Noworoczne nowości figurkowe (2.01.2015)

Noworoczne nowości figurkowe (2.01.2015)

Witamy serdecznie w roku 2015 i od razu przechodzimy do przeglądu nowości z ostatnich dni. Okres świąteczno-noworoczny nie sprzyja wypuszczaniu nowych zestawów, ale kilka nowości się pojawiło i od razu spieszymy Wam o tym donieść.

El Viejo Dragon

Aż cztery nowe figurki zostały zapowiedziane przez EVD. Oprócz tej samej skali, tj. 54 mm figurki łączy jeszcze wykorzystanie twej samej główki. Nie zechcecie zapewne w tej sytuacji posiadać więcej niż jednej z nich.

Oficial de las Compañías de zapadores. 1836
Sargento del Batallon De Osma
Teniente de fragata. 1802
Tambor mayor del Rgto. Cataluña. Hamburgo 1807

EVD EVD EVD EVD

EVD EVD EVD EVD

United Empire Miniatures

Na koniec ubiegłego roku UEM ogłosiło jeszcze jeden zestaw. Jest to 75mm head set. Zapewne przyda się tym, którzy nie czują się zbyt mocni w rzeźbieniu główek lub chcą nie co odróżnić swoją miniaturę od innych.

75mm head set 75mm head set

Mitches Military Models

Colonel Robert Gould Shaw of the 54th Massachusetts Infantry Regiment to najnowsza propozycja od MMM. Popiersie w skali 200 mm przygotował Carl Reid. Jak zwykle detale zostały uchwycone znakomicie, a poza wygląda naturalnie. Jest to odlew żywiczny.

Colonel Robert Gould Shaw Colonel Robert Gould Shaw Colonel Robert Gould Shaw

Colonel Robert Gould Shaw Colonel Robert Gould Shaw Colonel Robert Gould Shaw

Clay Dreams Miniatures

Kolejna zapowiedź od Clay Dreams to Fag Knur the Orc. Niestety poza tytułem producent nie wspomina nic o wymiarach orka. Szkoda bo bestia nie wygląda najgorzej.

Fag Knur the Orc Fag Knur the Orc Fag Knur the Orc

AC Models

Już niebawem w sprzedaży pojawi się nowe popiersie od AC Models. WW1 German Medic with Oxygen Apparatus został przygotowany w skali 1/12 i będzie odlany w żywicy. Oprócz ładnych detali, należy docenić oryginalność tej miniatury. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla miłośników tematyki Wielkiej Wojny.

WW1 German Medic

Andrea Miniatures

Wszyscy wiemy jak trudne bywają przygotowania do zabawy karnawałowej, zwłaszcza jeżeli w grę wchodą baloniki i hel. Moment takich przygotowań został uchwycony w zestawie Naughty Balloons. W zestawie, w skali 80 mm znajduje się 13 elementów metalowych i 3 żywiczne (załączony jest również drucik do balonów). Humorystyczny zestaw z serii Pin Up doda koloru Waszej kolekcji, a dzięki pięknym detalom będziecie miło wspominać pracę nad tą figurką.

Naughty Balloons Naughty Balloons Naughty Balloons Naughty Balloons

Nuts Planet

Firma Nuts Planet obchodzi swoje pierwsze urodziny i z tej okazji wypuściła dwa zestawy z serii Super Deformed. Pierwszy z nich to Panther Type G Tank, a drugi to Panzer Commander. Rozmiar zestawów podany jest jako 54 mm, ale jako że mamy do czynienia z karykaturą nie przykładałbym zbyt wielkiej wagi do podanej skali. Wygląda na interesującą propozycję dla wszystkich, którzy mają ochotę poszerzyć kolekcję o coś „innego”.

Panzer Panzer Panzer

HQ Model Kits

The Trophy to popiersie przygotowane przez Carla Reida. Żywiczna miniatura w skali 1/9 została przygotowana po mistrzowsku i tak samo została pomalowana przez Alexa Varellę. Jedynym minusem będzie zapewne zapowiedź ograniczenia produkcji do 50 sztuk.

The Trophy The Trophy The Trophy

The Trophy The Trophy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *