Najnowsze informacje figurkowe

Najnowsze informacje figurkowe

Wśród nowości ostatniego tygodnia, kilka zapowiada się bardzo interesująco. Na pewno Waszą uwagę przykują popiersia Younga i Bonapartes oraz figurka Atelier Maket. A co poza tym? Zapraszam do lektury przeglądu figurkowych nowości.

N-S Prod

Żywiczna figurka Orc mierzy 60 mm (do poziomu oczu). Ogólne wrażenia są pozytywne. Nie jest to być może najfajniejszy ork jakiego widziałem, ale na pewno jest dużo o wiele gorszych. Na pewno odpowiednie malowanie pomoże tej miniaturze ożyć.

Orc Orc

Pathos Miniatures

Pathos zapowiedział swój pierwszą podstawkę. Jest to French Bistrot/Cafe Scenery, w skali 1/35 – 54 mm. Zestaw będzie się składał z 3 elementów żywicznych, bezbarwnego materiału na szybki drzwi oraz elementów drukowanych (prawdopodobnie plakatów). Wymiary to 6 cm szerokości i ok 10 cm wysokości. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na finalny produkt.

Cafe

Young Miniatures

Najnowszy zestaw Younga nie jest Niemcem, ani nie pochodzi z okresu II Wojny Światowej. Jest za to jak poprzednie w skali 1/10 i odlany z żywicy. Tym razem modelarze otrzymują możliwość poszerzenia kolekcji o popiersie Highland Clansman. W pudełku znajdziecie 4 części, które pozwolą Wam złożyć świetnie wyglądającą miniaturę. Reszta zależy oczywiście od Was.

Highland Clansman Highland Clansman Highland Clansman Highland Clansman

Irbis Miniatures

Żywiczna miniatura Saladin reprezentuje skalę 75 mm. Posiada ona ładne detale, ale poza sprawia wrażenie sztywności. Sytuacji nie poprawia nawet próba dodania elementu dynamicznego w postaci smaganego wiatrem turbanu.

Saladin Saladin Saladin Saladin

Atelier Maket

Kolejna figurka w skali 75 mm to Off. 6 Rgt de chasseurs à cheval 1795 z Atelier Maket. Miniatura została odlana w metalu i posiada bardzo ładne detale. Uwagę przykuwają oczywiście haftowania. Poza także wygląda bardzo zachęcająco.

chasseurs à cheval chasseurs à cheval chasseurs à cheval

chasseurs à cheval chasseurs à cheval

Heroes & Villains Miniatures

H & V zaprezentowało dwa popiersia z serii Portraits from the American Civil War. Pierwsze z nich to 2nd Lt Washington Artillery of New Orleans, 1864, a drugie to 2nd Missouri Cavalry, Merrill’s Horse, 1863. Oba popiersia składają się z dwóch elementów żywicznych i oba reprezentują skalę 1/16.

2nd Lt Cavalry

Bonapartes Military Models

Bonapartes wypuścił z kolei popiersie w skali 300 mm. Jest to Celtic Chieftain. Detale zostały przygotowane pierwszorzędnie. Każdy z nich prezentuje się perfekcyjnie i malowanie popiersia powinno być czystą przyjemnością.

Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain

Celtic Chieftain Celtic Chieftain Celtic Chieftain

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *