Niusy figurkowe (16.09.2016)

Niusy figurkowe (16.09.2016)

Ostatnia prosta przed Euro Militaire 2016. Oznacza to, że pojawia się znacznie więcej nowości niż zwykle, co potwierdza poniższe zestawienie. Zapraszam do przeglądu nowości figurowych.

Dolman Miniatures

Dolman zaprezentował zestaw zatytułowany Johnny „The Biker”. Jest to oczywiście młodziutki Marlon Brando, tylko w skali 1/9. Pudełku znajdują się zarówno elementy żywiczne, jak i te odlane z metalu.  Zapowiada się rewelacyjnie.

Johnny Johnny Johnny

Johnny

Beneito Miniatures

Jose Hidalgo jest autorem zestawu Continental Army drummer. Przygotowany został on w skali 75 mm, a w pudełku znajdują się elementy metalowe i żywiczne.

drummer drummer drummer drummer

Stormtroopers

Listę nowych popiersi mocno zasilił Stormtroopers. King Arthur przygotował w skali 1/10 Greg Girault. Spod ręki Stuarta Hale’a wyszły natomiast Pioneer Corporal Coldstream Guards Waterloo 1815 oraz Sergeant 28th Foot Waterloo 1815. Oba reprezentują skalę 1/9.

King Arthur King Arthur King Arthur

Corporal Corporal

Sergeant Sergeant Sergeant

ASR Sculpture

ASR pokazało miniaturę Arnold. Figurka ma 60 mm wysokości i odlana jest z żywicy. Wygląda bardzo zachęcająco, a przedstawione na box arcie malowanie jako statuetki z brązu wygląda genialnie.

Arnold Arnold Arnold

Arnold Arnold

Scorpio Models

Fajnie wygląda najnowsze popiersie Scorpio Models. Fighting Cossack odlewany jest w żywicy w skali 1/10. Jedyną wadą jest zbyt krótkie lewe ramię. Zabuża to wygląd i nieco zniechęca do zakupu.

Fighting Cossack Fighting Cossack Fighting Cossack

Fighting Cossack Fighting Cossack

Scale 75

Trzy nowości ukazały się nakładem Scale 75. Pierwsza z nich to Sharktilus, czyli zestaw w skali 35 mm z serii Smog Riders. Dużo ciekawiej wyglądają kolejne dwa zestawy. Chodzi o Imperial Guard, 1805 (metalowa figurka w skali 75 mm) i Totenkopf, 1942 (żywiczne popiersie w skali 1/12).

Sharktilus Sharktilus Sharktilus

Sharktilus Sharktilus Sharktilus

Sharktilus Sharktilus 01

Totenkopf Totenkopf Totenkopf

007 006

005 004

Hawk Miniatures

Alana Ball wyrzeźbił figurkę Puritan Avenger (Solomon Kane) circa 1600. Figurka reprezentuje skalę 90 mm i odlewana jest w żywicy.

Puritan Avenger Puritan Avenger Puritan Avenger

Puritan Avenger Puritan Avenger

Nuts Planet

Kolejne popiersie związane z Grą o tron ukazało się nakładem Nuts Planet. Queen of the North składa się dwóch elementów i jest autorstwa Jun sik Ahn. Skala to 1/10. Na pewno nie jest to najlepsze popiersie Nuts Palnet. Podobieństwo jest, ale nie najlepsze. Także najnowszy dodatek do serii Trigger jest moim zdaniem najsłabszym z dotychczasowych. Belford pewnie wyglądałaby dobrze, ale robotyczne ramie psuje wygląd miniatury. Ten zestaw składa się z trzynastu części i odlewany jest z żywicy.

Queen of the North Queen of the North Queen of the North

Queen of the North Queen of the North

Belford Belford Belford

Tommy’s War

Dwie nowe figurki ukazały się pod szyldem Tommy’s War. Są to Trooper, Warwickshire Yeomanry oraz Private, Turkish infantry. Ich autorem jest oczywiście Nino Pizzichemi, a skala to 54 mm. Odlewy żywiczne. Jak zwykle piękne detale i znakomicie uchwycone pozy to atuty figurek Tommy’s War.

 Trooper  Trooper

 Trooper  Trooper

Model Cellar

Najnowsza propozycja Model Cellar to British Officer in Egypt 1801. Jest autorem jest Mike Good, a figurka reprezentuje skalę 75 mm.

British Officer British Officer British Officer British Officer

Cartoon Miniatures

Dwie nowe miniatury zaprezentowało Cartoon Miniatures. Legomouse i Hamsterli to miniatury 40 mm, autorstwa Stepana Nikolaeva. Ładnie wyglądające detale zostały fantastycznie podkreślone na egzemplarzach promocyjnych. Pokazują one co można wycisnąć z tych figurek.

Legomouse Legomouse Legomouse

Legomouse Hamsterli Hamsterli

Hamsterli Hamsterli Hamsterli

FeR Miniatures

Firma Fernando Ruiza zaprezentowała aż siedem nowych zestawów. Popiersie RFC Pilot, Western Front, 1917 reprezentuje skalę 1/12 i wyrzeźbił je Raúl García Latorre. W pudełku znajduje się pięć części, w tym dwie główki. First Sergeant USMC, 1859 to figurka 75 mm, przygotowana przez Eduarda Péreza. Do jej budowy otrzymacie dziewięć części. Grenadier Guard, Inkerman, 1854 to najmniejsza z nowości bo tylko 54 mm. Za jej wygląd odpowiada David Zabrocki. Miniatura składa się siedmiu części. Raffaele Picca jest autorem popiersi The Red Lion i Laszlo. Pierwsze zawiera sześć części, a drugie tylko jedną. Oba reprezentują skalę 1/12. The Executor, 2089 to popiersie w skali 1/16. Jego autorem jest Jonatán Monerris, a do jego budowy otrzymujecie trzy elementy. Na koniec zestaw “We few, we happy few, we band of brothers…” przygotowany przez Oriola Quina. W zestawie znajdują się czterdzieści dwa elementy, które pozwolą na zbudowanie dwóch pełnych figurek angielskich rycerzy spod Agincourt, w różnych wariantach.

RFC Pilot RFC Pilot 111

112 113 17

Laszlo Executor

band of brothers band of brothers

Heros & Villains Miniatures

Young Horatio Nelson,1781 to figurka 70 mm przygotowana przez Antonio Meseguera. W pudełku znajduje się osiem części żywicznych.

Young Horatio Nelson Young Horatio Nelson Young Horatio Nelson

Young Horatio Nelson Young Horatio Nelson

Altores Studio

Cztery nowości zapowiedział Altores. Jedna z nich to skala 54 mm, a pozostałe 75 mm. Do pierwszej kategorii należy Turkish Archer, The Ottoman Empire XVI – XVII century. Autorem tej miniatury jest Elisarr Gutierros. Harald I – First King of Norway wyrzeźbiony został przez Jurija Serebriakowa. European knight XIV century przygotowany został przez Olega Pogosjana, a Dmitrij Szewczuk jest autorem miniatury Pikeman XVII century.

Turkish Archer Turkish Archer

Harald S16_5622 S16_5623 20160907_172747

 European knight  European knight  European knight  European knight European knight

Pikeman Pikeman Pikeman 20160907_170322

United Empire Miniatures

Pavol Ovecka przygotował najnowsze popiersie UEM. Chodzi o Czar Alexander ll Russian Imperial Horse Guards 1865. Zestaw reprezentuje skalę 1/10.

 Alexander ll

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *