Majowe nowości figurkowe (7.05.2015)

Majowe nowości figurkowe (7.05.2015)

Początek maja obfituje w nowości. Najwięcej przygotował ich Model Cellar i Scale 75. W zestawieniu pojawia się również debiutant z oryginalnym popiersiem. Brzmi interesująco? Zapraszam zatem do zapoznania się ze szczegółami.

Model Cellar

Model Cellar wypuścił sporo nowości. Przede wszystkim zostało zaprezentowanych ostatnie 5 popiersi z serii Crimean Busts: 17th Lancers;  Coldstream Guards; 95th Regiment; 93rd Highlanders; Royal Artillery.Wszystkie zostały przygotowane w skali 1/16 przez Steve’a Leadley’a i wszystkie zdają się mieć niemalże jednakową twarz. Ponadto dwie figurki, które wyrzeźbił Steve Mallia. Są to French Drummer Franco-Prussian War oraz Norman Warrior, obie w skali 75 mm. Do tego dochodzi zapowiedź zestawu tworzonego przez Carla Reida, również w skali 75 mm – Defending the Position, 1916. Wszystko wygląda znakomicie.

Crimean Busts Crimean Busts Crimean Busts Crimean Busts

Crimean Busts Crimean Busts Crimean Busts Crimean Busts

Crimean Busts Crimean Busts French Drummer French Drummer

French Drummer French Drummer Norman Warrior Norman Warrior

Defending the Position

El Viejo Dragon

Dwie nowe figurki zaprezentowało EVD. Sgto. de Alabarderos del Rey 1837 oraz Cavalry officer, campaign, Spain 1833-36 odlane są z metalu i reprezentują skalę 54 mm.

EVD EVD

Alexandros Models

Cavalryman Officer to najnowsza propozycja Alexandrosa, która wyszła spod ręki Adriano Laruccia. Metalowa miniatura posiada piękne detale, a jej poza wygląda naturalnie.

Cavalryman Officer Cavalryman Officer Cavalryman Officer Cavalryman Officer

Cavalryman Officer Cavalryman Officer Cavalryman Officer

Morland Studios

Żywiczne popiersia Orchid Fairy i Gypsy zostały przygotowane w skali 1/10 i mają ok 84 mm wysokości. Detale nie wyglądają źle i na pewno przy odrobinie wprawy można je pomalować w sposób przyciągający uwagę.

Orchid Fairy Gypsy

Scale 75

Hiszpańska firma przygotowała w skali 75 mm zestaw Going West. Identyczną skalę reprezentuje figurka Nancy Steelpunch. Tak jak większość miniatur tej firmy, tak i te wyglądają bardzo zachęcająco. Kelly Kraken i Dr. Morsiarty przygotowane są w skali 35 mm i już tak dobrze nie wyglądają. Dodatkowo oferta farb została wzbogacona o Paint Killer, czyli zmywacz do farb dystrybuowany w buteleczkach 100 ml.

Going West Going West Going West

Going West Going West Going West

Nancy Steelpunch Nancy Steelpunch Nancy Steelpunch

Nancy Steelpunch Kelly Kraken Kelly Kraken

Kelly Kraken Dr. Morsiarty Dr. Morsiarty

Dr. Morsiarty Dr. Morsiarty  Paint Killer

Stormtroopers

Maurice Corry odpowiada za wygląd najnowszej propozycji Stormtroopers. Leutenant, Coldstream Guards, Scutari, Crimean Campaign 1854 reprezentuje skalę 1/9 i odlany jest z żywicy. W zestawie znajdują się dwie główki, z czapką i bez.

Leutenant Leutenant

Figure Painter Magzine

Numer 24 czasopisma FPM został właśnie wydany. Jest on dostępny  (tylko w języku angielskim) ze strony http://www.figurepaintermagazine.co.uk/. Koszt to 1,76 Euro. Autorami artykułów do tego numeru są m.in Marta Ślusarska, Barry Ford, Luke Wilson.

FPM FPM FPM

FPM FPM

Tartar Miniatures

Teutonic Knight XIV-XV c. został przygotowany przez Sergieja Radiłowa w skali 54 mm. Detale wyglądają bardzo dobrze, stateczna poza wzbogacona jest o dynamiczny element w postaci smaganych wiatrem elementów odzieży. Zdecydowanie wzbogaca to tę miniaturę.

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Andrea Miniatures

Na maj została zapowiedziana tylko jedna figurka od Andrei. Captain of Hussars, c. 1806 składa się z 47 części odlanych z metalu. Po złożeniu figurka będzie reprezentować skalę 90 mm. Jak zwykle dla tej firmy detale są na najwyższym poziomie i przygotowanie do malowania ograniczone jest do minimum.

Captain of Hussars Captain of Hussars Captain of Hussars Captain of Hussars

Nuts Planet

Swoje nowości na maj ogłosiło Nuts Planet. Firma rozpoczyna nową serię figurek Ghost Company. Pierwszą z serii jest Exo-suit light armor. Żywiczna figurka 90 mm składa się z 8 elementów (w tym podstawki), a została przygotowana przez Ki yeol Yoona. Druga zapowiedź to Caesar. Popiersie w skali 1/9 zostało wyrzeźbione przez Jun sik Ahn i skłąda się z 3 części. Detale wyglądają pierwszorzędnie i już wkrótce będziemy się mogli przekonać jak się prezentuje po pomalowaniu za sprawą box artów.

Exo-suit light armor Exo-suit light armor Exo-suit light armor

Caesar Caesar Caesar Caesar

Best Soldiers

Włoska firma znana jest raczej z figurek, tym razem zaprezentowała popiersie. The Thinker King odlany jest z żywicy, w skali 200 mm. Już na pierwszy rzut oka widać, że się wyróżnia spośród innych popiersi i będzie przykuwać uwagę na stołach wystawienniczych.

 The Thinker King  The Thinker King  The Thinker King  The Thinker King

Green Monkey Models

Jeżeli pierwszy raz słyszycie tę nazwę, to wszystko z Wami OK. Firma ta właśnie debiutuje swoim pierwszym popiersiem. King of Apes został przygotowany w skali 1/6 i na pewno niemożna odmówić mu oryginalności. Na fotografiach, detale wydają się wyglądać dobrze, może więc warto dać im szansę.

King of Apes King of Apes King of Apes

King of Apes King of Apes King of Apes

Clay Dreams Miniatures

Clay Dreams zapowiedziało nowe popiersie. The Shipbuilder reprezentuje skalę 1/6 i składa się z 6 elementów żywicznych. Na razie dostępne są 4 zestawy przedprodukcyjne, a zestawy produkcyjne mają być ograniczone do kilkunastu sztuk.

The Shipbuilder The Shipbuilder

Chronos Miniatures

Rosyjska firma zapowiedział 2 nowe zestawy. Generalnie figurka jest ta sama, ale może być odlewana w żywicy (54036) lub w metalu (54036M). Russian Unter-officer (NCO) of the Life-Guard regiments, 1802-05 przygotowany został w skali 54 mm i składa się 10 części.

Russian Unter-officer Russian Unter-officer Russian Unter-officer

Russian Unter-officer Russian Unter-officer Russian Unter-officer

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *