colonel Dupin Colonel Dupin Colonel Dupin Colonel Dupin

Green Monkey Models

Eduardo Velayos jest autorem obu nowości spod znaku zielonej małpki. Training Day to popiersie gladiatora. Na pierwszy rzut oka poza wygląda dziwnie, jak u jakiegoś zombie. Dopiero wnikliwsza analiza pozwala zauważyć co przedstawia. Druga z nowości to Ork Commander. Oba popiersia reprezentują skalę 1/10.

Training Day Training Day Training Day

Ork Commander Ork Commander Ork Commander

Altores Studio

Aleksander Derjabin przygotował popiersie Mercenary. Detale zostały bardzo ładnie przygotowane i powinny stanowić świetną bazę pod prace malarskie. Skala to 1/10. Polecamy.

Mercenary Mercenary

Mercenary Mercenary

Chronos Miniatures

 Rosyjska firma przygotowała rękami Sergieja Tomilina figurkę Russian Hussar, 1812. Miniatura w skali 54 mm składa się z dwudziestu pięciu elementów odlewanych z metalu. Autor bardzo ładnie uchwycił ruch konia i równie dobrze przygotował detale.

Russian Hussar Russian Hussar Russian Hussar

10004Russian Hussar Russian Hussar

Russian Hussar Russian Hussar

Ellie’s Miniatures

42nd Highland Officer 1760 to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Góral został przedstawiony w luźnej pozie. Detale są ostro odlane i wyglądają dobrze.

42nd Highland Officer 42nd Highland Officer

42nd Highland Officer 42nd Highland Officer

Figone

Figone pokazało nową figurkę. Petar the Barbarian reprezentuje skalę 54 mm. Być może to kwestia ujęć, ale miniatura zdaje się mieć problem z proporcjami stóp, rąk i nóg.

Petar the Barbarian Petar the Barbarian Petar the Barbarian Petar the Barbarian

Troop 54

Wiemy jakie nowości ukażą się nakładem Troop 54. W skali 54 mm są to Company Officer, 1/23 Regiment (Royal Welsh Fusiliers), Albuhera 1811; Officer, 42nd Black Watch, Crimea 1854; Private, 91st Foot, Cape Wars 1846. Skalę 75 mm reprezentuje French 13th Cuirassier Trooper, Spain 1812. Wszystkie miniatury wyrzeźbione zostały przez Antonio Meseguera.

troop54_47ss5c troop54_64us2g troop54_529smp

French 13th Cuirassier French 13th Cuirassier

2dreamers

Space Adventurer 5 to popiersie amerykańskiego astronauty Johna Glenna w skali 1/9. Jego autorem jest Pavol Ovecka. W pudełku znajdują się dwa elementy żywiczne, blaszka fototrawiona, broszurka i naklejki.

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer

Scale 75

W skali 75 mm, hiszpańska firma wypuściła żywiczną figurkę Hoplite, 480 B.C. Za jej wygląd odpowiada Ricard Ramos. Popiersie Adolforc w skali 1/12 przygotował Dani Serrano. Oprócz tego pojawiła się nowa figurka w skali 1/35. U.S. Lieutenant, także wyrzeźbiony przez Daniego Serrano, dostępny jest solo lub w zestawie z farbami US Army 1944-45 Paint Set.

Hoplite Hoplite Hoplite

Hoplite Hoplite Hoplite

Hoplite Hoplite Hoplite

Adolforc Adolforc Adolforc

Adolforc Adolforc Adolforc

U.S. Lieutenant U.S. Lieutenant U.S. Lieutenant

U.S. Lieutenant U.S. Lieutenant Paint Set

Dark Sword Miniatures

Portrait of a Young Tiefling to popiersie w skali 1/10. Jego autorem jest Tom Meier. Wykonanie niezłe, ale raczej nie w moim guście.

Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling

Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling

Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling Portrait of a Young Tiefling

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *