Niusy figurkowe (18.03.2016)

Niusy figurkowe (18.03.2016)

Po dość pokaźnym zestawieniu z zeszłego tygodnia, w tym tygodniu mamy zdecydowanie skromniejsze. Zatem przystępujemy do prezentacji figurkowych nowości.

Albino Raven Miniatures

Producent spod znaku białego kruka przygotował miniaturę US Soldier with M1 Garand WW2. Figurka została przygotowana cyfrowo na podstawie popularnej fotografii. Miniatura odlewana jest w żywicy, w skali 1/16. Figurka wygląda fajnie i jedynie zbyt głębokie wydają się niektóre fałdy na mundurze.

US Soldier US Soldier

ANT Miniatures

Rosyjska firma przygotowuje figurkę Engineer of FSB Spetsnaz. Russia 2015. Miniatura reprezentuje skalę 1/16 i nietypowo dla tej skali, ale typowo dla ANTa będzie odlewana w metalu. Jest to atrakcyjna propozycja dla każdego, kto chciałby zbudować kolekcję o rosyjskiej tematyce, zwłaszcza w nieco większych rozmiarów.

Spetsnaz Spetsnaz Spetsnaz

Spetsnaz Spetsnaz Spetsnaz

PF Works

Pedro Fernández Ramos przygotował dwa popiersia, które sygnowane są znakiem PF Works. Redemption ma ok. 94 mm wysokości (do czubka uszu), a Red Alabama oznaczona jest skalą 1/12. Zdecydowanie nie moje klimaty, ale może ktoś z Was się skusi. Na pewno będzie oryginalnie.

Redemption Redemption Redemption Redemption

Red Alabama Red Alabama Red Alabama

Red Alabama Red Alabama Red Alabama

Pegaso Models

Dwie marcowe nowości pojawiły się na stronie Pegaso. Pierwsza z nich, Thracian Warrior reprezentuje skalę 90 mm. Druga figurka, czyli Medicine Man jest nieco mniejsza, bo mierze ok. 75 mm. Obie miniatury przygotował Ebroin i obie odlewane są w metalu. Autor zdecydował się na stateczne pozy. Ich wygląd, podobnie z resztą jak i detali nie budzi żadnych wątpliwości.

Thracian Warrior Thracian Warrior Thracian Warrior

Thracian Warrior Medicine Man Medicine Man

Medicine Man Medicine Man

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *