Majówkowe nowości (29.04.2016)

Majówkowe nowości (29.04.2016)

Lada chwila rozpocznie się długi majowy weekend. Mamy nadzieję, że przed majówkowym wypadem zdążycie przejrzeć najnowsze zestawienie figurkowych nowości. Przejdźmy zatem do szczegółów.

Ellie’s Miniatures

Ellie’s zaprezentowało popiersie, które jest przygotowywane Pavola Oveckę. Żywiczny zestaw Hussar Luzan’s Legion 1780 reprezentuje skalę 1/10. Dokładnego terminu, kiedy popiersie ma trafić do sprzedaży jeszcze nie podano.

Hussar Hussar Hussar

Heroes & Villains

H&V wypuściło popiersie w skali 1/16 Liutenant Chasseurs d’Afrique 1870. Jego autorem jest Antonio Meseguer, a egzemplarz promujący pomalował Pepe Gallardo. Popiersie odlewane jest w jednej części.

Liutenant Liutenant Liutenant Liutenant

Blacksmith Miniatures

Iride to żywiczna figurka 42 mm. Składa się ona z pięciu elementów. Niestety wygląda na to, że uda motocyklistki są nieco za długie. No i rozmiar nie pasujący do żadnej z popularnych podziałek też bym zaliczył do wad.

Iride Iride Iride

Iride Iride Iride

Model Cellar

Model Cellar poszerzyło ofertę pilotów z okresu Wielkiej Wojny o popiersie WWI British RFC Pilot.
Autorem zestawu w skali 1/10 jest Przemysław Szymczyk. On też jest autorem box arta. Popiersie odlewane jest w jednym kawałku. Dzięki nie mu będziecie mieli okazje poćwiczyć techniki malowania  elementów skórzanych.

WWI British RFC Pilot

HQ Model Kits

Carl Reid jest autorem najnowszej propozycji od HQ Model Kits. WWI German Home Guard wygląda znakomicie, a egzemplarz promocyjny autorstwa Kiriła Kanajewa doskonale to pokazuje. Chyba nie macie wątpliwości, że ten zestaw powinien zostać dodany do listy życzeń. Skala to 1/9.

WWI German Home Guard WWI German Home Guard WWI German Home Guard WWI German Home Guard

WWI German Home Guard WWI German Home Guard WWI German Home Guard

Altores Studio

Kolejna z nowości od debiutującego Altores Studio. Figurka Butterfly Swordsman. Second Opium Wаr została wyrzeźbiona przez Alexandra Derjabina w skali 1/30. W zestawie znajduje się siedem części żywicznych.

Butterfly Swordsman Butterfly Swordsman

Butterfly Swordsman Butterfly Swordsman

RP Models

Bohaterem najnowszych zestawów od RP Models jest Major Anders Lassen. Miniatura dostępna będzie w trzech wersjach: jako popiersie w skali 1/9, jako figurka 75 mm oraz jako figurka 1/35. Miniatura przygotowana została cyfrowo, więc o jakość detali nie powinniśmy się martwić.

 Major Anders Lassen  Major Anders Lassen  Major Anders Lassen

 Major Anders Lassen  Major Anders Lassen  Major Anders Lassen

 Major Anders Lassen  Major Anders Lassen

Mercury Models

Rosyjska firma przygotowała dwie nowości. Iberian Warrior i Swiss Warrior reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z metalu. Pierwsza z wymienionych miniatur posiada opcjonalne części w postaci dwóch wersji tarczy.

 Iberian Warrior  Iberian Warrior  Iberian Warrior  Iberian Warrior

Swiss Warrior Swiss Warrior Swiss Warrior

Stalingrad

Stalingrad poszerza ofertę figurek w skali 1/35. Wypuścił właśnie świetny zestaw 3140 – European Civilians, 1939-45. Jeżeli z jakiś powodów nie chcecie powiększać kolekcji o wszystkie figurki, to możecie nabywać je również pojedynczo jako: 3141 – A Woman and a Boy; 3142 – Civilian Man; 3143 – Elderly Woman; 3144 – Civilian Man; 3145 – Refugee Boy with Possessions; 3146 – Refugee Woman; 3147 – Refugee Woman; 3148 – Refugee Girl; 3149 – Young Woman.

European Civilians European Civilians

European Civilians European Civilians European Civilians European Civilians

European Civilians European Civilians European Civilians European Civilians

Midnight Miniatures

Fani literatury Tolkiena (i chyba tylko oni, bo podobieństwo do bohatera filmów jest żadne) mogą powiększyć swoją kolekcję związaną z Hobbitami o popiersie Find Your Way. Autorem zestawu w skali 1/12 (ok. 55 mm wysokości) jest Lucas Pina. Popiersie wygląda interesująco i powinno spodobać się modelarzom.

Find Your Way Find Your Way Find Your Way Find Your Way

Find Your Way Find Your Way Find Your Way Find Your Way

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *