Marcowe nowości (4.03.2016)

Marcowe nowości (4.03.2016)

Pierwsze marcowe zestawienie figurkowych nowości przynosi kilka interesujących zestawów. Moją uwagę przykuły nowości od Elan 13, CGS oraz Irbisa. A co Wam się spodobało? O tym możecie napisać w komentarzach, poniżej artykułu.

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowy zestaw autorstwa Maurica Corry. Royal Regiment of Fusilier, Northern Ireland przygotowano w skali 120 mm. Miniatura odlewana jest w żywicy.

Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland

Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland Northern Ireland

CGS Military Figures

CGS przygotowało nowe popiersie. Officer, 7th Hussars, Waterloo wyrzeźbiony został przez  Carla Reida w skali 200 mm. Większość odlewów to żywicy. Wyjątek stanowią szabla i wodze, do produkcji których wykorzystano metal. Dynamika i piękne detale przykuwają uwagę.

Waterloo Waterloo

Waterloo Waterloo

Chronos Miniatures

Chronos zaprezentował dwie figurki piratów, autorstwa Michaiła Osipowa. The pirate (№ 3), 18 century składa się z siedmiu elementów, a The pirate (№ 4), 18 century składa się z jedenastu części w tym opcjonalnego granatu lub haka, w które można „uzbroić” prawą dłoń. Figurki wyglądają całkiem interesująco i w zasadzie nie można nic im zarzucić (może poza tym, że są zbudowani jak kulturyści). Odlewy żywiczne w skali 54 mm.

 The pirate  The pirate  The pirate  The pirate

 The pirate 6901 6902 6905

6908 6909 6911

Elan 13 Miniatures

Trzy nowości zaprezentował w tym tygodniu Elan 13. Pierwsze dwie to piloci z okresu Wielkiej Wojny. Są to ‚Coat On!’ RFC Pilot WW1 oraz German Naval Pilot WW1, obie oczywiście w skali 54 mm (lub jak wolą modelarze lotniczy 1/32) i obie autorstwa Roberta Lane’a. Private, Light Company 1815, to także skala 54 mm, ale wyrzeźbiony przez Iana Succamore’a. Wszystkie miniatury prezentują wysoki poziom i nad ich zakupem nie powinniście się długo zastanawiać.

Pilot Pilot Pilot

Pilot Pilot Pilot

 Light Company  Light Company  Light Company

Atelier Maket

2nd REP Opex przygotowany został przez Didier Dantela w skali 75 mm i odlewany jest w żywicy. Tematycznie miniatura jest bardzo ciekawa, bo nie przypominam sobie żołnierza Legii Cudzoziemskiej jako bohatera jakiegoś zestawu. Wykonanie nie najgorsze, chociaż sprawia wrażenie figurki mniejszych rozmiarów. Sposób niesienia „snajperki” raczej rzadko spotykany.

2nd REP Opex 2nd REP Opex 2nd REP Opex 2nd REP Opex

Irbis Miniatures

Irbis przygotował bardzo ciekawą miniaturę, oczywiście odlewaną w żywicy. Sleeping Knight został wyrzeźbiony przez Igora Kordiukowa w skali 75 mm. Figurki jeźdźca i konia wyglądają naturalnie, a detale są na najwyższym poziomie. Zdecydowanie kupować.

Sleeping Knight Sleeping Knight Sleeping Knight Sleeping Knight

Sleeping Knight Sleeping Knight Sleeping Knight

Andrea Miniatures

Pozostając przy tematyce jeźdźca i konia, Andrea pokazała zestaw zaplanowany na marzec. Jest to True Cowboy, w skali 90 mm. W pudełku znajdziecie 28 elementów odlewanych w metalu. Kowboj wygląda znakomicie, ale koń wygląda jak by miał przednie nogi odgięte do tyłu i nie był w równowadze.

True Cowboy True Cowboy

True Cowboy True Cowboy

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu przygotował nową figurkę w skali 120 mm. Jest to Imperial German w/ MP 18/1. Tak więc miłośnicy tematyki pierwszowojennej  i poszukujący oryginalnych figurek już zacierają ręce.

Imperial German Imperial German

MiniSoldiers

MiniSoldiers pokazało nowy żywiczny zestaw w skali 1/35. U.S. Paratroopers wyglądają pierwszorzędnie. Interakcja między figurkami jest idealna, a pozy i detale są przykładem świetnie wykonanej roboty rzeźbiarskiej.

U.S. Paratroopers U.S. Paratroopers

Black Army Models

BAM wypuściło nową figurkę w skali 1/35. Jest to Rider. Miniatura wygląda dobrze i może znaleźć wielorakie zastosowanie.

Rider Rider Rider

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *