Najnowsze informacje o figurkowych nowościach (26.03.2015)

Najnowsze informacje o figurkowych nowościach (26.03.2015)

Ostatni tydzień przyniósł sporo interesujących nowości. Wśród nich znajduje się m. in. długo wyczekiwana figurka polskiego żołnierza oraz debiutująca czeska firma 2dreamers z popiersiami kosmonautów. O tych i innych nowościach przeczytacie oczywiście poniżej.

Adalbertus

Długo wyczekiwana figurka 120 mm Żołnierza Piechoty 1939 ma trafić do sprzedaży już w sobotę. Co kilka dni poznajemy kolejne szczegóły nowości od Adalbertusa. Jako pierwsze pojawiły się informacje o ogólnym wyglądzie figurki wyrzeźbionej w technologii 3D przez Grzegorza Kaweckiego. W zestawie znajdą się elementy umożliwiające wykonanie figurki bez nakrycia głowy, w czapce lub hełmie. Kolejne informacje ujawniły wygląd detali oraz podział części. W pudełku oprócz elementów żywicznych znajdzie się arkusik kalkomanii i blaszka fototrawiona z orzełkiem, klamrami oraz orderem Virtuti Militari. Wygląd detali pozwala przypuszczać, że ta miniatura powinna być przynajmniej tak samo udana jak Żołnierz LWP. Wśród detali wyróżnia się między innymi karabinek Mauser wz.29. Warto zapisać się na newsletter strony Adalbertus.pl aby otrzymywać na bieżąco informacje o figurce i promocjach przygotowanych z okazji premiery.

Żołnierz Piechoty Żołnierz Piechoty Żołnierz Piechoty

Żołnierz Piechoty Żołnierz Piechoty Żołnierz Piechoty

Żołnierz Piechoty

Żołnierz Piechoty Żołnierz Piechoty

2dreamers

Nowa czeska firma zaprezentowała swoje pierwsze nowości. Są to popiersia radzieckich kosmonautów. Space Adventurer 1 to Jurij Gagarin, a Space Adventurer 2 to Gierman Titow. Oba popiersia zostały przygotowane przez Pavola Oveckę, w skali 1/9. W każdym z zestawów, oprócz 3 części żywicznych, znajduje się blaszka z elementami fototrawionymi, broszurka oraz naklejka. Na stronie producenta znajdują się informacje nt. przedstawionych postaci oraz sklep, w którym można zakupić te świetne zestawy.

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer

Space Adventurer Space Adventurer

Mercury Models

Najnowszy zestaw od Mercury Models został przygotowany przez Sergieja Zlobowa. Jest to żywiczny Mounted trapper w skali 75 mm. Figurka jest znakomicie przygotowana. Detale są pierwszorzędne, a poza została uchwycona niezwykle naturalnie i dotyczy to zarówno jeźdzca, jak i konia.

Mounted trapper Mounted trapper Mounted trapper

Mitches Military Models

Kilka tygodni temu informowaliśmy o popiersiu US Navy SEAL Sniper. W tym tygodniu pojawiła się informacja o wypuszczeniu pełnej figurki w skali 200 mm. Jej autorem jest Pavol Ovecka, a miniatura odlana jest w żywicy. Na niektórych elementach widać niewielkie przesunięcia formy, ale nie powinny one przysporzyć zbyt wielu problemów, prócz oczywiście poświęconego czasu na ich poprawienie.

US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper

US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper US Navy SEAL Sniper

MJ Miniatures

Coraz większą popularność zdobywają popiersia w skali 1/16. I takie właśnie popiersie wypuściło MJ Miniatures. Brtish Army, 91st Foot Regiment, 1864 został przygotowany przez Kima Dae-Hyeong. Popiersie ma swój urok, przez gamoniowaty wygląd twarzy, który za pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu.

91st Foot Regiment 91st Foot Regiment 91st Foot Regiment

91st Foot Regiment 91st Foot Regiment 91st Foot Regiment

BestSoldiers

Włoska firma przygotowała nową figurkę w skali 75 mm. Prussian Infantryman 1870, odlany jest w metalu, a za jego wygląd odpowiada Antonio Zapatero. Oprócz doskonałych detali, do atutów należy zaliczyć załączenie dwóch główek do zestawu.

Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870

Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870

Prussian Infantryman 1870 Prussian Infantryman 1870

51 Studio

Przy okazji informacji o dwóch nowych figurkach 51 Studio wspomnieliśmy, ze następną nowością tej firmy ma być Otto Carius. Dziś mamy nieco więcej informacji na ten temat. Popiersie przygotowuje Jeremy Wong, a będzie ono reprezentowało skalę 1/10. Popiersie powinno być gotowe do sprzedaży za kilka tygodni.

Otto Carius Otto Carius

Drakkar Models

Drakkar wypuścił nowe popiersie. Captain William Kidd, Pirate składa się z dwóch części odlanych z żywicy – popiersia i pistoletu. Zestaw przygotował w skali 1/9 Alain Butaeye. Popiersie być może nie powoduje zachwytu na pierwszy rzut oka, ale po przyjrzeniu się bliżej detalom należy pochwalić jego przygotowanie. Wszystkie szczegóły zostały ładnie przygotowane i będą stanowić świetną bazę do prac malarskich.

Captain William Kidd Captain William Kidd Captain William Kidd

Captain William Kidd Captain William Kidd

Recon Productions

US/Canadian First Special Service Force in Italy, January 1944 to popiersie które przygotował Sverre Melleby. Bardzo niespotykana tematyka oraz ładne wykonanie zachęcają do zakupu. Dynamiki statecznemu popiersiu dodają świetnie przygotowane detale imitujące wpływ zimnego wiatru wiejącego od lewej strony. Pierwsza klasa.

US/Canadian First Special Service Force in Italy US/Canadian First Special Service Force in Italy US/Canadian First Special Service Force in Italy

Frank Miniatures

Carl Reid przygotował popiersie dla niemieckiego Frank Miniatures. Pirate reprezentuje skalę 1/10 i wysoki poziom detali. Jak zwykle, popiersia przygotowane przez tego autora stanowią doskonały przykład przenoszenia detali, załamania materiałów i ich układania się na postaci.

Pirate

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *