Noworoczne niusy figurkowe

Noworoczne niusy figurkowe

Początek roku zapowiada się bardzo ciekawie dla modelarzy figurkowych. Szeroki zakres tematyczny sprawia, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród nowości są zestawy od dobrze znanych wytwórców, ale także ciekawe propozycje od nieco mniej znanych producentów.

Figurki Andrea Miniatures

WikingLista nowości figurkowych Andrei wygląda nieco skromniej niż zwykle, bo znalazła się na niej tylko jedna pozycja. Mam tu na myśli Wikinga z około 925 roku. Figurka jest w skali 54 mm i oczywiście jest odlana z metalu. Tradycyjnie dla tego producenta detale prezentują się bardzo dobrze, a poza w jakiej postać wikinga została przedstawiona nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Jak już wspomniałem lista nowych figurek od tego producenta jest krótka, ale wśród nowości znalazły się dwie pozycje z tematu „do poczytania”. Pierwsza to Painting Pin-Up Figures czyli przewodnik po malowaniu figurek skąpo odzianych pań (tych w dobrym guście) doskonale znanych z figurkowej serii Andrei Pin-Up. Książka, której autorem Julio Cabos, ma 88 stron i jest wydana w języku angielskim. Druga pozycją jest nowy numer kwartalnika Figure International.

WikingWikingWiking

Figure International okładkaPainting Pin-Up Okładka

 

Scale 75

Tematykę niezbyt popularną w naszym kraju, czyli Wojny secesyjnej podjął Scale 75. W swoim najnowszym komunikacie firma ogłosiła, że dostępna jest już figurka Chorążego Żuławów z 1st Regiment 11th New York Fire Zouaves, czyli jednostki ochotników z okolic Nowego Jorku, w której skład wchodzili głównie strażacy. Figurka została wyrzeźbiona przez Carla Reida w skali 75 mm i odlana jest w metalu i żywicy. Szczególnie okazale prezentuje się sztandar i w związku z tym może pojawić się problem, którą stroną eksponować figurkę w gablocie.

Sztandarowy

Oprócz tego do sprzedaży w najbliższym czasie trafi Rycerz z okresu Średniowiecza (SCM-006S) w fantastycznej, dynamicznej pozie oraz Steampunkowa serwisantka (SSP-001) jako pierwsza figurka reprezentująca nową serię producenta o nazwie Steam Wars. Oba zestawy to oczywiście skala 75 mm odlana w metalu.

Steampunk girlFix it_ Scale75

Medieval KnightMedieval Knight

RycerzRycerz

Callsign Models

Jeżeli Twoim konikiem jest konflikt w Wietnamie, to z pewnością ucieszysz się z nowości firmy Callsign Models. Firma ta poszerza ofertę swoich żywicznych figurek w skali 1/35 o żołnierzy wojsk australijskich i cywili. Pełna lista wygląda następująco:

CS35008 – TV Reporter with Vietnamese child

CS35010 – Relaxing Soldier

CS35013 – Australian M60 Gunner (multipose set)

CS35014 – Aust M79 Wombat Soldier (multipose set)

CS35015 – Aust Infantryman Vietnam SLR (multipose set)

CS35021 – Shy Vietnamese Girl

Figurki Callsign Models dostępne są w sklepie Firestormmodels.com.

Reporter with a girlM60 GunnerRelaxing Soldier

Aussie InfrantymanAussieShy Vietnamese Girl

Phlegyas Art

Na koniec jeszcze jedna pozycja dla miłośników świata Fantasy. Phlegyas Art wypuścił nową figurkę Orka. Ma ona wysokości 60 mm i odlana jest w żywicy.

OrkOrkOrk

One Responseto “Noworoczne niusy figurkowe”

  1. Wojtek pisze:

    Dla mnie najfajniejsza jest figurka Żuawa. Dokładnie w tym samym czasie mieliśmy w Polsce Żuawów Śmierci, formację elitarną podczas Powstania Styczniowego. Działali oni na przełomie zimy i wiosny 1863 roku siejąc postrach wśród rosyjskiej piechoty. A jak wiemy, ruscy raczej strachliwi nie są.
    Amerykański strażak-żuaw wygląda bardzo bojowo, brakuje mu typowych elementów umundurowania żuawów, jak kurtka z zawijasami na rękawach. Wspaniale jednak wygląda ze sztandarem i będzie na pewno ozdobą kolekcji figurek z Wojny Secesyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *