Mikołajkowe nowości (4.12.2015)

Mikołajkowe nowości (4.12.2015)

Wiele interesujących nowości i zapowiedzi pojawiło się w ciągu ostatniego tygodnia. Miłośników polskiej tematyki, zwłaszcza wrześniowej, zainteresuje zapowiedź Adalbertusa. Poza tym świetnie zapowiadają się propozycje Nuts Planet, Mitches, Bestsoldiers, Tartar i CGS. Zapraszam do lektury.

Adalbertus

Adalbertus zapowiedział dwie figurki w skali 1/35. Pierwsza z nich jest pomniejszona wersją figurki w skali 120 mm, a druga jest nowym projektem Grzegorza Kaweckiego (który miejmy nadzieję zostanie powiększony do skali 120 mm). Obie przedstawiają żołnierzy 11 Dywizji Piechoty z 1939. Każda z figurek może być wykonana w hełmie lub czapce, a zestawy uzupełniają kalkomanie oraz blaszki fototrawione. Jeżeli interesują Was obie figurki to możecie kupić je w zestawie.

Więcej o bitwie pod Jaworowem, w których udział brała Dywizja Karpacka możecie znaleźć tutaj.

11 Dywizja Piechoty 11 Dywizja Piechoty 11 Dywizja Piechoty

Tartar Miniatures

Tartar zaprezentował najnowszą figurkę w skali 75 mm. Jest to Orc Iroquois „dłuta” Sergieja Savenkowa. Miniatura wygląda bardzo interesująco, zwłaszcza w malowaniu zaproponowanym przez Kiriła Kanajewa. Jedynie sposób ułożenia tarczy na plecach może budzić pewne wątpliwości. W przypadku pozostałych detali, o żadnych zastrzeżeniach nie ma mowy. Odlew żywiczny.

Orc Iroquois Orc Iroquois Orc Iroquois

Orc Iroquois Orc Iroquois

United Empire Miniatures

UEM przedstawił popiersia, które pojawią się pod ich szyldem w grudniu. Pytor Potemkin 1617-1700, Russian Diplomat został przygotowany przez Jurija Serebriakowa w skali 1/10. Miniatura ta zdobyła tytuł Best of Show Chicago 2015. Count Grigory Orlov 1734-1783, Chief of the Cavalier Guards to także skala 1/10, ale autorem jest Roman Rux. Ten sam rzeźbiarz przygotował również popiersie w skali 1/9 – Gaucho of the Infernales Regiment, 1815.

Pytor Potemkin Count Grigory Orlov Gaucho

Nuts Planet

Medieval Tournament Champion to popiersie w skali 1/1, przygotowane przez Jun-sik Ahn. Zestaw daje możliwość wykonania główki w trzech konfiguracjach – w hełmie z opuszczoną przyłbicą, w hełmie z podniesioną przyłbicą oraz bez hełmu. Clever Hunter, czyli żywiczna miniatura w skali 75 mm także zawiera opcjonalne ręce i główki. Figurkę zaprojektowano cyfrowo. W ofercie Nuts Planet pojawił się zestaw w skali 32 mm. W tym zestawie  Cammand Squad ‚The Watcher’ znajdują się trzy figurki.

Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion

Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion

Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion Medieval Tournament Champion

T75004_Gray_3D_008 T75004_Gray_3D_007 T75004_Gray_3D_004 T75004_Gray_3D_003

T75004_Gray(Full) TBS32001_Gray(Full)_001 TBS32001_Gray(Full)_003

Best Soldiers

Włoska firma zaprezentowała figurkę „The Last Hero” – Woodland Indian XVIII sec. Miniatura w skali 75 mm została wyrzeźbiona przez Antonio Zapatero i odlewana jest z metalu. Czy to przypadkiem nie jest ostatni Mohikanin.

The Last Hero The Last Hero The Last Hero

The Last Hero The Last Hero The Last Hero

Minisoldiers

Minisoldiers zapowiedziało ostatnią figurkę na rok 2015. Jest to żywiczny Union Infatryman, w skali 1/35.

 Union Infatryman

FeR Miniatures

Firma Fernando Ruiza przedstawiło dwa popiersia, które mają się ukazać w grudniu. Sentinel of R’lyeh składa się z 5 elementów i jest w skali 1/9, Tribe Chief Morrow reprezentuje skalę 1/12 i zawiera 4 części. Oba popiersia wyrzeźbił i pomalował Raffaele Picca.

11 Sentinel Sentinel

Tribe Chief Tribe Chief Tribe Chief

Oniria Miniatures

Oniria przedstawiła zestaw przygotowany przez Antonio Zapatero w skali 28 m. Braddock’s Defeat at Monongahela (set#2) składa się z 4 figurek i odlewany jest w metalu.

Braddock’s Defeat Braddock’s Defeat Braddock’s Defeat

Scale 75

Hiszpańska firma pokazała swoje grudniowe nowości. W skali 35 mm są to: Nancy Steelpunch; Carla McCarthy oraz Smog Riders Starter Set. Ten ostatni zawiera figurkę, pedzelek, papier ścierny, podstawkę, 10 farbek oraz instrukcję skłsdającą się z 26 stron. W skali 75 mm ma ukazać się miniatura Helga Blitzhammer.

 Nancy  Nancy  Nancy

 Carla  Carla  Carla

Starter Set Starter Set Starter Set

Helga Helga Helga

Helga Helga

CGS Military Figures

CGS zaprezentowało miniaturę Officer 1st French Hussars oraz zestaw główek do tej figurki Head set for MC10, 3 altenative 120mm heads. Oba zestawy żywiczne wyrzeźbił w skali 120 mm Maurice Corry.

Officer 1st French Hussars Officer 1st French Hussars Heads

Mitches Military Models

Carl Reid jest autorem popiersia Sergeant 95th Rifles, w skali 1/9. Miniatura wygląda znakomicie i jak praktycznie wszystkie dzieła tego autora może stanowić wzór dla innych.

Sergeant Sergeant Sergeant Sergeant

Sergeant Sergeant Sergeant

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *