Najnowsza lista figurkowych nowości

Najnowsza lista figurkowych nowości

Za oknami pogoda raczej wiosenna, a przecież mamy początek stycznia. O wypadzie na narty w polskie góry na razie można zapomnieć, więc nie pozostaje nic innego jak przysiąść z pędzelkiem w ręku i podłubać odrobinę przy figurkach. W doborze tematów mam nadzieję pomoże Wam przegląd nowości figurkowych.

Scale 75

Scale 75 rozpoczyna rok 2014 trzema nowościami. Pierwsza z nich to metalowa miniatura Luftwaffe Pilot, Russia 1944, w skali 75 mm. Nie wiem dlaczego, ale twarz tej figurki raczej kojarzy mi się z Amerykaninem. Poza tym drobnym szczegółem to raczej nie mam uwag do tej figurki. Detale są ładne, a poza wygląda naturalnie. Pozostałe dwie nowości to również skal 75 mm, ale w postaci elementów winietki. Circus Wall pomoże w zaprezentowaniu figurek gladiatorów, a House Corner będzie odpowiednia do większości scenek z XX wieku.

Luftwaffe Pilot Luftwaffe Pilot Luftwaffe Pilot

Luftwaffe Pilot Luftwaffe Pilot Luftwaffe Pilot

Circus Wall Circus Wall Circus Wall

House Corner House Corner House Corner

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowe popiersie, którego autorem jest Carl Reid. US Major OSS 1944 to żywiczne popiersie w skali 200 mm. Jak się wydaje autor starał się odwzorować aktora Lee Marvina. Sztuka ta nie do końca mu się jednak udała, ale jeżeli chodzi o detale to są one pierwszorzędne i jeżeli nie zależy Wam podobieństwie do Lee Marvina to na pewno będziecie zadowoleni z tego zestawu.

US Major US Major US Major

US Major US Major

Atelier Maket

Najnowsza propozycja z Atelier Maket to Medieval Knight XII – XIV century, w skali 75 mm. Metalowa miniatura posiada dwie główki do wyboru. Detale wydają się być ładnie przygotowane, a poza jest naturalna.

Medieval Knight Medieval Knight Medieval Knight Medieval Knight

La Ruota del Tempo

Pozostając w tematyce ciemnych wieków mamy jeszcze jedną propozycję. Teutonic Knight – XIV Cent to popiersie żywiczne w skali 150 mm. Do zalet, oprócz ładnych detali można zaliczyć opcję wykonania popiersie z koniem lub bez. Chociaż szkoda byłoby rezygnować tak dobrze odwzorowanego rumaka.

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

Teutonic Knight Teutonic Knight Teutonic Knight

AC Models

Firma rodem z Antypodów przygotowała miniaturę French Para, Indochina, w skali 1/16. Żywiczna figurka prezentuje Wietnamczyka wchodzącego w skład francuskich spadochroniarzy stacjonujących w Indochinach (później znanych jako Wietnam). Miniatura  prezentuje się bardzo dobrze, detale są na najwyższym poziomie, a uwagę przyciąga twarz.

French Para French Para French Para

Victory Miniatures

Najnowszy zestaw Victory Miniatures to żywiczna figurka w skali 120 mm zatytułowana RSM Parkin, Grendier Guards, Ypres 1914. Niestety miniatura budzi wiele zastrzeżeń. Poza nie jest zbyt udana, nie wygląda naturalnie. Zbyt głebokie nałożenie czapki też nie robi dobrego wrażenie. Nawet jeżeli taki można było spotkać taki sposób noszenia czapki (chociaż zapewne bardzo rzadko) to w miniaturze się on nie sprawdza.

RSM Parkin RSM Parkin RSM Parkin RSM Parkin

Black Dog

Czeska firma przygotowała dwie nowe figurki w skali 1/35. Obie reprezentują przedstawicieli amerykańskich sił specjalnych w Afganistanie. Obie posiadają po dwie główki w zestawie. Co do ogólnego wykonania nie można mieć większych zarzutów i jedynie pozy nie są zbyt wyszukane, ale może to i dobrze. Miniatury można nabyć pojedynczo lub w zestawie.

F35094 – US Special Forces, Afghanistan #1

F35095 – US Special Forces, Afghanistan #2

F35096 – US Special Forces Team, Afghanistan

US Special Forces US Special Forces

Bravo – 6

Najnowszy zestaw Bravo -6 odbiega od dotychczas przyjętej linii. Zestaw Lili Marlene to żywiczne miniatury niemieckich czołgistów w skali 1/35. Figurki są ładnie wykonane i na pewno oryginalne. Nawet jeżeli żaden Panzer nie czeka na Waszej półce na „zasiedlenie” to i tak można pokusić o prezentację tych figurek w scenerii solo.

 Lili Marlene  Lili Marlene  Lili Marlene

ICM

Niezbyt często w zestawieniu pojawiają się figurki plastikowe. O tych jednak na pewno warto wspomnieć, gdyż poruszą tematykę niegdyś zapomnianą. Firma ICM zapowiedziała zestaw Austro-Hungarian Infantry, 1914. Na ocenę będzie trzeba zaczekać do momentu otrzymania produktu finalnego, ale wstępnie modelarze specjalizujący się w okresie Wielkiej Wojny powinni być zadowoleni.

Austro-Hungarian Infantry Austro-Hungarian Infantry Austro-Hungarian Infantry

Austro-Hungarian Infantry Austro-Hungarian Infantry Austro-Hungarian Infantry

Austro-Hungarian Infantry Austro-Hungarian Infantry

 

One Responseto “Najnowsza lista figurkowych nowości”

  1. Biskup pisze:

    Mówiąc szczerze to ta nowa figurka ze Scale75 wygląda na zdjęciach promocyjnych bardzo kiepsko. W sumie to gdyby była w skali 54mm to też by nie zachwycała.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *