Najnowsza porcja figurkowych informacji

Najnowsza porcja figurkowych informacji

Jak co roku, z początkiem września rośnie liczba ogłaszanych nowości. Oczywiście jest to związane ze zbliżającym się świętem figurkowych modelarzy, które będzie miało miejsce za dwa tygodnie, czyli Euro Militaire. Wielu producentów zapowiadając swoje nowości zaznacza, że premiera będzie miała podczas tej imprezy. Przyjrzyjmy się zatem nowościom tego tygodnia.

Andrea Miniatures

Trzy nowości od Andrei, dwie figurkowe i jedna wydawnicza. Pierwsza z nowości to Winged War Dragon. Miniaturę zakwalifikowano do skali 54 mm, ale jak to na smoka przystało rozmiarów jest słusznych. Ma ok 25 cm wysokości i ok 29 cm długości. Do jego budowy Andrea zapewnia 17 części metalowych i 9 żywicznych. Druga z figurek reprezentuje skalę 90 mm i jest to Stormtrooper, 1917. W tym zestawie znajduje się 20 elementów metalowych, w tym dwie główki oraz dwa pojemniki na maskę przeciwgazową (otwarty i zamknięty). Z tym zestawem powiązana jest najnowsza publikacja wydawnictwa Andrea. Sturmtruppen na 216 stronach formatu A-4 opisuje taktykę i metody walki oraz wyposażenie i umundurowanie niemieckich jednostek z I Wojny Światowej. Książka wydana jest w języku angielskim, oprawiona w twardej oprawie. Jej treść została wzbogacona o 200 ilustracji i fotografii.

Winged War Dragon Winged War Dragon Winged War Dragon

Winged War Dragon Stormtrooper, 1917 Stormtrooper, 1917 Stormtrooper, 1917 Stormtrooper, 1917

sturmtruppen

AC Models

Dwie nowości zaprezentowało AC Models. Zestaw Rum Ration wyrzeźbiony został w skali 80 mm, a ANZAC Stetcher Bearer, Gallipoli w skali 75 mm. Oba zestawy cechuje ładna rzeźba i naturalne pozy.

Rum Ration Rum Ration Rum Ration

Stetcher Bearer Stetcher Bearer Stetcher Bearer

Elan 13

I have a Cunning Plan to najnowsze popiersie Elan 13. Miniatura została przygotowana w skali 1/12 przez Roberta Lane’a, a pudełko zdobi egzemplarz pomalowany przez Edwarda Sage’a. Podobieństwo do szeregowego Baldricka z czwartej serii Czarnej Żmii jest wzorowe i każdy kto choć raz zaśmiewał się podczas seansu nie przepuści okazji, aby dodać Baldricka do swojej kolekcji.

I have a Cunning Plan I have a Cunning Plan

Atelie Maket

Joachim Murat jest bohaterem najnowszego zestawu Atelie Maket. Miniatura w skali 75 mm zapowiada się wyśmienicie. Detale wyglądają pierwszorzędnie, a i pozie nie można nic zarzucić.

Joachim Murat Joachim Murat Joachim Murat Joachim Murat

Mitches Military Models

Desert Rat, 8th Army 1942 to figurka żywiczna w skali 120 mm.  Przypomina ona starą figurkę Verlindena w tej samej skali. Niestety miniatura MMM ma zaburzone nieco (zbyt długie piszczele), a do tego piszczel prawej nogi jest wygięty. Lepiej wygląda popiersie 200 mm Sergeant Ewart, Scots Greys, Waterloo 1815, autorstwa Maurica Corry.

Desert Rat Desert Rat Desert Rat Desert Rat

Desert Rat Desert Rat Sergeant Ewart Sergeant Ewart

Sergeant Ewart Sergeant Ewart Sergeant Ewart

Young Miniatures

Najnowsze popiersie Young Miniatures to Greek Hoplite. Żywiczna miniatura w skali 1/10 składa się z 8 elementów żywicznych. Autorem popiersia jest Young B. Song, a Kirill Kanaev jest autorem egzemplarza zdobiącego pudełko. Kolejny raz YM pokazuje, że jest w czołówce producentów popiersi.

Greek Hoplite Greek Hoplite Greek Hoplite

Greek Hoplite Greek Hoplite

Galapagos Miniatures

Popiersie z dziedziny fantasy przygotowało Galapagos Miniatures. Siege Giant zostało opisane jako 90 mm. Trzeba przyznać, że detale wyglądają bardzo zachęcająco. Modelarz będzie miał szansę użyć szerokiego wachlarza technik co pozwoli na uzyskanie dużej ilości frajdy podczas wykańczania i osiągniecie ciekawych efektów.

Siege Giant Siege Giant Siege Giant

Aurea Domus Miniatures

French Zuave, 1876 to figurka żywiczna w skali 54 mm. Podobną figurkę jakiś czas temu wypuściło Pegaso, ale w większej skali. Ogólne wrażenie jest bardzo dobre. Szczegóły zostały ładnie przygotowane, poza wygląda naturalnie.

French Zuave French Zuave French Zuave

ToRo Model

Wśród nowości ToRo Model w skali 1/35 ukazały się:

Mechanik w kombinezonie i serdaku skórzanym (z blaszką fototrawioną i kalkomaniami),

Ochotniczka służby pomocniczej.

W skali 1/48 do sprzedaży trafiają: CKM Wz. 30 z obsługą (w zestawie znajdują się kalkomanie) oraz CKM Wz. 30

Ochotniczka Ochotniczka Ochotniczka Mechanik

Załoga CKM CKM Załoga CKM Załogant

Adalbertus

Adalbertus zapowiedział kolejną figurkę 120 mm. Żołnierz  Polski 1939 powstał jako projekt 3D, a więcej na ten temat możecie znaleźć na stronie adalbertus.pl.

Żołnierz  Polski 1939 Żołnierz  Polski 1939

Hawk Miniatures

Dwa popiersia na Euro przygotował Hawk. Są to French Drummer – 1812 oraz French Voltigeur of the Guard – 1870. Oba reprezentują skalę 1/12 i wyglądają bardzo zachęcająco.

French Drummer French Drummer French Drummer French Drummer

French Drummer  French Voltigeur of the Guard  French Voltigeur of the Guard  French Voltigeur of the Guard

 French Voltigeur of the Guard  French Voltigeur of the Guard

La Meridiana

Włoska firma przygotowała tym razem popiersie w skali 200 mm, zatytułowane Stalingrad. Jego autorem jest Pavol Ovecka, a z pudełka zerka miniatura autorstwa Danilo Cartacci’ego. Obaj panowie spisali się świetnie, ku uciesze fanów tematyki niemieckiej.

Stalingrad Stalingrad Stalingrad

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *