Niusy figurkowe (12.03.2015)

Niusy figurkowe (12.03.2015)

Najnowsze zestawienie figurkowych nowości przynosi kilka interesujących propozycji. Waszą uwagę przykują m. in. zestawy od Younga, Alexandrosa, czy Aresa. A pełną listę nowości znajdziecie oczywiście poniżej.

Young Miniatures

Najnowsza propozycja od Young Miniatures to Viking Warrior c.950. Popiersie składa się z 6 elementów żywicznych. Zostało ono przygotowane przez Young B. Songa w skali 1/10. Tradycyjnie już poziom detali jest bardzo wysoki, a boxart promujący ten zestaw doskonale pokazuje co można z niego „wycisnąć” podczas malowania.

Viking Warrior Viking Warrior

Viking Warrior Viking Warrior

Nuts Planet

Kolejne świetne popiersie przygotowało Nuts Planet. Anne Bonny składa się z 6 części żywicznych, a przygotowana została w skali 1/10. Ponadto zapowiedziano nową serie miniatur Trigger. Pod szyldem od razu pojawiły się dwie figurki. Pierwsza z nich to  Overwatcher, w skali 75 mm. W skład tego zestawu wchodzi 6 elementów, w tym podstawka. Vellios David przygotowany został w skali 70 mm, a składa się z 11 elementów, w tym podstawki.

Anne Bonny Anne Bonny Anne Bonny Anne Bonny

Anne Bonny Anne Bonny Anne Bonny Anne Bonny

Anne BonnyAnne BonnyOverwatcherOverwatcher

Overwatcher Overwatcher Overwatcher Overwatcher

Overwatcher Vellios David Vellios David

Vellios David Vellios David Vellios David

Ścibor Miniatures

Polska firma przygotowała dwa zestawy w skali 54 mm. Pierwszy z nich to Orc Wolf Rider, a drugi to Vampire Hunter. Obie miniatury wyglądają ładnie i powinny zostać docenione przez miłośników takiej tematyki.

Orc Wolf Rider Orc Wolf Rider Hunter

51 Studio

Dwie nowe figurki w skali 1/16 zapowiedziało 51 Studio. Pierwsza z nich to Waffen-SS Infantryman, Ardennes 1944, a druga to nawiązująca do postaci granej przez Brada Pitta w filmie Furia US Tanker, 2nd Div., 1945. Obie figurki mają ładnie przygotowane detale, które powinny się rewelacyjnie sprawdzić podczas malowania. Firma pracuje także nad popiersiem Otto Cariusa w skali 1/10.

Waffen-SS Infantryman

US Tanker

Figone

Khaslan’Tien to najnowsza propozycja Figone. Miniaturka reprezentuje skalę 54 mm (ma ok. 60 mm wysokości) i ma ładnie wyglądające detale.

Khaslan’Tien Khaslan’Tien

Khaslan’Tien Khaslan’Tien

Ares Mythologic

Oriol Quin przygotował zestaw Singularis Augusti AD III. Jest to metalowa figurka 75 mm, z żywicznymi elementami scenki. Detale zostały ładnie przygotowane, poza wygląda naturalnie, a całość świetnie współgra.

Singularis Augusti Singularis Augusti

Draconia

Draconia, czyli część Ares Mythologic odpowiedzialna za figurki fantasy wypuściła figurkę Lyhsria Shade of Darkness. Jest to figurka żywiczny w skali 75 mm. Moim zdaniem figurka jest przekombinowana. Nie oznacza to, że od strony zdetalowania jest źle przygotowana, ale ten typ figurek do mnie nie przemawia.

Lyhsria Lyhsria

United Empire Miniatures

Najnowsza propozycja UEM jest jednocześnie miniaturą historyczną i fantasy. Emperor Rudoff II of Austria 1573 został przygotowany po mistrzowsku przez Romana Ruxa, na podstawie obrazu znajdującego się w paryskim Louvre. Jeżeli zdecydujecie się na zakup tego popiersia, to z najprawdopodobniej będzie to najbardziej oryginalne popiersie w Waszej kolekcji.

Emperor Rudoff II Emperor Rudoff II Emperor Rudoff II

Emperor Rudoff II Emperor Rudoff II

Alexandros Models

Alexandros zaprezentował najnowszą minaiturkę, za wygląd której odpowiada Riczard Galicek. Mowa o Général Bonaparte, Campagne d’Italie, 1796-1797. Figurka odlana jest z metalu, w skali 75 mm. Detale są na najwyższym poziomie, a poza nie budzi żadnych zastrzeżeń. Świetna figurka.

Général Bonaparte Général Bonaparte Général Bonaparte Général Bonaparte

Général Bonaparte Général Bonaparte Général Bonaparte

Black Dog

Czeska firma zaprezentowała kilka nowości w skali 1/35. Wśród nich są figurki współczesne i z wojny wietnamskiej. Oczywiście wszystkie można nabywać pojedynczo lub w zestawach.

F35129 US Navy SEALs Vietnam N°3
F35130 US Navy SEALs Vietnam N°4
F35131 US Navy SEALs Vietnam set N°2
F35132 US Woman soldier with dog
F35133 US soldier in Afghanistan
F35134 US woman + soldier with dog

US Navy SEAL US Navy SEAL US Navy SEAL

US Navy SEAL US Navy SEAL US soldiers

US soldier US soldier US soldier US soldier

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *