Lutowe nowości (5.02.2016)

Lutowe nowości (5.02.2016)

Pierwsze lutowe zestawienie nowości figurkowych wygląda dość skromnie, ale za to wszystkie z nowości zasługują na mniejszą lub większą uwagę. Zapraszam do lektury.

Young Miniatures

Pierwszą z lutowych nowości jest German Stormtrooper od Young Miniatures. Znakomite popiersie przygotował Young B. Song, w skali 1/10. Pudełko ozdobione jest natomiast egzemplarzem mistrzowsko pomalowanym przez Kirilla Kanaeva. Po otwarciu tegoż pudełka powinniście znaleźć 11 części żywicznych, zapewne najwyższej jakości, do jakiej przyzwyczaiły nas produkty tej firmy.

German Stormtrooper German Stormtrooper German Stormtrooper

German Stormtrooper German Stormtrooper German Stormtrooper

Recon Production

ShISBr (Soviet Assault Engineer), East Prussia, 1945 to najnowsza figurka w skali 1/9 produkcji Recon Productions. Autorem rzeźby i box artu jest Sverre Melleby. Figurka posiada ładne detale i z pewnością jest oryginalna.

Soviet Assault Engineer Soviet Assault Engineer

Blacksmith Miniatures

Popiersie The Apothecary zostało przygotował Jean-Marc Brisset. Miniatura ok. 40 mm wysokości i składa się z 2 elementów żywicznych. Detale wyglądają znakomicie i będą doskonałą bazą do nadania charakteru popiersiu.

The Apothecary The Apothecary

Scale 75

Hiszpańska firma przedstawiła nową figurkę w skali 75 mm – Mary Read, 1720. Metalowa miniatura prezentuje się dość interesująco. Poza wygląda naturalnie, a detale są bardzo ładne. Mnogość materiałów pozwoli użyć szeroką gamę technik malarskich dla ich podkreślenia. Już dawno żadna z figurek Scale 75 tak mi się nie podobała.

Mary Read Mary Read Mary Read

Mary ReadMary Read

TIN Berlin

TIN Berlin pokazało pierwsze odlewy zestawu Italian Field Armour 1465. Figurkę, w skali 75 mm, wyrzeźbił Oleg Pogosjan. Zdecydowanie należy pochwalić autora za ładną pozę i świetne detale. Zdecydowanie miniatura godna Waszej uwagi.

Italian Field Armour 1465 Italian Field Armour 1465 Italian Field Armour 1465

Italian Field Armour 1465 Italian Field Armour 1465

Tommy’s War

Nowe figurki z serii Victoria’s Heroes zaprezentowało Tommy’s War. Officer, 9th Lancers, Afghanistan 1880 oraz Trooper, 9th Lancers, Afghanistan 1880 wyrzeźbił Helder Agostinho. Figurka oficera zawiera dwie opcjonalne główki, a miniatura żołnierza blaszkę fototrawioną z proporczykiem.

9th Lancers 9th Lancers 9th Lancers 9th Lancers 9th Lancers

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *