Najnowsze wieści z figurkowego rynku (12.05.2017)

Najnowsze wieści z figurkowego rynku (12.05.2017)

Z największą przyjemnością przedstawiamy najnowsze wieści z figurkowego rynku.

CGS Military Models

Maurice Corry przygotował dla CGS nową figurkę w skali 120 mm. Trumpeter Horse Grenadiers odlewany z żywicy. Tak jak większość miniatur tego autora, tak i ta posiada ładne detale.

Trumpeter Horse Grenadiers Trumpeter Horse Grenadiers Trumpeter Horse Grenadiers

LAB-54

Nowa figurka w skali 75 mm zasiliła ofertę LAB-54. Indian Woman Warrior została „wyrzeźbiona” cyfrowo przez Fernando Armentano i odlewana jest z żywicy. Za wygląd egzemplarza promocyjnego odpowiada Fabrizio Russo.

Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior

Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior

Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior Indian Woman Warrior

North Star

Sherlock to najnowsza propozycja w skali 54 mm od North Star. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że miniatura przedstawia Benedicat Cumberbatcha wcielającego się postać najsłynniejszego detektywa w uwspółcześnionej wersji przygód realizowanej przez BBC.

Sherlock Sherlock Sherlock

Green Monkey Models

Jeżeli upiorne klimaty to jest to co lubicie najbardziej, to nie wzgardzicie najnowszym popiersiem od Green Monkey. Nosferatu został przygotowany przez Eduardo Velayosa w skali 1/10. W pudełku znajdziecie trzy elementy żywiczne.

Nosferatu Nosferatu Nosferatu

Scale 75

Wśród nowości od Scale 75 jest jedna miniatura historyczna i dwie z serii Smog Riders. Do pierwszej kategorii należy doskonały Hussar Officer, Brunswick 1815 w skali 75 mm. Natomiast serię Smog Riders i tym samym skalę 35 mm reprezentują Anne Read i Vikka. Wszystkie figurki odlewane są z żywicy.

Hussar Officer Hussar Officer Hussar Officer

Hussar Officer Hussar Officer 15

Smog Riders Smog Riders Smog Riders

Smog Riders Smog Riders Smog Riders

Smog Riders Smog Riders

Tartar Miniatures

Tartar wypuścił żywiczną figurkę w skali 90 mm – Let’s play – Landsknecht 15th century. Jej autorem jest oczywiście Sergiej Sawenkow. Zestaw wygląda bardzo zachęcająco.

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Landsknecht Landsknecht Landsknecht

Troop 54

Greg Girault przygotował nowe popiersia w skali 1/12. Pierwsze z nich  – Forbidden oparte jest na postaci z serialu Tabu odtwarzanej przez Toma Hardy’ego. Pozostałe to Mannequins, które można kupować pojedynczo, w zestawach po dwa lub wszystkie razem w jednym pudełku.

Forbidden Forbidden Forbidden

Forbidden 509378679 T54m1201

Mannequins Mannequins Mannequins

Metal Modeles

Dwie nowe figurki przygotował Bruno Leibovitz i obie wyglądają pierwszorzędnie. Chodzi o Officer of the Emperor on horseback oraz Adjutant-Commanding Officer. Figurki reprezentują skalę 54 mm i odlewane są z żywicy.

Officer Officer Adjutant

Nuts Planet

Kolejna figurka z serii Trigger nosi tytuł Lurker i podobnie jak poprzednie odlewana jest z żywicy w skali 75 mm. Charakteryzuje się ona świetnymi detalami i uniwersalnością, która pozwoli na nieskończenie wiele opcji wykończenia.

 Lurker  Lurker  Lurker  Lurker

ToRo Model

ToRo wypuściło dwa zestawy z początku drugiej Wojny Światowej. Pierwszy to Żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza z psem a drugi to Fiński CKM na saniach z obsługą, . Oba zestawy odlewane są z żywicy w skali 1/35.

 Żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza  Żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza  Żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza

CKM CKM CKM

 Żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza CKM

MJ Miniatures

Ho Seo jest autorem miniatur Grenadierów w skali 1/35, które mają ukazać się w zestawach: MJ35007 – WW2 SS Grenadier (1); MJ35008 – WW2 SS Grenadier (2); MJ35009 – WW2 SS Grenadier Set.

Grenadiers Grenadier Grenadier

Jeff Shiu Miniatures

Jeff Shiu wypuścił nową figurkę w skali 1/16. German Flamflower w/M1917 (Wex), podobnie jak poprzednie jego miniatury stoi na bardzo wysokim poziomie i powinien zadowolić zdecydowaną większość z Was.

German Flamflower German Flamflower German Flamflower

German Flamflower German Flamflower German Flamflower

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *