Najnowsze zestawienie figurkowych nowości (14.08.2015)

Najnowsze zestawienie figurkowych nowości (14.08.2015)

Zbliżają się kolejne ważne wystawy modelarskie, więc producenci spieszą z informacjami o nadchodzących premierach. Oczywiście staramy zebrać się te wszystkie informacje w naszych zestawieniach, żebyście mogli w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się jakie to nowości pojawiły się lub pojawią się w najbliższym czasie.

Alexandros Models

Okazała lista nowości od Alexandros rozpoczyna nasze zestawienie. Centurio Legio VII, 52 B.C. to metalowa figurka przygotowana przez Adriano Laruccię. Germanic Warrior I. century to także miniatura metalowa, ale w skali 75 mm. Tę wyrzeźbił Carles Vaqueros. Ebroin jest autorem figurki 90 mm Guan Yu, Chinese General, III cent. Anastasiya Podorozhna przygotowałą dla Alexandrosa popiersia w skali 200 mm – Athena Pathenos oraz Nefertiti. Popiersia odlewane są oczywiście w żywicy.

Centurio Legio VII Germanic Warrior Guan Yu

Athena Neferiti Naferiti

Tin Berlin

Niemiecka firma przygotowała dwie nowości, obie odlane w metalu. German Men at arms 14th century reprezentuje skalę 54 mm, a Burgundian IVc jest nieco większy, bo w skali 75 mm. Pierwsza z figurek bardziej mi się podoba, ale obie charakteryzują się naturalnymi pozami i ładnymi detalami. Zdecydowanie najsłabiej wygląda miniatura German Warrior. Jest to także odlew metalowy, w skali 75 mm.

German Men at arms Burgundian IVc

Burgundian IVc Warrior

Siskin Miniatures

Piotr Czyż zaprezentował dwa popiersia w skali 1/9. Winter Husar i Polish Corporal – pre WW2 ’39- To arms! Drugie z popiersi inspirowane jest plakatem „Do broni”. I gdyby, tak jak na plakacie kapral trzymał karabin w ręku to popiersie wyglądało by znacznie lepiej. Ponadto faktura odlewu na hełmie wydaje się jednak zbyt mocna.

Winter Husar Winter Husar

01-jpg.202623 02-jpg.202624 03-jpg.202625

promo-jpg.202622

Andrea Miniatures

Popiersie Warrior of the North stało się okazją do wypuszczenia trzech zestawów. Pierwszy to samo żywiczne popiersie w skali 1/8,  drugi to Painting Bust with Acrylics, czyli DVD pokazujące malowanie popiersia przez Julio Cabosa (z polską wersją językową). Trzeci zestaw to wspomniany film w komplecie z popiersiem.

 Warrior of the North  Warrior of the North  Warrior of the North

 Warrior of the North  Warrior of the North

Pegaso Models

 Sporo zapowiedzi przygotowali Włosi. Wśród nich pojawiły się mini popiersia (skala 90 mm) Mamelouk Minibust; Signifier Minibust; French Drummer Minibust; Delaware Indian Minibust. Pełne figurki to French Chasseur oraz Hussar, reprezentujące skalę 90 mm. W skali 75 mm ukażą się: Medieval Knight; Russian Nobleman; Roman Legionary; Roman Centurion; French Sapeur of the Dragoons.

Minibust Minibust Minibust

Minibust Knight Legionary

Centurion Chasseur Nobleman

Sapeur

Taiko Miniatures

Taiko zapowiedziało żywiczna figurkę „Carnyx” Celtic Musician, 2nd century BC. Autorem tej miniatury w skali 75 mm jest Oleg Pogosyan.

Celtic Musician

ASR Sculpture

Barbarian Dragon Hunter to miniatura w skali 75 mm. W pudełku znajduje się 9 elementów żywicznych. Odrobinę przesadzone wydają się detale anatomiczne, ale do figurek fantasy można podchodzić z przymrużeniem oka.

Barbarian Dragon Hunter Barbarian Dragon Hunter Barbarian Dragon Hunter

Barbarian Dragon Hunter Barbarian Dragon Hunter Barbarian Dragon Hunter

Barbarian Dragon Hunter Barbarian Dragon Hunter

CGS Military Models

Guard Grenadier to figurka w skali 200 mm. Jest to pełna wersja jednego z pierwszych popiersi tej firmy. Jej autorem jest Carl Reid.

Guard Grenadier Guard Grenadier

51 Studio

Jeremy Wong przygotował nową miniaturę w skali 1/16. German Panzergrenadier, Stalingrad 1942 odlewany jest w żywicy.

German Panzergrenadier German Panzergrenadier German Panzergrenadier

German Panzergrenadier German Panzergrenadier

Chronos Miniatures

Chronos zaprezentował nowe zestawy autorstwa Olega Pogosyana. Każda z figurek odlewana jest w żywicy lub w metalu. (M) dodane do numeru katalogowego oznacza, że jest to właśnie wersja metalowa. Mongol warrior with a sword, 14 century; Mongol warrior with a horsetail (bunchuk), 14 century; Mongol warrior with a spear, 14 century reprezentują skalę 54 mm. Na razie nie ma możliwości zakupu tych figurek w jednym zestawie.

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Mongol warrior Mongol warrior Mongol warrior

Ellie’s Miniatures

Najnowsze popiersie od Ellie’s to Chasseur d’Afrique 1870. Popiersie zostało przygotowane w skali 75 mm przez Maurica Corry.

Chasseur d'Afrique 1870 Chasseur d'Afrique 1870

Jeff Shiu’s Miniatures

Jeff Shiu wypuścił trzecią figurkę spadochroniarza z Panzefaustem. Fallschirmjager w/Panzerfaust Normandy 1944 (Part 3 ) reprezentuje oczywiście skalę 1/16. Figurka wygląda bardzo zachęcająco i będzie się świetnie prezentowała w towarzystwie pozostałych dwóch, jak i samodzielnie.

Fallschirmjager w/Panzerfaust Fallschirmjager w/Panzerfaust Fallschirmjager w/Panzerfaust

Fallschirmjager w/Panzerfaust Fallschirmjager w/Panzerfaust

Stalingrad

Stalingrad wypuścił nowe figurki cywili w skali 1/35:

European Refugees, WWII Big Set
Woman and Child, WWII
European Refugee Woman, WWII
European Refugee Man, WWII
Refugees With Baby Carriage, WWII
Elderly Lady, WWII
Refugee Girl, WWII

Bardzo przydatny i dobrze wykonany, chociaż panie urodą raczej nie grzeszą. Nie mniej, figurki te powinny ożywić nie jedną kolekcję.

European Refugees European Refugees European Refugees

European Refugees European Refugees European Refugees European Refugees

Bravo-6

Także w skali 1/35 jest najnowsza figurka Bravo – 6. World War II U.S.Military Cameraman powinien być świetnym dodatkiem do wielu scenek, jak centralnym punktem niewielkiej winietki.

Cameraman

3 komentarzeto “Najnowsze zestawienie figurkowych nowości (14.08.2015)”

  1. Wik pisze:

    Witam! Pozwolę sobie na krótki komentarz. Prezentowane figurki super. Jak na laika, muszę przyznać, że niektóre naprawdę świetne. Chciałem nabyć gotowe figurki, bo nie jestem modelarzem, a ze względów sentymentalnych chciałbym mieć kilka. Rzecz w tym, że nigdzie nie mogę takich znaleźć. A jak gdzieś już znajdę i zamieszczam apel o pomoc, pozostaje on bez odpowiedzi. To takie trochę walenie głową w mur.

  2. WARLORD pisze:

    To pewnie dlatego, że większość z modelarzy nie sprzedaje swoich prac tylko z dumą prezentuje w swoich gablotach. Kilka razy trafiałem na oferty sprzedaży gotowych figurek, ale w tej chwili nie pamiętam gdzie. Na pewno Andrea Miniatures oferuje pomalowane wersje swoich figurek: http://www.andreaeurope.com/en/

  3. Na FB jest strona na której modelarze oferują swoje prace na sprzedaż.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *