Noworoczne niusy figurkowe

Noworoczne niusy figurkowe

Pierwsze zestawienie figurkowych niusów w 2014 roku wygląda oczywiście dość skromnie. Nie ma w tym nic niezwykłego. Po zakończeniu okresu świąteczno-noworocznego wszystko powinno wrócić do normy. Czym zatem zostaliśmy uraczeniu na przełomie roku 2013 i 2014? Zapraszam do lektury pierwszego w roku 2014 przeglądu figurkowych nowości.

Andrea Miniatures

Andrea rzutem na taśmę ogłosiła w grudniu jeszcze jedną figurkę, którą zamierza wypuścić w styczniu. The Looter, 920 AD to miniatura w skali 54 mm, składająca się z sześciu elementów metalowych (pokazana na jednym ze zdjęć część muru nie wchodzi w skład zestawu). Figurka jest świetna. Posiada ładne detale i ma w sobie to coś, dzięki czemu przyciąga uwagę.

The Looter The Looter The Looter The Looter

Manta Figurines

Oferta raczej skierowana do posiadaczy szmatopłatów z okresu Wielkiej Wojny, może również wzbudzić zainteresowanie zwykłego figurkowca. French Aviator in flying suit, 1916-1918 oraz German Aviator in flying suit, 1918 to żywiczne miniatury w skali 1/32. Najlepiej będą się prezentowały w scenerii lotniczej, ale oczywiście można zaryzykować ich prezentację solo.

Aviator in flying suit Aviator in flying suit

Knight Models

Knight Models poszerza swoją ofertę figurek z serii Hobbit oraz Batman. Wśród nowości hobbitowych do sprzedaży mają trafić popiersie Thorin Oakenshield oraz figurka  Galadriel. Popiersie reprezentuje skalę 1/10 i zostało odlane w żywicy, figurka natomiast to skala 35 mm odlana w metalu. Serię Batmana poszerzono o dwa zestawy. pierwszy z nich to Batman (Arkham Origins) , drugi natomiast to Bane Crew. Oba zestawy to odlane w metalu miniatury w skali 35 mm.

Thorin Oakenshield Galadriel batman bane crew

Model Cellar

Model Cellar kontynuuje serię miniatur poświęconych Wojnie Krymskiej. Szósta z miniatur to popiersie French Chasseur d’Afrique Balaclava 1854. Popiersie przygotowano w nietypowej dla popiersi skali 120 mm i odlano w żywicy. Detale wydają się być dobrze przygotowane, tak więc zestaw powinien być przyjazny modelarzowi.

French Chasseur d'Afrique Balaclava 1854 French Chasseur d'Afrique Balaclava 1854

The Fusilier

The Fusilier zapowiedział nowe popiersie. New Zealander Wellington Mounted Infantry, Western Front 1917 to popiersie w skali 1/12. Detale wyglądają bardzo zachęcająco i powinny sprawić, że malowanie będzie łatwiejsze. Jeżeli interesujecie się tematyką I Wojny Światowej to powinniście przyjrzeć się ofercie tej firmy bo właśnie w tej tematyce się ona specjalizuje.

New Zealander New Zealander

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *