Mikołajkowe nowości figurkowe

Mikołajkowe nowości figurkowe

Lista mikołajkowych nowości figurkowych wygląda okazale. Dla każdego coś fajnego, a to figurki historyczne, a to fantasy. Pojawia się również nowa firma rodem z Rosji, która debiutuje trzema zestawami. Oczywiście nie mogło zabraknąć świątecznego motywu rodem z Hiszpanii.

Andrea Miniatures

I od tematyki świątecznej rozpoczynamy. Andrea uszanowała swoją tradycję i do oferty dodała miniaturę Świętego Mikołaja. Santa’s Advice to miniatura w skali 54 mm, składająca się z 14 elementów metalowych. Święty zrobiony jest na podobiznę amerykańskiego symbolu Świąt i prezentuje się świetnie. Nie bardzo podoba mi się za to twarz dziecka, ale jest to raczej subiektywna opinia, gdyż nie można jej nic zarzucić.

Mikołaj Mikołaj Mikołaj Mikołaj

El Greco Miniatures

Popiersie Elfic Lord zostało przygotowane w żywicy, w skali 1/12. Detale są ładnie dopracowane, ale z wizerunkiem elfa trochę kłóci się moim zdaniem skóra lwa na jego ramieniu. Jeżeli natomiast Wam to nie przeszkadza to oczywiście popiersie to jest godne polecenia i powinniście być zadowoleni z niego.

Elfic Lord Elfic Lord Elfic Lord

Mitches Military Models

Firma spod znaku trzech M nie ustaje w wysiłkach bycia liderem figurkowych nowości. Tym razem zapowiedziana została miniatura w skali 75 mm Officer of the Light company of the 69th Regiment (South Lincolnshire). Figurka autorstwa Adama McMastera prezentuje się dobrze. Detale są dobrze przygotowane, ale mam wrażenie że twarz jest mi już znana z wcześniejszych miniatur MMM.

Officer of the Light company Officer of the Light company Officer of the Light company

Officer of the Light company Officer of the Light company

Romeo Models

Dość długa lista nowości od Romeo i na dodatek wszystkie pozycje na niej, to metalowe miniatury w skali 75 mm.  Roman Centurion – 215 BC Second Punic War oraz “Hostus” Sardo-punic aristocratic – Second Punic War to dwie figurki które można również nabyć w zestawie Second Punic War, (Luxury Kit) WE-SA-RO. Miniatury ze sobą świetnie współgrają. Ich pozy zostały perfekcyjnie uchwycone, dzięki czemu mamy wrażenie, że oglądamy klatkę z filmu. Kolejna z nowości to Angevin Knight first half XIV century . Naturalna poza i świetne detale to także zalety tej figurki. Jako ostatnia na liście plasuje się figurka ZEYBEK – Ottoman Irregular Militia. Również w tym wypadku mamy do czynienia z bardzo ładnie przygotowanymi detalami i dobrze odwzorowaną sylwetką.

Roman Centurion Roman Centurion Roman Centurion

Roman Centurion Hostus Hostus

Hostus Hostus Second Punic War

Second Punic War Second Punic War Second Punic War

Angevin Knight Angevin Knight Angevin Knight

Angevin Knight ZEYBEK ZEYBEK

ZEYBEK ZEYBEK

Tin Berlin

Dwa nowe zestawy przygotowała niemiecka firma Tin Berlin. Playing Landsknechts to zestaw zawierające dwie figurki, natomiast Drunck Landsknecht zawiera jedną figurkę. Oba zestawy zostały przygotowane w skali 54 mm, a odlane są w metalu. Nie można tym miniaturą nic zarzucić ani pod względem anatomicznym, ani pod względem odtworzenia detali. Jeżeli więc szukacie jakiś figurek, które dodadzą kolorystki Waszej kolekcji, to być może te zestawy Was zainteresują.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Playing Landsknechts Playing Landsknechts

Draconia

Leonella to metalowa figurka w skali 54 mm. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, ale dokładniejsze oględziny pozostawiają pewne wątpliwości co do miecza. Prawdopodobnie jest tylko kwestia ujęcia, dlatego z uwagi na ładne detale i ciekawą koncepcję zainteresowałbym się tym zestawem.

Leonella

Ares Mythologic

Dwa nowe zestawy przygotowała firma Ares Mythologic. Pierwszy z nich to Undead, Ice Walker. Metalowa figurka w skali 75 mm wygląda dość interesująco. Postać nie jest przekombinowana i prezentuje dobry poziom. Druga z figurek to British Fusilier, Blenheim Battle, w skali 70 mm. Również odlana w metalu miniatura wygląda dobrze, chociaż poza nie należy do zbyt interesujących. Z pewnością nie można nic złego powiedzieć o przygotowaniu detali figurki.

 Undead, Ice Walker  Undead, Ice Walker British Fusilier

Irbis Miniatures

Kolejna bardzo udana figurka wyszła pod szyldem Irbis Miniatures. Zaporozhian Cossack „Otaman” to żywiczny zestaw w skali 75 mm, w skład którego wchodzi 29 elementów, w tym dwie główki do wyboru. Miniatura wygląda świetnie. Jest pełna dynamiki, a przy tym dopracowanie detali jest pierwszorzędne. Zdecydowane „kupować”!

Zaporozhian Cossack Zaporozhian Cossack Zaporozhian Cossack

Zaporozhian Cossack Zaporozhian Cossack Zaporozhian Cossack

AAA-miniatures

Nowy wytwórca figurek rodem z Rosji zaprezentował swoje pierwsze zestawy. 54-01 Russian NSO of grenadier in campaing dress 1812; 54-02 Russian of grenadier in campaing dress 1812; 54-04 Aide de Camp of the Berthier Marshal. Figurkom nie można wiele zarzucić. Być może nie dorównują jeszcze najpoważniejszym producentom, ale z pewności nie można ich przekreślić. Na pewno z niecierpliwością będziemy oczekiwać pierwszych relacji z budowy, albo chociaż recenzji in-box.

Russian of grenadier Russian of grenadier

Russian of grenadier Russian of grenadier

Aide de Camp Aide de Camp

Mini Art

Kilkakrotnie wspominaliśmy już i zestawach plastikowych, a i tym razem nie możemy pominąć najnowszego zestawu ukraińskiego Mini Artu. Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment, 1809 to składająca się z 63 elementów plastikowa figurka w skali 1/16. Mimo, że w niektórych miejscach brak jej finezji miniatur żywicznych to ogólnie robi bardzo wrażenie. Dla modelarzy z ograniczonym budżetem na pewno będzie to bardzo ciekawa propozycja, dzięki której będą mieli możliwość oddawania się hobby bez nadwyrężania finansów.

Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment

Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment

Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment Trumpeter, 2nd Westphalian Cuirassiers Regiment

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *