Niusy figurkowe (16.01.2015)

Niusy figurkowe (16.01.2015)

Z radością przedstawiamy najnowsze zestawienie figurkowych nowości.

AC Models

Rozpoczynamy zapowiedzią z antypodów. USMC, Pacific to scenka, która mogła się zdarzyć na jednej z wysepek Pacyfiku. Amerykańscy Marines ewakuują rannego kolegę ze strefy zagrożenia. Miniatury są pełne dynamiki, a ich twarze pełne ekspresji. Zestaw reprezentuje skalę 75 mm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA USMC

The Fusilier

French Infantryman 1914 to pierwsza z propozycji The Fusilier. Popiersie zostało przygotowane w skali 1/12. Jak się wydaje, miniatura będzie potrzebowała dopracowania przed przystąpieniem do malowania. Drugą z nowości jest Pilots Set no.3, w skali 1/48. Niestety również i te figurki zawierają niedociągnięcia. Najbardziej rzuca siew oczy krzywa prawa noga figurki znajdującej się po prawej stronie.

French Infantryman 1914 French Infantryman 1914 Pilots

Black Army Models

Nomad to popiersie żywiczne w skali 1/9. Zostało ono przygotowane przez Darko Prenosila. Popiersie wygląda dobrze, a kształt V dodaje równowagi i pozwoli skupić uwagę na tym co najważniejsze w popiersiach.

Nomad Nomad Nomad

Scale 75

Tym razem Scale 75 przygotowało zestaw historyczny. Agustina de Aragon, 1808 jest odlana w tytułowej skali 75 mm. Za wygląd zestawu odpowiedzialny jest Jose Manuel Gonzalez. Kompletna dioramka bazuje na jednym z obrazów (co jest ostatnio dość częste w przypadku Scale 75). Drugą nowością jest zestaw farb Fantasy & Games Elven Colours. 8 buteleczek, po 17 ml każda, plus ulotka z poradami to zawartość tego zestawu.

Agustina de Aragon Agustina de Aragon Agustina de Aragon

Agustina de Aragon Agustina de Aragon Agustina de Aragon

Elven Colours Elven Colours

Irbis Miniatures

Russian Cossacks in Paris, 1814 jest najnowszą propozycją Irbis. Podobnie jak poprzednie, tak i ten zestaw reprezentuje skalę 75 mm. Ciekawa scenka i dobre wykonanie to cechy, które powinniście docenić.

Russian Cossacks in Paris Russian Cossacks in Paris Russian Cossacks in Paris Russian Cossacks in Paris

Russian Cossacks in Paris Russian Cossacks in Paris Russian Cossacks in Paris

Michael Kontraros Collectibles

Bardzo interesujący zestaw przygotował MKC. Saint George to żywiczny zestaw w skali 75 mm. W metalowym pudełku znajdziecie 21 elementów, które powinny dać się złożyć w świetnie wyglądającą scenkę z głową smoka w tle. Zdecydowanie warty uwagi.

Saint George Saint George Saint George

Saint George Saint George Saint George

MK 35 Editions

Kolejna oryginalna figurka pojawia się w ofercie francuskiej firmy. WWII US soldier holding a dog in a helmet odlany jest oczywiście w żywicy, oczywiście w skali 1/35.

WWII US soldier WWII US soldier WWII US soldier

Stalingrad

Kolejna porcja nowości z firmy Stalingrad. Jak zawsze, mamy do czynienia z dobrze przygotowanymi figurkami. Miniatury wyrzeźbione przez Aleksandra Zelenkowa można nabyć w zestawie 3090 – Brief Lunch, German AFV crewmen, Ukraine 1944 (big set) lub pojedynczo. pod wspólnym tytułem German AFV crewman, Ukraine 1944 (numery katalogowe od 3091 do 3095).

3092-1 German AFV crewman German AFV crewman German AFV crewman

3092-1 Brief Lunch

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *