Marcowe wiadomości figurkowe

Marcowe wiadomości figurkowe

Pierwszy tydzień marca przyniósł kilka ciekawych pozycji na liście figurkowych nowości. Na pewno ciekawostką i być może pewnego rodzaju hołdem dla wszystkich kobiet z okazji ich święta będzie popiersie Mitches Military Models. Na upartego w podobny sposób można postrzegać również najnowszą propozycję Andrea Miniatures. A jak wygląda szczegółowo lista nowości? Zapraszam do lektury przeglądu figurkowych nowości.

 

Andrea Miniatures

Andrea zapowiedziała kolejną figurkę z serii Pin-Up. Metalowa miniatura w skali 54 mm nosi tytuł Subway Wind. Podobieństwo do jednej z najbardziej znanych scenek jest oczywiste, podobnie jak podobieństwo do bohaterki tej sceny. Całość tworzy udaną kompozycję, która powinna przypaść modelarzom do gustu.

Subway Wind Subway Wind Subway Wind Subway Wind

Mitches Military Models

Bardzo rzadko bohaterami figurek (nie licząc tych pół nagich post apokaliptycznych) są kobiety. MMM poszerzył swoją ofertę o popiersie US Airborne Female Soldier in Afghanistan. Miniatura została przygotowana w żywicy, w skali 200 mm. Przed przystąpieniem do malowania może okazać się niezbędne niewielkie obrobienie miniatury. Na pewno dodatkowej pracy będą wymagały naszywki, gdyż poza ogólnym obrysem nie posiadają żadnych detali.

US Airborne Female Soldier US Airborne Female Soldier US Airborne Female Soldier

US Airborne Female Soldier US Airborne Female Soldier

Nuts Planet

Kolejne popiersie na liście to Knight of Heaven. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/10 i składa się z sześciu elementów żywicznych. Miniatura wygląda rewelacyjnie. Detale są przygotowane pierwszorzędnie i będą doskonałą podstawą do stworzenia wyróżniającej się miniatury.

Knight of Heaven Knight of Heaven Knight of Heaven

Knight of Heaven Knight of Heaven Knight of Heaven Knight of Heaven

Pathos Miniatures

Najnowsze efekt cyfrowego projektowania z firmy Pathos to German Trench Raider, w skali 1/10. Do budowy tego popiersia otrzymacie 14 elementów żywicznych, w tym możliwość wyboru głowy w hełmie lub bez oraz z psem lub bez. Jest to interesująca propozycja, a uroku jej dodaje groźna mina pana z blizną.

German Trench Raider German Trench Raider German Trench Raider German Trench Raider

Chronos Miniatures

Chronos zapowiedział kolejną żywiczną figurkę w skali 54 mm. Swedish Grenadier of Mellin’s Regiment, 1700-05 składa się z 11 elementów, które po złożeniu dadzą bardzo ładnie przygotowaną miniaturę. Dość oryginalna tematyka i ładne detale powinny Was zachęcić do wypróbowania figurek z Chronos.

Swedish Grenadier Swedish Grenadier Swedish Grenadier

Swedish Grenadier Swedish Grenadier Swedish Grenadier

Beneito Miniatures

Dwie nowości, obie odlane w metalu, w skali 54 mm przygotowało Beneito. Pierwsza z nich to 5th New York Volunteers, ACW, a druga to Spanish Army, Morocco 1910. Obie miniatury przedstawiają żołnierzy w statecznych, naturalnie wyglądających pozach. Także obie figurki posiadają bardzo dobrze przygotowane detale.

5th New York Volunteers 5th New York Volunteers 5th New York Volunteers

Spanish Army Spanish Army Spanish Army

Mil Mart Miniatures

Mil Mart w swoim katalogu posiada serię płaskorzeźb i właśnie dodał do swojej oferty kolejną. Royal Artillery Sergeant from the Crimean War 1854 został odlany w żywicy, w skali 120 mm. Taka forma z pewnością wymaga od modelarza jeszcze większych umiejętności malarskich niż tradycyjne figurki, ale może także dać dużo satysfakcji. A czy Ty jesteś gotowy podjąć to wyzwanie?

Royal Artillery Sergeant Royal Artillery Sergeant Royal Artillery Sergeant

Scibor Miniatures

Scibor zapowiedział popiersie (jeśli jeszcze można tak to nazwać) Dwarf Bust. Produkt został odlany w żywicy i ma ok. 160 mm wysokości. Trzeba przyznać, że prezentuje się znakomicie nawet przed pomalowaniem i głównym zadaniem podczas malowania będzie niezepsucie doskonałej rzeźby.

Dwarf Bust Dwarf Bust

King Road Miniatures

Roland Chief Paladin of Emperor Charlemagne, circa 778 to najnowsza propozycja KRM. Metalowa miniatura w skali 54 mm budzi mieszane uczucia. O ile z przodu figurka prezentuje się w miarę dobrze, o tyle z tyłu już nie do końca. Wątpliwości budzi odwzorowanie peleryny.

Roland Roland Roland

Black Dog

Dwie podstawki i jedną figurkę przygotowali Czesi. Black Foot Warrior to żywiczna figurka w skali 75 mm. Naturalna poza i ładne detale to atuty tej miniatury. Jeżeli chodzi o podstawki to oferta czeskiej firmy poszerzyła się o zestawy Big Column Base oraz Small Column Base. Oba odlane są w żywicy i będą odpowiednie dla figurek w skali 1/35 i 54 mm.

Black Foot Warrior Big Column Base Big Column Base

La Meridiana

Trzy nowe produkty przygotowała La Meridiana. John Gannt, sec. XIX oraz Ayashe, Cheyenne Warrior, sec. XIX to żywiczne figurki w skali 54 mm. Naturalne pozy i bardzo ładne detale to cechy charakteryzujące obie nowości. Trzecia z nowości to podstawka Trading Post (W.I.P.). Ten zestaw również został przygotowany w żywicy, w skali 54 mm i stanowi świetne dopełnienie figurek.

John Gannt John Gannt John Gannt

Cheyenne Warrior Cheyenne Warrior Cheyenne Warrior Cheyenne Warrior

Trading Post Trading Post

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *