Niusy figurkowe (13.05.2016)

Niusy figurkowe (13.05.2016)

Mamy przyjemność przedstawić Wam najnowszą listę nowości figurkowych.

Andrea Miniatures

Majową nowością od Andrei ma być Quasimodo. Miniatura ma być odlewana w metalu w skali 54 mm. Figurka nie zachwyca, a nawet bym powiedział, że jest przeciętna i zupełnie inna od stylu prezentowanego przez dotychczasowe produkty hiszpańskiej firmy.

SG-F159-04 Quasimodo

Quasimodo Quasimodo

ICM

Ukraiński producent modeli plastikowych wypuścił drugą figurkę w skali 1/16. Jest to Vatican Swiss Guard (16002) z serii World’s Guards. Na pierwszy rzut oka nie widać, że nie jest to miniatura żywiczna, ale jak figurka wygląda w rzeczywistości i jakie jest spasowanie części będzie można stwierdzić dopiero po zbadaniu zawartości pudełka.

1462525180_16002_web_en  Vatican Swiss Guard  Vatican Swiss Guard

 Vatican Swiss Guard  Vatican Swiss Guard

Elan 13 Miniatures

Robert Lane przygotował dla Elan 13 nową figurkę – My Big Brother’s a Fighter Pilot – RAF pilot and child WW2. Zestaw reprezentuje skalę 54 mm i na pewno należy do tych, które potrafią poruszyć swoją tematyką. Zdecydowanie polecamy.

RAF pilot and child RAF pilot and child RAF pilot and child RAF pilot and child

ToRo Model

Pozostając przy tematyce lotniczej i skali 1/32, przechodzimy do nowej figurki ToRo. Pilot w kombinezonie drelichowym został wyrzeźbiony przez Macieja Dauksze.

Pilot w kombinezonie drelichowym

MJ Miniatures

Lee Choong-Sik jest autorem najnowszego popiersia koreańskiego producenta. The Orc w skali 1/9 składa się aż z siedemnastu elementów żywicznych. Popiersie wygląda niesamowicie. Wysoka ilość i pierwszorzędna jakość detali gwarantują, że nie pożałujecie ani jednej złotówki wydanej na ten zestaw.

The Orc The Orc The Orc

The Orc The Orc

Aradia Miniatures

Jeżeli szukacie czegoś nie tuzinkowego to Aradia ma coś takiego. Żywiczny zestaw Ganesh powinien zadowolić tych z Was, którzy szukają czegoś niezwykle oryginalnego. Figurka ma 80 mm wysokości, a za jej wygląd odpowiada Allan Carrasco.

24xqdme Ganesh

Ganesh Ganesh

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało dwie figurki w skali 120 mm. French Line Officer pochodzi od Maurice’a Corry, a Samurai został przygotowany przez Carla Reida. Obaj autorzy spisali się bardzo dobrze i figurki powinny okazać się udanym zakupem.

French Line Officer French Line Officer French Line Officer

French Line Officer French Line Officer image

Samurai Samurai Samurai

Albino Raven Miniatures

Exoskeleton „Rhino” to żywiczna figurka w skali 75 mm. Miniatura przedstawia żołnierza wyposażonego w exo szkielet, którego zadaniem jest zwiększenie możliwości ludzkiego organizmu do przenoszenia ciężkich rzeczy i poprawa jego sprawności. W zestawie znajduje się dziewięć elementów żywicznych.

Rhino Rhino Rhino

Fischy Miniatures

Także w skali 75 mm przygotowana została figurka  14th century Knight. Pudełko zawiera pięć części odlanych z żywicy. Poza figurki wygląda nieco dziwnie. Kolana są lekko ugięte i oddają wrażenie dziwnego przykucnięcia, a lewa dłoń wygląda jakby miała coś trzymać.

14th century Knight 14th century Knight

Korchagin Studio

Kilka tygodni temu informowaliśmy o pierwszych zestawach tego producenta, a w tym tygodniu dzielimy się informacją o poszerzeniu oferty o kolejne dwie miniatury w skali 75 mm. Horde Warrior 14th century został wyrzeźbiony przez Igora Kordukowa, a Buffalo Hunter przez Sergieja Zlobova. W pierwszym zestawie znajdują się dwie główki do wyboru.

Horde Warrior Horde Warrior Horde Warrior

Horde Warrior Horde Warrior Horde Warrior

Horde Warrior Horde WarriorBuffalo Hunter

Buffalo Hunter Buffalo Hunter Buffalo Hunter

Buffalo Hunter Buffalo Hunter Buffalo Hunter

Buffalo Hunter Buffalo Hunter Buffalo Hunter

Bonapartes Military Models

Richard Bailey jest autorem popiersia Polish Infantry Vistula Legion. Popiersie w skali 200 mm wygląda dosyć dynamicznie, a detale prezentują się bardzo dobrze.

Polish Infantry Vistula Legion Polish Infantry Vistula Legion Polish Infantry Vistula Legion

Polish Infantry Vistula Legion Polish Infantry Vistula Legion

Reedoak

Reedoak dodał do oferty kolejną figurkę, którą możecie nabyć w skalach 1/32; 1/35; 1/48 oraz 1/72. Panzergrenadier of the 11e Pz. Div, podobnie jak pozostałe figurki tego producenta, produkowany jest w technologii druku 3D.

Panzergrenadier

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *