Najnowsza porcja figurkowych niusów (11.06.2015)

Najnowsza porcja figurkowych niusów (11.06.2015)

Ale ten czas leci. Kolejny tydzień zmierza ku końcowi, więc i Figus spieszy z najnowszą porcją figurkowych nowości. I ponownie ciężko będzie się zdecydować, który zestaw jest najlepszy i powinien poszerzyć kolekcję, gdyż wybór spory. Napiszcie w komentarzach, która z figurek Wam najbardziej się spodobała i dlaczego.

Chronos Miniatures

Chronos powiększył listę figurek zapowiadanych na czerwiec o kolejne cztery zestawy, wszystkie w skali 54 mm. Pierwszy z nich to składający się z 16 elementów żywicznych Russian grenadier of Peter I, 1705-09. Pozostałe przedstawiają wojowników bizantyjskich: Byzantine commander, 10-11 century; Byzantine heavy infantryman, 10-11 century; Byzantine light infantryman, 10-11 century. Dowódca składa się z 9 części, a piechurzy mają ich po 13.

Russian grenadier Russian grenadier Russian grenadier

Russian grenadier Byzantine infantryman Byzantine infantryman

Byzantine infantryman Byzantine infantryman Byzantine infantryman

Byzantine infantryman Byzantine infantryman DSC07744 Byzantine infantryman

Byzantine commander Byzantine commander Byzantine commander

Byzantine commander Byzantine commander Byzantine commander

El Viejo Dragon

EVD także zapowiedziało cztery miniatury, i również w tym przypadku wszystkie są w skali 54 mm, z tą różnicą, że te figurki odlewane są w metalu. I tak do sprzedaży trafiają: Guadalajara Regiment sapper ( Sergeant), Hambourg 1807; Regimiento de la Muerte, Spain 1808; Cavalry officer on campaign, Spain 1833-36; King´s own halberdier Sergeant, Spain 1837.

EVD EVD EVD EVD

EVD EVD EVD EVD

Kings Figurines

Nord – Sud Serie to najnowszy zestaw przygotowany przez Philippe Gengembre’a. Figurki odlane są w żywicy, w skali 54 mm. Detale prezentują się pierwszorzędnie i aż ciężko uwierzyć, że to 54 mm.

Nord - Sud Nord - Sud

Nord - Sud Nord - Sud

Castle Miniature

Castle zaprezentował nowe popiersie autorstwa Jurija Serebriakowa. Cuirassier, XVII century reprezentuje skalę 1/9 i odlewany będzie w żywicy. Popiersie wygląda bardzo zachęcająco.

Cuirassier

Life Miniatures

Sang-Eon Lee zaprezentował swoje najnowsze popiersie Paul Von Hindenburg, circa 1917. Żywiczny zestaw zawiera 5 części i jak zwykle rzeźba i detale są na najwyższym poziomie. Już nie mogę się doczekać wersji pomalowanej, w której te wszystkie szczególiki zostaną podkreślone.

Paul Von Hindenburg Paul Von Hindenburg Paul Von Hindenburg

Paul Von Hindenburg Paul Von Hindenburg Paul Von Hindenburg

51 Studio

Stosunkowo młoda jeszcze firma zaprezentowała swoje drugie popiersie. Jeremy Wong wyrzeźbił w skali 1/10 Hitlerjugend Panzergrenadier, Normandy 1944.Tylko dlaczego ten wojak nie wygląda zbyt młodo?

Hitlerjugend Panzergrenadier Hitlerjugend Panzergrenadier Hitlerjugend Panzergrenadier

Hitlerjugend Panzergrenadier Hitlerjugend Panzergrenadier

Model Cellar

Niedawno wspominaliśmy o nowym projekcie Model Cellar przygotowywanym przez Carla Reida. Ma to być winietka prezentująca niemieckich żołnierzy broniących swoich pozycji w czasie I Wojny Światowej. Planowane są 4 – 5 figurek, a na chwilę obecną znamy wygląd dwóch z nich. WWI German vignette – Rifleman oraz WWI German vignette – Machine Gunner to zestawy żywiczne w skali 75 mm.

 WWI German vignette  WWI German vignette  WWI German vignette

Corsar Rex

Corsar Rex zapowiedział zestaw pięciu czołgistów German Tiger I crew, w skali 120 mm. Znamy już wygląd pierwszej z figurek i mam wrażenie, że jeżeli ją będziecie prezentować w gablocie to częstotliwość podziwiania Waszej kolekcji przez płeć piękną z pewnością się zwiększy. Wszystkie figurki powinny być gotowe do końca bieżącego roku.

German Tiger I crew German Tiger I crew German Tiger I crew

German Tiger I crew German Tiger I crew German Tiger I crew

Savage Forged Minis

Fantasy Bust to tytuł najnowszego popiersia Savage Forged. Popiersie przygotowane zostało w skali 1/10 i ma ok 70 mm wysokości. Detale wyglądają bardzo fajnie i praca nad nimi powinna być niezwykle przyjemna.

Fantasy Bust Fantasy Bust Fantasy Bust

CGS Military Figures

Pierwsza drugowojenna miniatura w ofercie CGS pojawiła się dzięki zdolnością Kazafumi Tomori. German Officer with Doberman został odlany w żywicy, w skali 1/16. W zestawie znajduję się 3 główki: w hełmie, czapce oraz bez nakrycia. Smaczku dodaje wykorzystanie MP35. Pistolet maszynowy jest bardzo rzadko wykorzystywany przez rzeźbiarzy. Zdecydowanie warto zakupić.

German Officer with Doberman German Officer with Doberman German Officer with Doberman

German Officer with Doberman German Officer with Doberman German Officer with Doberman

Figure Painter Magazine

Ukazał się 25 numer internetowego czasopisma Figure Painter Magazine. Czasopismo publikowane jest w języku angielskim, w formacie pdf. Każdy numer można nabyć na stronie czasopisma FPM.

Figure Painter Magazine Figure Painter Magazine Figure Painter Magazine

Figure Painter Magazine Figure Painter Magazine

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *