Marcowe nowości (3.03.2017)

Marcowe nowości (3.03.2017)

W dzisiejszym zestawieniu nowości polska tematyka zdaje się dominować. Aż trzy nowości dotyczą historii Polski, więc jest się z czego cieszyć. O tych i o innych nowościach przeczytacie poniżej.

Andrea Miniatures

Kolejna figurka z serii Eisernes Kreuz ukazała się w czterech skalach: 1/16, 1/32/, 1/48 oraz 1/72. Der Adler, 1940 składa się z  elementów żywicznych i metalowych i podobnie jak poprzednie został wykonany na podstawie fotografii.

Der Adler Der Adler Der Adler

Der Adler Der Adler Der Adler

DG Artwork

Najnowsza propozycja od DG Artwork to dzieło Kim Dae-Hyeonga (zarówno rzeźba, jak i box art). Powhiri – Maori Warrior, New Zealand składa się z czternastu elementów żywicznych i reprezentuje skalę 1/9. Zestaw daje możliwość wykonania popiersia w dwóch wersjach, co jeszcze bardziej podnosi jego i tak już wysoką atrakcyjność.

Powhiri Powhiri Powhiri Powhiri

Powhiri Powhiri Powhiri Powhiri

Ellie’s Miniatures

Eliie’s Minaitures przygotowało utalentowanymi rękami Pavola Ovecki popiersie Continental Marine 1775. Jest ono odlewane z żywicy, w skali 1/9.

Continental Marine Continental Marine Continental Marine

Hera Models

Durgar the Blacksmith to popiersie, za wygląd którego odpowiada Raul Garcia Latorre. Autor spisał się bardzo dobrze i dzięki niemu mamy możliwość uzupełnienia kolekcji o bardzo fajne popiersie. Jego wysokość to ok. 45 mm, a w zestawie są trzy wersje głowy.

Durgar the Blacksmith Durgar the Blacksmith Durgar the Blacksmith

Mitches Military Models

Trooper Polish Lancers Bust to nowa wersja popiersia Red Lancer, autorstwa Carla Reida. Skala pozostaje ta sama, czyli 1/9. Drugą z nowości od MMM jest Berdan Sharpshooter. Tę miniaturę przygotował w skali 120 mm Maurice Corry i trzeba przyznać, że spisał się pierwszorzędnie.

Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer

Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer

CGS Military Models

Także CGS wypuścił popiersie Carla Reida o polskiej tematyce. Polish lancer Waterloo 1815 to także skala 1/9 i odlew żywiczny. Dodatkowo zestaw zawiera pręcik mosiężny.

Polish Lancer Polish Lancer

ANT Miniatures

ANT wypuścił kolejną figurkę żołnierza sił specjalnych – Officer of SSO Spetsnaz wiht 9k111 Fagot. Miniatura została przygotowana została w skali 120 mm, a odlewana jest z metalu.

Spetsnaz Spetsnaz Spetsnaz

Spetsnaz Spetsnaz Spetsnaz

Dolman Miniatures

Dolman wypuścił trzeci zestaw traktujący o polskiej elitarnej jeździe. Polish Winged Hussar reprezentuje skalę 1/16 i odlewany jest z żywicy, a drobniejsze elementy z metalu. Ciekawa o odmienna od wersji z dużymi skrzydłami, która najczęściej jest prezentowana.

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar Polish Winged Hussar

United Empire Miniatures

UEM wypyścił popiersie Yugoslav People’s Liberation Army Partisan 1945. Popiersie przygotował w skali 1/9 wywoływany już Pavol Ovecka. Popiersie wygląda fajnie, ale jak się zdaje, taśma amunicyjna na lewym ramieniu jest zbyt płaska. To chyba jedyna wada jakiej można się dopatrzyć bez dokładnego przyjrzenia się odlewowi.

Partisan 1945 Partisan 1945 Partisan 1945 Partisan 1945

Scale 75

W serii steampunkowej otrzymujemy kobietę z rękami C3PO w skali 75 mm, czyli Lady Valerious. Serię Smog reprezentują Arcturus i Dolly. Obie miniatury oczywiście w skali 35 mm. Także w serii Warfront, czyli figurek wojskowych w skali 1/35 mamy nowość. Jest to Erich „Bubi” Hartman. Wszystkie figurki odlewane są z żywicy.

Lady Valerious Lady Valerious Lady Valerious

Lady Valerious Lady Valerious 0002

Arcturus Arcturus 02

Dolly Dolly Dolly

Hartman Hartman Hartman

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *