Najnowsze informacje z figurkowego rynku

Najnowsze informacje z figurkowego rynku

W tym tygodniu można powiedzieć, że powracamy do wakacyjnej porządku rzeczy. Lista nowości nie jest długa, ale za to interesująca i dość zróżnicowana. Czym zatem uraczyli nas producenci tym razem?

Special Ops Models

Special Ops Models właśnie ogłosił swój najnowszy produkt – WWII U.S. Tanker Bust, czyli popiersie żywiczne w skali 1/9. W zestawie znajduje się 14 elementów żywicznych, arkusika kalkomani, bezbarwnego arkusika plastiku na szybki gogli, oraz drucika. Dodatkowo otrzymujemy instrukcję jak zrobić zawieszenie do Thompsona. Miniatura robi bardzo dobre wrażenie i powinna pozwolić na łatwy montaż i stworzenie bardzo efektownego popiersia.

WWII U.S. Tanker BustWWII U.S. Tanker BustWWII U.S. Tanker Bust

WWII U.S. Tanker BustWWII U.S. Tanker BustWWII U.S. Tanker Bust

Alexadros Models

Najnowszy zestaw Alexandros Models to Athena Promachos. Miniatura została przygotowana w metalu w skali 80mm i wygląda świetnie.  Detale są dopracowane, a całość tworzy rewelacyjną figurkę. Jedyna wada to fakt, że arcydzieło z tarczy będziecie musieli namalować sami.

AtenaAtenaAtenaAtena

Mitches Military Models

Dosłownie nie ma tygodnia żeby nie było żadnej nowości z MMM. Tym razem otrzymujemy miniaturę Officer British Airborne, Arnhem wyrzeźbioną przez Maurica Corry. Miniatura została przygotowana w skali 120 mm. Jak zwykle całość prezentuje się dobrze, a jedyne co pozostaje modelarzowi to znalezienie materiałów źródłowych w celu poprawnego pomalowania figurki.

AirborneAirborneAirborne

United Empire Miniatures

Kolejne popiersie z UEM to Portuguese Lancer, 1852, w skali 1/10. Detale munduru zdają się być ładnie odwzorowane, natomiast autor nieco przesadził z odtwarzaniem detali anatomicznych dłoni. Na szczęście poprawienie tego nie powinno być zbyt uciążliwe.

LancerLancerLancerLancer

Soldiers

Włoski producent zapowiedział właśnie zestaw Duel between Centurion Ennius and Hostus, son of Hampsagoras. Odlane w metalu, w skali75 mm miniatury przedstawiają scenę, która miała mieć miejsce w 215 roku p.n.e., w trakcie Drugiej Wojny Punickiej. Pełne  dynamiki postacie i świetne detale przyciągają uwagę. Dodatkowo przy zakupie obu figurek jednocześnie w trakcie wystawy w Kulmbach otrzymacie upominek od producenta.

Duel between Centurion Ennius and HostusDuel between Centurion Ennius and Hostus

Jeff Shiu’s Miniatures

Kolejną miniaturę niemieckiego wojaka, ale tym razem z roku 1918 zapowiedział Jeff Shiu. Z pewnością jest to interesująca propozycja z uwagi na tematykę i dobór broni oraz dobre odwzorowanie detali. Miniatura Imperial German W/’Mauser’ 1918 została przygotowana w żywicy w skali 1/16.

Imperial German W/'Mauser' Imperial German W/'Mauser' Imperial German W/'Mauser' Imperial German W/'Mauser'

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *