Niusy figurkowe (25.09.2015)

Niusy figurkowe (25.09.2015)

Od razu widać, że w ostatni weekend odbywało się Euro Militaire. Ilość nowości jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu do ostatnich tygodni, ale jest z czego wybierać. Oto szczegóły:

Bonapartes Military Models

Bonapartes ogłosiło wypuszczenie dwóch nowych popiersi, oczywiście o tematyce napoleońskiej i oczywiście odlewanych z żywicy. French Horse Grenadier 1812 przygotowany został przez Richarda Baileya w skali 250 mm. Nieco mniejszy jest General Laurent Gouvion Saint-Cyr c1804. Drugie z wymienionych popiersi wyrzeźbił Carl Reid w skali 200 mm.

 French Horse Grenadier  French Horse Grenadier  French Horse Grenadier

 French Horse Grenadier  French Horse Grenadier CR06e

General Laurent Gouvion Saint-Cyr General Laurent Gouvion Saint-Cyr

General Laurent Gouvion Saint-Cyr General Laurent Gouvion Saint-Cyr

Stormtroopers

Kolejne nowości pojawiły się pod szyldem Stormtroopers. Są to Private 71st Foot HLI Spain 1810/11, autorstwa Maurica Corry, German para Monte Cassino 1944 przygotowana przez Stuarta Hale’a oraz French Flag Bearer 30 Years war „spod dłuta” Carla Reida. Pierwsza z figurek to skala 120 mm, a druga reprezentuje skalę 1/16. Popiersie natomiast to podziałka 1/9.

Private Private Private Private

German Para Flag Bearer Flag Bearer

Castle Miniature

Dwie nowości i dwie zapowiedzi pojawiły się na stronie Castle Miniature. Do pierwszej kategorii, tj. nowości zaliczamy French Musketeer, 1695 (składajacy się z 8 elementów) oraz Medieval halberdier (skłądajacy się z 12 części), obie w skali 54 mm i obie przygotowane przez Andreja Bleskina. Status zapowiedzi mają Private US army, 1863 (w skali 54mm i autorstwa Andreja Bleskina) i Le petit héros. Ostatnia z wymienionych figurek na pewno ucieszy fanów Gry o tron. Nie do końca zgadza się opis wielkości Tyriona Lannistera, gdyż jest ona opisany jako skala 1/24, a wielkość 60 mm, czyli chyba trochę za dużo jak na skalę 75mm.

French Musketeer Halberdier US Private

Lannister Lannister Lannister

FeR Miniatures

Okazale wygląda lista nowości od FeR. Fernando Ruiz jest autorem trzech zestawów w skali 75 mm: Guardians of the Faith, Acre, 1191 (31 elementów, w tym podstawka); Hospitaller Sergeant-at-Arms, Acre, 1191 (12 elementów); Templar Standard Bearer Acre, 1191 (16 części). Colonel Joshua Chamberlain, Gettysburg, 1863 także reprezentuje skalę 75 mm, ale przygotowany został przez Eduardo Pereza i podzielony na 11 części.  Jonatán Monerris odpowiada natomiast za wygląd składającej się z 4 elementów miniatury – Viking Hersir, Lindisfarne, 793. Popiersia Red Army Junior Lieutenant, Barbarossa, 1941 oraz Wehrmacht Hauptmann, Barbarossa, 1941 wyrzeźbił w skali 1/16 Pedro Fernández. The Creature, w skali 1/12, to dzieło Romaina Van den Bogaerta. Wszystkie zestawy to odlewy żywiczne.

Guardians of the Faith Guardians of the Faith Guardians of the Faith

Gettysburg Viking Hauptman

Red army The Creature

Irbis Miniatures

W zestawie Young Ceasar modelarz otrzymuje możliwość wyboru między dwiema główkami i dwoma rękami. Miniatura żywiczna w skali 75 mm została przygotowana przez Szewcowa (jeździec) i Zlobowa (koń). Dimirtij Szewcow  odpowiada również za wygląd figurki Roman Triarus. Ta miniatura także reprezentuje skalę 75 mm.

Young Ceasar Young Ceasar Young Ceasar Young Ceasar

Roman Triarus Roman Triarus Roman Triarus Roman Triarus

Roman Triarus Roman Triarus Roman Triarus

Bravo – 6

US Tankers In The Mood to najnowsza propozycja Bravo-6. Zestaw w skali 1/35 przedstawia amerykańskich czołgistów grających na trąbce, gitarze i pustych butelkach. Ograniczone zastosowanie, ale na pewno daje możliwość stworzenia interesującej scenki.

US Tankers In The Mood US Tankers In The Mood

US Tankers In The Mood US Tankers In The Mood

Recon Productions

Recon Productions zapowiedziało nową figurkę: Soviet Assault Engineer, WWII. Miniatura będzie ogromna, bo w skali 1/9. W zestawie będzie się znajdowało 12 części żywicznych.

Soviet Assault Engineer, WWII Soviet Assault Engineer, WWII

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *