Najnowsza porcja figurkowych nowości (12.02.2015)

Najnowsza porcja figurkowych nowości (12.02.2015)

Kolejne zestawienie figurkowych nowości wygląda jak jakaś powtórka ze względu na popiersia Alexandros i Alma. No cóż czasem tak bywa, że konkurencja wpadnie na taki sam pomysł, ale wypuści swój produkt nieco wcześniej. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

Morland Studios

Justitia, Roman Goddess of Justice to najnowsza propozycja od Morland Studios. Metalowa miniatura w skali 54 mm. Figurka niestety nie zachwyca. Na pierwszy plan wychodzi waga, która zdecydowanie jest za duża i przytłacza (zwłaszcza łańcuchy utrzymujące szale). Oprócz figurki, Morland przygotował także podstawki o średnicy 30 mm w 9 odmianach.

Justitia podstawki

Elan 13

Shi-Pem-Bere to tytuł nowego popiersia Elan 13. Miniatura ma ok 75 mm wysokości i składa się z 5 części żywicznych. Detale wyglądają bardzo zachęcająco i powinny stanowić świetną bazę do prac malarskich.

Shi-Pem-Bere Shi-Pem-Bere Shi-Pem-Bere

AC Models

AC Models zapowiedziało kolejny zestaw, który powinien ukazać się w marcu. Boiling the Billy, Middle East, WW1 to mini scenka przedstawiająca żołnierzy z okresu Wielkiej Wojny na krótkiej przerwie na herbatkę. Zestaw reprezentuje skalę 75 mm i odlany jest w żywicy.

Boiling the Billy

Mitches Military Models

MMM przygotowało w tym tygodniu jedną nowość. Jest to US Navy SEAL Sniper, w skali 120 mm. Za wygląd figurki odpowiada Maurice Corry. Figurka przypomina Chrisa Kyle, znanego jako Diabeł z Ramadi. Postać ta jest bohaterem ostatniego filmu Clinta Eastwooda pt. Snajper.

US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper

US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper

Stormtroopers

Obie nowości od Stormtroopers zostały wyrzeźbione przez Carla Reida. Pierwsza z nich to popiersie Border Reiver, w skali 1/10. Drugą nowością jest Iroquios FIW, w skali 90 mm. Obie miniatury wyglądają pierwszorzędnie, zwłaszcza pomalowane przez Ernesto Reyesa.

Border Reiver Iroquios

Alma Miniatures

Kolejne wcielenie amerykańskiego czołgisty z twarzą Brada Pitta. Tym razem jest to US Army Tanker. Popiersie w skali 1/12 przygotował Santi Molto i moim zdaniem, to najmniej przypomina holywoodzkiego aktora. Poza tym detale wyglądają dobrze.

US Army Tanker US Army Tanker US Army Tanker

US Army Tanker US Army Tanker

Alexandros Models

W tym tygodniu poznaliśmy dwie zapowiedzi od Alexandros. Jedna z nich jest niemalże identyczna z tym co ostatnio wypuścił Young. Chodzi oczywiście o Maximus, 180 a D z twarzą Russela Crowe. Skala popiersia to 200 mm. Druga z zapowiedzi to Général Bonaparte, w skali 75 mm. Pięknie przygotowana figurka autorstwa Richarda Galicka.

Maximus Maximus

Général Bonaparte Général Bonaparte Général Bonaparte

Scale 75

Scale 75 zapoczątkował nową serię figurek. Chodzi o figurki 35 mm, których pierwszym wcieleniem są Irina Sacred Blade oraz Shargh Orc Champion. Pierwsza wygląda dość „sztywno”, ale za to druga prezentuje się już lepiej. Ponadto w klasycznej już steampunkowej serii 75 mm zapowiedziano figurkę Jessica Thunderhawk. Poszerzono również katalog dostępnych farb o zestaw Steam and Punk. Podobnie jak poprzednie, tak i ten zawiera 8 odcieni farb akrylowych.

Irina Sacred Blade Irina Sacred Blade Irina Sacred Blade

Orc Champion Orc Champion Orc Champion

 Jessica Thunderhawk  Jessica Thunderhawk  Jessica Thunderhawk

 Jessica Thunderhawk  Jessica Thunderhawk  Jessica Thunderhawk

Steam and Punk Steam and Punk

Pegaso Models

Ten tydzień przyniósł również informacje o najbliższych planach Pegaso. Officer of the 2nd Light Cavalry Regiment – Lancer of the Imperial Guard, 1811-1815 oraz Celtic horseman reprezentują skalę 75 mm. Jak zwykle detale są na najwyższym poziomie i nie pozostaje nam nic innego jak tylko oczekiwać na premierę.

Officer Officer

celtic horseman celtic horseman

Art Miniatures

Hobbit składa się z 5 elementów metalowych. Figurka została przygotowana w skali 54 mm. Co ciekawa jest to seria limitowana, ale widocznie im mniej znany wytwórca tym chętniej „zachęca” modelarzy limitowanymi seriami.

Hobbit Hobbit Hobbit

Hobbit Hobbit

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *