Niusy figurkowe (30.10.2015)

Niusy figurkowe (30.10.2015)

Kończy się kolejny tydzień, więc spieszymy donieść Wam o figurkowych nowościach. Zapraszamy do lektury naszego raportu i komentowania.

Castle Miniatures

W tym tygodniu rozpoczynamy od zapowiedzi od Castle. Jurij Serebriakov przygotował figurki Rolf oraz Torstein, które rozpoczynają nową serię zatytułowaną Tales of the North. Obie odlewane są w żywicy, w skali 75 mm. Miniatury charakteryzują się świetnie przygotowanymi detalami i naturalnymi pozami. Zatem kto się nie da skusić?

castle castle

Bonapartes Military Models

Figurka i dwa popiersia pojawiły się jako zapowiedź od Bonapartes. Jeżeli chodzi o figurkę, to jest to Berezina 1812. Miniatura w skali 90 mm została przygotowana przez Alana Balla, w skali 90 mm. W zestawie znajdują się elementy odlane z żywicy i metalu. Pierwsze z popiersi, Jean-Baptiste Bessieres przygotował Carl Reid. Produkt odlewany jest w żywicy, w skali 200 mm. Z kolei Richard Bailey jest autorem popiersia Polish Lancer 1812. Żywiczny zestaw reprezentuje skalę 230 mm. Zdecydowanie warte uwagi.

Berezina 1812 Berezina 1812 Berezina 1812

Berezina 1812 Berezina 1812 Berezina 1812

Berezina 1812 Berezina 1812 Berezina 1812

Jean-Baptiste Bessieres Jean-Baptiste Bessieres Jean-Baptiste Bessieres Jean-Baptiste Bessieres

Jean-Baptiste Bessieres Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer

Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer Polish Lancer

Stormtroopers

W tym tygodniu Stormtroopers wypuścił kilka zapowiadanych wcześniej zestawów oraz zapowiedział nowe. Do pierwszej kategorii zaliczamy: Confederate standard Bearer ACW; French 30 years War Flag Bearer oraz Retreat to Corunna 28th Foot Spain 1808. Wszystkie trzy reprezentują skalę 1/9 i zostały wyrzeźbione przez Carla Reida, a pudełka zdobią egzemplarze pomalowane przez Ernesto Reyesa. Do drugiej kategorii, tj. zapowiedzi należą Germanic Franck Warrior 5th C AD i Ensign 28th Foot, Waterloo 1815. Pierwsze  popiersie przygotował Carl Reid, a drugie jest efektem współpracy Stuarta Hale i Maurice’a Corry. Te zestawy są również w skali 1/9 i odlewane są w żywicy.

Confederate standard Bearer Flag Bearer Retreat

final014 final011 final03 final04

Germanic Franck Warrior Germanic Franck Warrior Germanic Franck Warrior

Ensign 28th Foot Ensign 28th Foot Ensign 28th Foot Germanic Franck Warrior

Tartar Miniatures

Najnowsza propozycja od Tartara to East Viking X Century. Miniaturę żywiczną w skali 75 mm przygotował Sergiej Savenkow. Figurka prezentuje się dość dynamicznie, a detale wyglądają dobrze.

East Viking East Viking East Viking

East Viking East Viking

East Viking East Viking East Viking

Elan 13 Miniatures

Robert Lane przygotował dwie figurki. Obie odlewane z żywicy, w skali 54 mm. Mowa jest o Ensign English Civil War/30 Years War oraz WRFC/WRAF Dispatch rider WW1.

Ensign Ensign Ensign Ensign

Dispatch rider Dispatch rider Dispatch rider Dispatch rider

N-S Prod

Kolejna mini scenka została wypuszczona przez N-S Prod. Autorem zestawu The Palace Garden jest oczywiście Nelly Auffret. Zestaw jest oczywiście w skali 75 mm i oprócz 18 elementów żywicznych zawiera również papierowe kwiaty.

 The Palace Garden  The Palace Garden  The Palace Garden

 The Palace Garden  The Palace Garden

Michael Kontraros Collectibles

Werewolf Queen to najnowsza propozycja MKC. Żywiczny zestaw składa się z dwóch figurek i podstawki, wszystko w skali 54 mm. Dla wszystkich, którzy lubia alternatywną wersję Czerwonego Kapturka.

Werewolf Queen Werewolf Queen Werewolf Queen

Werewolf Queen Werewolf Queen Werewolf Queen

Werewolf Queen Werewolf Queen Werewolf Queen

Tin Berlin

Condottiere 1460-1470 to najnowsza zapowiedź od Tin Berlin. Metalową miniaturę w skali 75 mm przygotował Oleg Pogosjan. Detale wyglądają bardzo zachęcająco.

Condottiere Condottiere Condottiere

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *