Niusy figurkowe (24.06.2016)

Niusy figurkowe (24.06.2016)

Powoli zbliżamy się do wakacji i to zaczyna być widać w ilości pojawiających się nowości. Na szczęście (chociaż pewnie nie dla naszych portfeli) zdecydowana większość z tych ogłoszonych aż prosi się o zakup. Zapraszam zatem do przeglądu nowości.

Pegaso Models

W tym tygodniu rozpoczynamy od nowości z Włoch. Pegaso dodało do oferty trzy nowe zestawy. Pierwszą jest General Lasalle. Miniaturę w skali 54 mm przygotował Richard Galicek. W pudełku znajduje się czterdzieści sześć elementów metalowych. Soldier of Fortune reprezentuje natomiast skalę 75 mm i odlewana jest z metalu. Ten zestaw składa się z siedemnastu części, a jego autorem jest Carles Vaquero. Popiersie Pikeman Bust, którego autorem jest Viktor Konnov, reprezentuje skalę 200 mm. W tym przypadku modelarz otrzymuje pudełko z pięcioma elementami żywicznymi.

General Lasalle General Lasalle General Lasalle

Soldier of Fortune Soldier of Fortune Soldier of Fortune

Pikeman Bust Pikeman Bust

.

Elan 13 Miniatures

W tym tygodniu Elan 13 pokazało produkt nieco odmienny od dotychczas oferowanych. Chodzi o Sky Pirate – popiersie w skali 1/12. Jego autorem jest oczywiście Robert Lane, a zestaw odlewany jest w żywicy.

Sky Pirate Sky Pirate Sky Pirate

.

Ellie’s Miniatures

Prussian Jager 1870 to figurka w skali 75 mm. Jej autorem jest Maurice Corry. Miniatura wygląda nieco dziwnie. Przechylona jest na lewą stronę, a lewe ramię i dłoń wyglądają jakby coś dźwigały. Nie wygląda to zachęcająco.

Prussian Jager Prussian Jager Prussian Jager Prussian Jager

.

Allarmi

Włoska firma pokazała swój najnowszy zestaw WWI Italian Trench. Jego autorem jest dobrze znany Nino Pizzichemi. Figurki są w skali 54 mm i odlewane z żywicy. Bardzo fajny zestaw i oryginalny tematycznie.

WWI Italian Trench WWI Italian Trench WWI Italian Trench

.

Reedoak

Reedoak zaprezentował ciekawą figurkę, która dostępna jest w skali 1/32, 1/35 i 1/48. Mowa o Modern photographer. Możliwe, że dostępne będzie ona również w skalach 1/24 i 1/72. Pamiętajcie, że jest to figurka drukowana i konieczne będzie usunięcie śladów po tej technologii. Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają figurkę w skali 1/32, a trzecie porównanie 1/32 i 1/48.

Modern photographer Modern photographer Modern photographer

.

Altores Studio

Altores zapowiedział kolejne popiersie. Mursi – Present Day został przygotowany przez Aleksandra Derjabina w skali 1/10 i odlewany jest w żywicy. Bardzo oryginalna tematyka i dobre wykonanie.

Mursi - Present Day Mursi - Present Day

.

Bravo – 6

Rosyjska firma poszerzyła ofertę figurek z Wojny Wietnamskiej o zestaw USMC Sniper Team. Figurki reprezentują oczywiście skalę 1/35 i odlewane są z żywicy. Strzelec wyborowy uzbrojony jest w karabin M40, a obserwator w M14.

USMC Sniper Team USMC Sniper Team USMC Sniper Team

.

The Bodi

Italian Sapper WWI to najnowsza propozycja węgierskiej firmy. Miniaturę w skali 1/35 wyrzeźbił Hélder Agostinho, a na potrzeby promocji egzemplarz pomalował Oliver Kovacs.

Italian Sapper WWI Italian Sapper WWI Italian Sapper WWI Italian Sapper WWI

.

Young Miniatures

Greg Girault przygotował dla Young Miniatures popiersie French Grenadiers of the Imperial Guard. Popiersie składa się z dziewięciu części żywicznych i reprezentuje skalę 1/10. Autorem przepięknego  box arta jest Kiril Kanajew.

French Grenadiers French Grenadiers French Grenadiers

French Grenadiers French Grenadiers French Grenadiers

.

Galahad Miniatures

The Sentry to najnowsza propozycja od Galahad. Za wygląd popiersia odpowiada Raúl García Latorre. Miniaturę przygotowano w skali 1/12 i składa się ona z trzech części. Wyszła naprawdę szkaradna bestia.

The Sentry The Sentry The Sentry

The Sentry The Sentry

.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *