Najnowsze wieści z figurkowego rynku (17.03.2017)

Najnowsze wieści z figurkowego rynku (17.03.2017)

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zestawienie nowości figurkowych. Wśród nich znajdziecie szeroki przekrój tematyczny, co pozwoli na znalezienie czegoś interesującego dla większości z Was.

Heros & Villains Miniatures

H&V przygotowało na marzec trzy nowości. Dwa popiersia – 1er Rég.Tirailleurs Algériens, France,1916 oraz Dorian Gray wyrzeźbił w skali 1/12 Juan Diaz. Za wygląd figurki 54 mm Húsar de la Princesa, 1884 odpowiada Antonio Zapatero. O ile Husar i Algierczyk wyglądają interesująco, o tyle Gray jakoś do mnie nie trafia.

Algierczyk Dorian Grey Husar

Nuts Planet

Chyba nikt nie wątpliwości, że pod tytułem Grunt otrzymujemy popiersie Charliego Sheena autorstwa Jun Sik Ahna. Popiersie w skali 1/10 składa się z ośmiu elementów żywicznych i kalkomanii. Miniatura wygląda znakomicie i pewnie znajdzie wielu nabywców.

Grunt Grunt Grunt Grunt

Grunt Grunt Grunt Grunt

Grunt Grunt Grunt

Chronos Miniatures

Chronos wypuścił nową figurkę w skali 54 mm. Russian bombarier of an artillery regiments, 1720 został wyrzeźbiony przez Andreja Kaliniczewa. Pudełko zawiera dziesięć elementów odlanych z metalu lub z żywicy, w zależności od tego jaką wersję zamówicie.

Russian bombarier Russian bombarier Russian bombarier

Russian bombarier Russian bombarier Russian bombarier

Mitches Military Models

Obie nowości od MMM przygotował Maurice Corry. Eagle Bearer of the 19th Line Infantry Regiment, Waterloo reprezentuje skalę 120 mm, a Col. Sgt 24th Regt. Rorkes Drift skalę 1/9. Obie figurki zostały przygotowane na wysokim poziomie, jak to przystało na dzieła tego autora.

Eagle Bearer Eagle Bearer Eagle Bearer Eagle Bearer

Eagle Bearer Eagle Bearer Eagle Bearer Eagle Bearer

Rorkes Drift

Miniaturas Beneito

Spanish Soldier. Cuba, 1898 to najnowsza propozycja od Beneito. Figurka odlewana jest z metalu w skali 54 mm. Posiada fajne detale i jest oryginalna tematycznie, więc na pewno będzie wyróżniać na różnych pokazach i konkursach.

Spanish Soldier Spanish Soldier Spanish Soldier

Young Miniatures

Jonatan Monerris Hernandez jest autorem najnowszego popiersia Young Miniatures. Może to oznaczać, że nie będzie to niemiec z okresu II wojny światowej. I tak jest, bo tematem nowego zestawu jest Landsknechts 15th Century. Popiersie przygotowano w skali 1/10 i składa się ono z dziewięciu części żywicznych. Jedyne zarzuty jakie można podnieść, to fakt nie dokończenia beczułki i lewej ręki. Wydaje się, że wtedy popiersie wyglądałoby jeszcze lepiej.

Landsknechts Landsknechts Landsknechts

Landsknechts Landsknechts

Landsknechts Landsknechts

MJ Miniatures

Kilka nowości zapowiedziało MJ Miniatures. Greg Girault jest autorem figurki 54 mm US Soldier, American Civil War oraz popiersia 1/12 Hunter of Giant. W skali 1/35 mają pojawić się figurki WW2 German Panzer Crew i WW2 German Panzer Officer, oraz ich zestaw WW2 German Panzer Crew Set. Figurki te posiadają opcjonalne główki.

US Soldier US Soldier US Soldier

US Soldier US Soldier US Soldier

Hunter of Giant Hunter of Giant Hunter of Giant Hunter of Giant

German Panzer Crew German Panzer Crew German Panzer Crew German Panzer Crew

German Panzer Crew German Panzer Crew German Panzer Crew

German Panzer Crew German Panzer Crew German Panzer Crew

Tartar Miniatures

Tartar zaprezentował figurkę The mercenary of the 15th century. Miniatura została wyrzeźbiona przez Sergieja Sawenkowa w skali 75 mm i odlewana jest z żywicy.

The mercenary The mercenary

The mercenary The mercenary

Michael Kontraros Collectibles

Nietypowy zestaw wypuściło MKC. Atonement reprezentuje skalę 75 mm, a w pudełku znajdują się elementy żywiczne, fototrawione i plastikowe. Zestaw zapowiedziano jako limitowany.

Atonement Atonement Atonement

Atonement Atonement Atonement

Atonement Atonement

AC Models

Andy Cairns wypuścił nową figurkę w skali 1/16. Tym razem tematem jego pracy jest Israeli Para. Miniatura przedstawia żołnierza izraelskiego z okresu Wojny Sześciodniowej.

 Israeli Para  Israeli Para  Israeli Para  Israeli Para

Black Dog

Czeska firma wypuściła dwie figurki lotników z I Wojny Światowej w skali 1/32 – RFC Fighter Pilot No.3 i RFC Fighter Pilot No.4. Figurki można także nabyć w zestawie RFC Fighters Pilot Set No.2. W skali 1/35 do sprzedaży mają trafić figurki Stalker No.3 i Stalker No.4. Te również można kupić w zestawie Stalkers Set No.2 . Oczywiście mężczyzna odziany jest nawet w kurtkę, a stalkerka jest półnaga, z wąską opaską próbującą okryć jej obfite piersi. Musze przyznać, że po Black Dog nie spodziewałem się tak niewyszukanych figurek.

Fighter Pilot Fighter Pilot Fighter Pilots

Stalker Stalker Stalkers

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *