Najnowsze informacje z figurkowego rynku (20.11.2014)

Najnowsze informacje z figurkowego rynku (20.11.2014)

Kolejne informacje z figurkowego rynku nie przytłaczają swoją ilością. Za to ich poziom jest bardzo wysoki, a różnorodność pozwoli dobrać jakiś zestaw każdemu z Was. Zapraszamy zatem do przeglądu figurkowych nowości.

Beneito Miniatures

Trzy nowe figurki pozwoliły o poszerzenie oferty o cztery nowe zestawy.  Wszystkie zostały przygotowane przez Jose Hidalgo w skali 54 mm i odlane z metalu. Continental Army Officer, American War of Independence jest pierwszym ze wspomnianych zestawów. Detale prezentują się znakomicie, a poza wygląda naturalnie. Podobnie prezentują się figurki Blaue Division, corporal oraz Blaue Division, sergeant, chociaż patrząc na nie mam wrażenie, że bardzo podobne już widziałem. Wspomniane figurki Niemców można również nabyć w zestawie Krasny Bor, 1943.

Continental Army Officer Continental Army Officer Continental Army Officer

Blaue Division Blaue Division Blaue Division

Blaue Division Blaue Division Blaue Division

Blaue Division OLYMPUS DIGITAL CAMERA Blaue Division

Imperial Gallery

Modern British Sniper to najnowsza propozycja Imperial Gallery. Podobnie jak poprzednie, i ta jest w skali 120 mm. W zestawie znajdują się elementy żywiczne i metalowe dla lepszego oddania detali. Detale wyglądają dobrze, poza jest naturalna i dynamiczna. Na plus oczywiście można zaliczyć rzadko poruszaną tematykę.

Modern British Sniper Modern British Sniper Modern British Sniper

Modern British Sniper Modern British Sniper Modern British Sniper

Kellerkind Miniatures

Kolejna miniatura pilota z I Wojny Światowej trafia do sprzedaży za sprawą niemieckiego producenta. French pilot in flying suit, WW1 reprezentuje skalę 1/32. W zestawie znajdują się 2 elementy żywiczne. Miniatura ta może stanowić uzupełnienie modelu szmatopłata lub z powodzeniem zostać zaprezentowana samodzielnie.

 French pilot  French pilot  French pilot

 French pilot  French pilot

Mitches Military Models

MMM wypuścił dwa zestawy, za których wygląd odpowiada Maurice Corry. Pierwszy z nich to Officer 17th Lancers, Crimea, w skali 120 mm. Zarówno detale, jak i poza są na najwyższym poziomie i nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń. Nie inaczej jest w przypadku WWII RAF Fighter Pilot, chociaż poza wygląda nieco mniej zachęcająco. Ta miniatura jest nieco większa, gdyż reprezentuje skalę 200 mm.

Officer Officer Officer Officer

Officer Officer Officer Officer

RAF Fighter Pilot RAF Fighter Pilot RAF Fighter Pilot RAF Fighter Pilot

RAF Fighter Pilot RAF Fighter Pilot RAF Fighter Pilot

Metal Modeles

Francuska firma zaprezentowała dwie nowe figurki, obie standardowo odlane w metalu, w skali 54 mm. pierwsza z nich to Trompette de gendarmerie d’élite de la garde 1806, a druga to Officier du train d’artillerie de la garde. Obie miniatury wyglądają bardzo zachęcająco. Detale prezentują się bardzo dobrze, a pozy są naturalne i nie budzą zastrzeżeń.

Trompette Trompette Trompette Trompette

Officier Officier Officier

Ellie’s Miniatures

Ellie’s Miniatures zapowiedziało kolejną figurkę, która powinna trafić do sprzedaży za około dwa tygodnie. Miniatura Old Guard at Bay 1815 została wyrzeźbiona przez Maurica Corry w skali 75 mm. Figurka prezentuje się znakomicie. Zarówno poza, jak i detale są na najwyższym poziomie, chociaż pojawiały się głosy, co do błędnego sztandaru.

Old Guard Old Guard Old Guard

Brother Vinnie

Jeżeli od figurek historycznych wolicie miniatury fantasy to Brother Vinni zaprezentował nowy produkt. Nosi on tytuł Mountain Horror. Po złożeniu ma ok 50 mm wysokości, a przy jego budowie będziemy mieli wybór między dwiema głowami i dwoma ogonami. Myślę, że zestaw ten wart jest zakupu.

 Mountain Horror Mountain Horror Mountain Horror Mountain Horror

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *