Noworoczne niusy (5.01.2017)

Noworoczne niusy (5.01.2017)

Okres świąteczny dobiegł końca i ponownie zaczęły pojawiać się komunikaty o nowych zestawach figurkowych. Wobec tego i my wracamy do raportowania o nowościach.

Micro Art Studio

Polska firma zaprezentowała nowe popiersie. Jest to Death, autorstwa Piotra Kuppera. Popiersie ma ok 120 mm wysokości i odlane jest z żywicy. Zastanawiam się tylko czy kaptur nie wyglądałby lepiej gdyby kaptur naturalnie opadałby na czaszce.

Death Death Death

Modern Armies in Miniatures

Niemiecki producent dodał do swojej oferty nowe zestawy w skali 75 mm. Są to Human Skulls; Business Man; Civilian Man; Man in Radiation Suit. Miniatury cywilów w skali 75 mm są ogromną rzadkością, a te od MAIM wyglądają interesująco.

Human Skulls Radiation Suit

Business Man Civilian

Bonapartes Military Models

Richard Bailey przygotował dwie nowości. Pierwsza z nich to żywiczne popiersie 200 mm Russian Infantryman Campaign Dress 1799. Drugą z nowości jest figurka 90 mm Mounted French Dragoon. W tym zestawie oprócz części żywicznych znajdują się również elementy metalowe. Jak zwykle, prace tego autora są pełne detali i dynamiki.

Russian Infantryman Russian Infantryman Russian Infantryman

Russian Infantryman Russian Infantryman

Mounted French Dragoon Mounted French Dragoon Mounted French Dragoon

Mounted French Dragoon Mounted French Dragoon

AC Models

Andy Crains przygotował nową figurkę w skali 1/16. Tym razem jest to SAS Trooper, Falklands. Figurka odlewana jest oczywiści z żywicy. Detale są ładne, a szorstki wygląd twarzy komandosa dodaje miniaturze charakteru.

 SAS Trooper  SAS Trooper  SAS Trooper

Cartoon Miniatures

Kolejne figurki Alexandra Kovaleva mają się wkrótce ukazać pod szyldem Cartoon. Maori Rhino; Captain Walrus oraz Crock Pirate mają ok 40 mm. Box arty wyglądają niezwykle zachęcająco. Oryginalna tematyka i bardzo dobre wykonanie to już wystarczające powody, żeby poważnie rozważyć zakup.

Maori Rhino Maori Rhino

Captain Walrus Captain Walrus

Crock Pirate Crock Pirate

Tartar Miniatures

Tartar wypuścił nowe popiersie w skali 1/9. Captain Landsknechts został wyrzeźbiony przez Sergiaja Sawenkowa, a doskonała praca rzeźbiarza została podkreślona przez mistrzowski box art Kiriła Kanajewa.

Captain Landsknechts Captain Landsknechts Captain Landsknechts

Captain Landsknechts Captain Landsknechts Captain Landsknechts

Captain Landsknechts Captain Landsknechts Captain Landsknechts

Armor 35

Firma znana raczej z figurek w skali 1/35, tym razem przypuściła atak na rynek nieco większych miniatur. Ich najnowsza propozycja – Modern Tank Girl reprezentuje skalę 1/16 i odlewana jest żywicy. Oczywiście tego typu miniatury należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, nie jak twory historyczne, ale może wyglądać fajnie na półce.

 Modern Tank Girl

Sol Models

Nieco bardziej „prawdziwe” są miniatury czołgistek z Izraela. IDF Female Tank Crew to zestaw dwóch miniatur w skali 1/16 (w tej samej skali możecie nabyć Mekavę od Sol Models). Figurki możecie także nabyć pojedynczo. Jeżeli współczesne czołgistki to nie Wasza para kaloszy, to zawsze możecie się skusić na German Gebirgsjäger.

IDF Female Tank Crew IDF Female Tank Crew

IDF Female Tank Crew German Gebirgsjäger

Andrea Miniatures

Hiszpańska firma wypuściła kolejną, a właściwie kolejne figurki z serii Eisernes Kreuz. „Herman Göring” Panzer Leutnant, 1943 dostępny jest w skalach 1/72; 1/48; 1/35 oraz 1/16. W zestawie znajdują się elementy żywiczne i metalowe.

Panzer Leutnant Panzer Leutnant Panzer Leutnant

Panzer Leutnant Panzer Leutnant Panzer Leutnant

La Historia Miniatures

Jeden z najbardziej znanych kompozytorów stał się bohaterem najnowszego popiersia La Historii.  reprezentuje skalę 1/10 i odlewany jest z żywicy.

Beethoven Beethoven Beethoven

04 베토벤 측면 Beethoven Beethoven

Alexandros Models

W tym tygodniu pojawiła się również zapowiedź nowego popiersia od Alexandros. Jest to Pehthesileia, przygotowana przez Anastasję Podorozną w skali 200 mm.

Pehthesileia Pehthesileia Pehthesileia

Pehthesileia Pehthesileia Pehthesileia

Scale 75

Nowa miniatura w skali 75 mm pojawiła się nakładem Scale 75. Rollo Lodbrock wyszedł spod ręki Laslo Forgacha.

 Rollo Lodbrock  Rollo Lodbrock  Rollo Lodbrock

 Rollo Lodbrock  Rollo Lodbrock

Ścibor Miniatures

Zośki i Rudego, czyli Tadeusza Zawadzkiego i Jana Bytnara chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Żywiczne miniatury tych dwóch bohaterów polskiego podziemia ukazały się w skali 1/35.  Figurki mają świetnie przygotowane detale i powinny być ozdobą Waszej kolekcji.

Rudy Zośka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *