Marcowe nowości (5.03.2015)

Marcowe nowości (5.03.2015)

Prezentujemy kolejny przegląd figurkowych nowości. Na liście jest między innymi jeden debiut oraz tematyka polska. Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami.

Taiko

Rozpoczynamy od debiutanta czyli firmy Taiko. Od razu zaprezentowała ona dwie figurki. Pierwsza z nich to Templar knight (autorstwa Fero Mojžita), a druga to Norse warrior (spod „dłuta” Milana Dufeka). Obie miniatury są przygotowane w skali 75 mm i odlane z żywicy. Uwagę zwracają ładne detale i naturalne pozy. Vikinga odróżnia od innych figurek przedstawienie go podczas jedzenia jabłka. Brawo!

Templar knight Templar knight Templar knight Templar knight

norsewarrior01 norsewarrior02 norsewarrior03

norsewarrior04 norsewarrior05 norsewarrior06

N-S Prod.

Najnowsze popiersie zaprezentowało N-S Prod. Viking składa się z 16 elementów żywicznych, ale podstawka nie wchodzi w skład zestawu. Za rzeźbę odpowiada Nelly Auffret. Popiersie wygląda niestety dosyć sztywno i przez to nie zachwyca. Na plus trzeba zaliczyć opcjonalne części.

Viking Viking

Viking Viking

Siskin Miniatures

Z rodzimego podwórka mamy jedną zapowiedź w postaci Podporucznika 2 pułku Strzelców podhalańskich oraz gotowego już Pułkownika kawalerii. Oba popiersie przygotował Piotr Czyż w skali 1/10. Uwagę zwraca dobre przygotowanie i wykonanie popiersi.

Podporucznik Podporucznik Podporucznik

Podporucznik Podporucznik Podporucznik

Podporucznik Pułkownik Pułkownik

Pułkownik Pułkownik Pułkownik

AC Models

Kolejna porcja nowości z AC Models. Tym razem są to Man with Donkey at Gallipoli oraz NZer, Western Front, WW1 reprezentujące skalę 75 mm. Skalę 54 mm reprezentuje natomiast zestaw Walking Wounded.

NZer NZer NZer

Walking Wounded Walking Wounded

 Man with Donkey at Gallipoli  Man with Donkey at Gallipoli

Andrea Miniatures

Ainariël Arrow of Light II to metalowa miniaturka 54 mm, składająca się z 8 elementów. Waszą biblioteczkę poradników możecie wzbogacić o płytę DVD Painting Fantasy Figures in Acrylics II, której bohaterem jest wspomniana wczesniej figurka i techniki malowania stosowane przez Julio Cabosa. Film trwa ok 90 minut, a na płycie znajduje się 6 wersji językowych, w tym polska. Możecie również nabyć płytę i figurkę w zestawie. Oprócz tego Andrea wypuściła figurki żołnierzy z okresu I Wojny Światowej, znane z jej zestawu czołgiem. Teraz można nabyć pojedyncze figurki, a są to : German Infantry Officer, German Infantryman, German Infantry NCO, English Tank Officer, English Tank Man. Miniatury odlane są w metalu, w skali 54 mm.

Ainariël Ainariël Ainariël Ainariël + DVD

DVD British British

German German German

La Meridiana

Włoska firma przygotowała dwa nowe zestawy. Pierwszy z nich to SS Scharfuhrer, w skali 54 mm. Jej autorem jest Nino Pizzichemi. Druga z nowości to scenka Compagnie Franches de la Marine – Iroquois Warrior. Ta została przygotowana przez Antonio Zapatero w skali 75 mm.

SS Scharfuhrer SS Scharfuhrer SS Scharfuhrer SS Scharfuhrer

SS Scharfuhrer La Meridiana La Meridiana

La Meridiana La Meridiana La Meridiana

Scale 75

Kilka nowości zostało przygotowanych przez Scale 75. Pierwsza z nich to Spanish Musketeer, Rockroi 1643 (prawdopodobnie w skali 75 mm).  Pozostałe figurki to Matt Darcy, Amelia Steam, Colonel Clayton, Kitty Reimer. Swoim starym zwyczajem Scale 75 nie podał skali, ale miniatury nie wyglądają na skalę 75 mm. Pojawił się również nowy zestaw farb zatytułowany Shades of Doom.

 Spanish Musketeer  Spanish Musketeer  Spanish Musketeer

 Spanish Musketeer shades of doom Shades of Doom

s6 s7

s8 s8jpg

Colonel Clayton Colonel Clayton

Kitty Reimer Kitty Reimer

Chronos Miniatures

Dwie zapowiedzi pojawiły się na liście rosyjskiego producenta. Są to Saxon cuirassier of „Garde du Corps” regiment, 1810-13 oraz Russian jager of the 19th regiment, 1812-14. Pierwsza z miniatur składa się z 10 elementów żywicznych, a druga z 11. Obie reprezentują skalę 54 mm.

Saxon cuirassier Saxon cuirassier Saxon cuirassier

Saxon cuirassier Russian jager Russian jager

Russian jager Russian jager Russian jager

Fischy Miniatures

Kolejny popiersie w naszym zestawieniu to Young Castle Guard. Popiersie reprezentuje skalę 1/12 i wygląda interesująco. Oczywiście jak przystało na potentata w branży, firma zapowiedziała, że popiersie zostanie wypuszczone w limitowanej serii 60 sztuk.

Young Castle Guard Young Castle Guard Young Castle Guard

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *