Noworoczne informacje figurkowe (8.01.2016)

Noworoczne informacje figurkowe (8.01.2016)

Okres świąteczno-noworoczny nie obfituje w ogłoszenia o nowościach modelarskich. Dlatego poniższe zestawienie do najdłuższych nie należy, ale na pewno kilka pozycji jest interesujących.

Drakkar Models

Drakkar zaprezentował zestaw Varangian Merchant and his little daughter. W jego skład wchodzi 8 części żywicznych, ale nie zawiera domu, który widać na zdjęciach. Figurki reprezentują skalę 75 mm.

Varangian Merchant and his little daughter Varangian Merchant and his little daughter Varangian Merchant and his little daughter

Dolman Miniatures

Dolman opublikował zdjęcia pomalowanego popiersia The Falconer – Polish Winged Hussar. Przypominamy, że popiersie jest w skali 1/10 i oprócz niego mają się jeszcze ukazać dwie figurki mealowe 90 mm i jedno popiersie w skali 1/10. Jak będzie wygląda pierwsza z figurek, tj „The Warrior ” Polish Winged Hussar możemy zobaczyć w zapowiedzi.

The Falconer The Falconer The Falconer

The Falconer The Falconer The Falconer

The Warrior

51 Studio

Najnowsza figurka, którą przygotował Jeremy Wong to German Infantryman, Berlin 1945. Miniatura została przygotowana w skali 1/16 i odlewana jest w żywicy. W pudełku znajdują się dwie główki do wyboru.

German Infantryman German Infantryman

German Infantryman German Infantryman

Ave Miniatures

Ave przedstawiło swój najnowszy produkt, czyli Berserk „Gunnar”. Figurka 90 mm składa się z 15 elementów, w tym aż trzech główek. Ciekawa propozycja dla miłośników wikingów.

Berserk "Gunnar" Berserk "Gunnar" Berserk "Gunnar" Berserk "Gunnar"

Berserk "Gunnar" Berserk "Gunnar" Berserk "Gunnar"

Bonapartes Military Models

Russian Grenadier Battle of Borodino 1812 to popiersie 230 mm, przygotowane przez Richarda Baileya. Popiersie wygląda dynamicznie, pełne jest dramatyzmu. Detale wyglądają pierwszorzędnie i aż proszą się o rozpoczęcie malowania. Zestaw wzbogacony jest o metalowy pręcik dla wzmocnienia drzewca.

Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier

Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier Russian Grenadier

Chronos Miniatures

Rosyjska firma przygotowała figurki z okresu II Wojny Światowej w skali 54 mm. Nie jest to często spotykane rozwiązanie. Żywiczne miniatury German paratrooper, 1943-45 oraz German officer gebirgsjager, 1942-45 zostały wyrzeźbione przez Igora Danilkina.

German paratrooper German paratrooper German paratrooper German paratrooper

German paratrooper German paratrooper German paratrooper German officer

German officer German officer German officer

German officer German officer German officer

AC Models

AC Models przedstawiło nowe popiersie. Jest to FFL Bust, Indochina, w skali 1/10. Detale wyglądają na ładnie przygotowane, ale na pewno te drobniejsze będą wymagały delikatnej obróbki przed malowaniem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA FFL Bust

Scibor Miniatures

Ścibor zaprezentował najnowszą figurkę 28 mm. Dwarf King on War Bear posiada mnóstwo detali. Różnorodność faktur połączona z ilością detali powinna zapewnić modelarzowi długie godziny spędzone na ich podkreślaniu.

Dwarf King

Stormtroopers

Angielska firma zaprezentowała dwie nowości. Pierwsza z nich to popiersie w skali 1/9 – Confederate Officer ACW. Jego autorem jest bezbłędny Carl Reid. Druga z nowości to miniatura 120 mm, przygotowana przez Maurica Corry. Officer, 66th Regt Maiwand 1880, podobnie jak popiersie, odlewany jest z żywicy. Oba zestawy powinny zająć czołowe miejsca na Waszej zakupowej liście.

Confederate Officer DSCF6278 Confederate Officer Confederate Officer

strp 12038 top DSCF5951 Maiwand 1880

Ellie’s Miniatures

Najnowsza propozycja od Ellie’s Miniatures to British 17th Light Dragoon, 1777. Popiersie przygotowano w skali 1/9 i oczywiście odlewane jest w żywicy. Piękne detale zostały wspaniale podkreślone na box arcie.

British 17th Light DragoonBritish 17th Light DragoonBritish 17th Light Dragoon

British 17th Light Dragoon British 17th Light Dragoon British 17th Light Dragoon

Heros & Villains

Antonio Meseguer jest autorem najnowszego popiersia H&V. Voltigeur of the Imperial Guard 1870 składa się z 3 elementów żywicznych, a reprezentuje skalę 1/16. Popiersie na pewno przykuwa uwagę kolorami, które podkreślają detale i to musi wystarczyć, bo poza należy zdecydowanie do statecznych.

Voltigeur Voltigeur Voltigeur of the Imperial Guard 1870.....

Voltigeur Voltigeur of the Imperial Guard 1870.......

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *