Lutowe nowości figurkowe (6.02.2015)

Lutowe nowości figurkowe (6.02.2015)

Pierwsze lutowe zestawienie figurkowych nowości przynosi sporo ciekawych propozycji. Szeroki przekrój tematyczny pozwoli na dobranie czegoś dla siebie zdecydowanej większości z Was. Co zatem przygotowali producenci w tym tygodniu?

Mitches Military Models

W mijającym tygodniu zostały zapowiedziane dwie figurki autorstwa Maurica Corry. Pierwsza z nich to Drop Order – British Para, 1944, w skali 200 mm. Ta miniatura ma się również ukazać za jakiś czas jako popiersie. Druga nowością jest Imperial Guard Grenadier, w skali 120 mm. Obie figurki wyglądają bardzo dobrze.

Drop Order Drop Order Drop Order Drop Order

Drop Order Drop Order Drop Order Drop Order

200mm Drop Order Brit Imperial Guard Grenadier Imperial Guard Grenadier Imperial Guard Grenadier

Imperial Guard Grenadier Imperial Guard Grenadier Imperial Guard Grenadier Imperial Guard Grenadier

Young Miniatures

Roman General 1st Centry AD to najnowsze popiersie koreańskiego producenta. Popiersie składa się z 4 elementów żywicznych i reprezentuje skalę 1/10. Modelarze będą jak zwykle podzieleni. Część doceni duże podobieństwo do Russela Crowe’a, inni będą narzekać że miniatura ma twarz aktora. Na pewno należy docenić detale, któe jak zwykle są na najwyższym poziomie.

Roman General Roman General Roman General

Art Girona

Art Girona zapowiedziała 5 nowych zestawów. W skali 54 mm są to Santa Eulalia’s Rergiment Grenadier. War of the Spanish Succession, Barcelona 1714 („spod dłuta” Antonio Zapatero), Leonidas I. King of Sparta, 489-480 b.C. (autorstwa Adriano Laruccii). Skalę 75 mm reprezentują natomiast Officer Leib Infantry Regiment. Hesse-Kassel, America 1775 (autorstwa Antonio Zapatero), Perseus (Adriano Laruccia) oraz Germanic Warrior. Battle of Teutoburg Forest , 9d.C. (którego autorem jest Raul Garcia Latorre). Wszystkie figurki odlane są z metalu i mają ładne detale, a ich pozy są naturalne.

Oficer Grenadier Leonidas

Perseus Warrior

Dolman Miniatures

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy pojawienie się nowej serii popiersi fantasy, której pierwszym wcieleniem miał być Klingon Warrior. Miniatura właśnie trafia do sprzedaży. Mierzy ona ok 17 cm wysokości i składa się z 5 elementów. Żywiczne są głowa i tułowie, a ozdoby wykonane są z metalu. Co na to fani Star Treka?

Klingon Warrior Klingon Warrior Klingon Warrior

Klingon Warrior Klingon Warrior Klingon Warrior

Kellerkind Miniatures

Kolejna figurka lotnika z okresu I Wojny Światowej wzbogaciła ofertę niemieckiej firmy. tym razem jest to RFC pilot with Lewis gun. Jak zawsze figurka reprezentuje skalę 1:32 / 54 mm. Wydaje się, że z powodzeniem może być prezentowana samodzielnie i wcale nie musi być wparciem dla modelu samolotu.

RFC pilot RFC pilot RFC pilot

RFC pilot RFC pilot

Reedees Miniatures

Kolejna duża miniatura w naszym zestawieniu to Para Signals Falklands war 1982. Żywiczna figurka w skali 1/9 wygląda interesująco, chociaż do niektórych detali można mieć pewne wątpliwości, jak na przykład do ułożenia spodni. Przy okazji Reedees zapowiedział także zestawy broni długiej, także w skali 1/9. Pojawić się mają:  PPSH-41, Martini Henry rifle, M1928 Thompson, L1A1 self loading rifle (SLR), India Pattern Brown Bess musket.

Para Signals Falklands Para Signals Falklands Para Signals Falklands Para Signals Falklands

PPS WS-09-24 Tommy Gun

SLR Muszkiet

Nuts Planet

Shieldmaiden to najnowsze popiersie od Nuts Planet. Podobnie jak poprzednie, tak i to popiersie posiada detale na najwyższym poziomie. Po złożeniu 9 elementów żywicznych otrzymamy piękne popiersie w skali 1/10. Nie gorzej wygląda Turkish foot soldier in the Ottoman army. Żywiczna figurka składa się z 10 elementów i reprezentuje skalę 75 mm.

Shieldmaiden Shieldmaiden Shieldmaiden

Shieldmaiden Shieldmaiden Shieldmaiden

Turkish foot soldier Turkish foot soldier Turkish foot soldier Turkish foot soldier

Brother Vinni

Kolejny zestaw figurek w skali 20 mm wypuścił Brother Vinni. Tym razem jest to zestaw Nuclear Adventurers.

 Nuclear Adventurers  Nuclear Adventurers  Nuclear Adventurers

Industria Mechanika

Ciekawe elementy, które pomogą uzupełnić scenkę przygotowała firma znana z tematyki fantasy. Są to żywiczne zestawy w skali 1/35 . Waterfowl Assortment składa się z 10 sztuk kaczek i gęsi (po dwie sztuki z widocznych na fotografii). Nogi ptaków wykonane są jako elementy fototrawione. W zestawie Typical Cat Assortment znajdują się natomiast 4 koty.

Waterfowl Assortment Cats

Corsar Rex

Nowe figurki Niemców w strojach zimowych pojawiły się w ofercie Corsar Rex. Dwie z figurek reprezentują żołnierzy Waffen SS, a jedna piechura z Wermachtu. Figurki można nabyć również w zestawie German Soldier – Wehrmacht & Waffen SS. Big Sets. Skala to 1:35

35088 35087 35086 35089

German Soldier German Soldier German Soldier

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *